sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

260 /
çobanyıldızı çobanyıldızı
annemle babam boşansınlar istiyorum sözlükcüğüm. bıktım artık, ben onlar her kavga ettiğinde evi terk etmekten yoruldum bu ikisi kavga etmelere doyamadı. o değil de dertleşmek için sevdiğim bir arkadaşımla konuşayım dedim. o da hemen hemen aynı şeyleri yaşamış ve yaşıyor. yavrum ya hiç de belli etmiyor. şu an kendime ayrı ona ayrı üzülüyorum. buradan sorunlu evlilikleri olan çiftlere sesleniyorum. kimsenin değiştiği yok, boş yere sözler vermeyin. olmuyorsa olmuyordur, zorlamayın. olan çocuklara, arada kalanlara oluyor. çok klişe ama öyle. neyse, bıktım ve yoruldum demiş miydim? son beş yılımın özeti de şu iki kelime, önemli.
varşovadangeçentanklar varşovadangeçentanklar
bunca çabanın ve mücadelenin sonunda geriye dönüp baktığımız zaman neyi gördük? medeniyetin içinde anlamsızca bocalayan ve içimizdeki garabet boşluğu can sıkıntısı ile geçiştirmenin nasıl bir açıklaması olabilir? acılarımızı, kederlerimizi, umutlarımızı ve hatta gözyaşlarımızı terk etmenin hüznünü kim bağışlayabilir?

yöneticiler, hükümdarlar ve madrabaz ruhban sınıfı; rezil dünya tarihini devam ettirmekten başka ne yaptılar ki?

sanatçı mı? o tarihe son noktayı koyandır..
loss loss
bir günaydın kadar özgür olabilmeli ınsan. ve bir çay kadar samimi . belki biraz da esaret. dumanın atesindeki esaret gibi. susmak asalet değil esarettir.
eflakinyas eflakinyas
daha demin twitter da dolaşırken kızın birinin profiline denk geldim.
insan sevmiyorum gibi saçma sapan bir şey yazmış. yemin ediyorum böyle mal insanlarla yaşadığım için utanıyorum.
akşam yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez akşam yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez
yav bir şey demeyeyim diyorum da, esnaf müşterisini bekletmez arkadaş ya bek let mezz. ben sabırlı adamım ben bile zor dayanıyorum artık bu duruma. bu ne olm, nasıl bir tipsiniz lan siz hepiniz mi aynısınız? ooo gardaşşş köyde misin ehu ehu, yavv sorma yaavvv gardaşşş ehu ehu ehuu diye 10 dakika konuşuyor. lan al sessize 1 dakika sonra ara. acil bir şeyse bekleriz de 1 dklık işim var 10 dakika senin zevkini bekliyoruz. gömeceğim kafasını camekana birisinin yeter lan.
captainonur captainonur
hayatımın en güzel b*ktanlıktaki zamanlarını yaşıyorum son 15 gündür. öyle çok uzun sanılmasın yani. 15 günün sonunda bir b*ktan olay da bu gün başıma geldi.

gidip iki bira içip biraz rahatlamak isterken geldiğim barda elektrikler kesildi.şu an telefondan "turn the page" dinlerken mum ışığında bira & jager yapıyorum.

diyeceğim o ki " ne derdin var benimle dünya müsvettesi?" söyle de açıkça bari ona göre hareket edelim. 1 dakika huzur vermiyorsun da madem sebebini bilelim...

saygılar.
leonardo da dinci leonardo da dinci
şıp şıp terledim, duş aldım yine şıp şıp terliyorum. çok terliyorum bu gece. terli terli terli şu terli turna, sanma ki yaralı uçmaz bir daha...

terliyorum...
260 /