sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

260 /
asabi jo asabi jo
sanırsın dağlarda yol olmaz
usanırsın kalbinde güç kalmaz
uzanırsın ooof yarın olmaz
zor günlerin ardında huzur olmaz ki
her zaman umutlar yön bulmaz
yarın olsa da beklenen gün olmaz

güzel şarkılar, güzel anıları hatırlatır. tıpkı " hey bebeeek, götür beni ooo temmuz akşamına" der gibi.
hayat güzel anların toplamıdır diye zırva bulduğum bir söz vardı, zırva olduğu konusunu gözden geçiyorum^^
home is where the heart is home is where the heart is
üniversitelerin bölünmesi ne sözlük gündeminde ne de ülke gündeminde dandik futbolcular kadar yer etmemiş.
eminim ülkedeki çoğu insan futbol maçı/özeti/yorumu izlediğinin 10da 1i kadar meclis tv canlı yayını izlememiştir.
belki de bütün sorunumuz budur.
inquisitive inquisitive
kendimi kasmanın anlamsızlığını fark ettim ve hayatımı gittikçe durağan bir hale getirdim. bana göre bu durum beni rahatlatacak ve seneye başlayacak korkunç tempodan önce minik bir tatil vermemi sağlayacaktı. ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. neleri kaçırıyorum acaba anksiyetesi yaşıyorum. belki de durağan olmayan o zor hayatım aslında beni uyuşturuyordu.. belki de olması gereken oydu.
distopikhayatınütopiksonucu distopikhayatınütopiksonucu
nereye gitsem bir olay.
bugün arkadaşıma gittim bir anda elektrik direğinden kıvılcımlar çıkmaya başladı. çıkan gürültüyle beraber elektrikler de kesilince olayı gören herkes bağrışmaya başladı. mahalle sakinlerini soğukkanlılığımla kurtardım.
hayatımda ilk defa itfaiyeyi aradım.
randevu için 182 yi arayacağıma hep 186 yı arardım. elektrik aş'nin numarasını da bu yüzden ezbere biliyordum. boşuna değilmiş bugün işime yaradı.
186 tekrar dönüş yaptı. sorunun giderildiğini söyleyip, hassasiyetim için teşekkür ettiler. ^^
tamam büyük bir yangın olmayabilir ama sonuçta elektrikle ilgili önemli bir meseleydi asdhjlşşi9
mrsoblomov mrsoblomov
ne kadar söyleyecek şeyim varmış deyip başlıyorum.

yalnız değilim de, yoksun ya yalnız gibiyim. bu zor gecelerde birazcık yanımda olsan, o sesinle bişeyler söylesen en azından. sende beni iyileştiren şeyler var, vardı. sen gidince iyileşenlerin yerine yenileri açıldı. varlığının verdiği huzuru tattım ya şu hayatta bana hiçbir şey tatlı gelmiyor artık. gelişine bin şükür ama gidişine ne demeli. küfür edemem, kötü laf söyleyemem. gel desem gelmezsin. ne yapayım o zaman ben böyle de sürdüremiyorum. hangi söz, hangi dert anlatış çare olur ki. aklımı, fikrimi ödünç hissediyorum artık. benim değil senin sanki hepsi.
güçlü olmaya çalışıyorum, ama unutamıyorum. aklımdan, düşüncemden çıkartamiyorum. bana benden başka çare yok ama benden de bana hayır yok işte. kendimi sürekli dibe çekiyorum. yokluğun diyorum kendi kendime, biliyorum gece diye bu duygusallık ama gözlerim doluyo ne yapayım. sen söylesen bi çıkış yolu belki çıkarım, bi keresinde demiştin ya, ne senin bu hayatla derdin bilmiyorum ki diye. ne acı geldi bunu ağzından duymak ve o an sadece yere bakabilmek bi bilsen.
hiç gelmese miydin diyorum. hayatımın en huzurlu günleri, ve bu huzurumun kaybolması. hani diyodu ya oğuz abi.
" beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma; boş yere mağaramdan çıkarma beni. alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. tedirgin etme beni. bu sefer geride bir şey bırakmadım. tasımı tarağımı topladım geldim. neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim. bir kere çavuş olduktan sonra bir daha amelelik yapamayan zavallı köylüye dönerim" diye
aynen böyle işte durumum.
bu arada seni o kadar çok özlüyorum ki, kafayı yicem artık özlemekten. kanlı canlı bi insan, bu kadar özlenmez. beni bu ülkeye özleme bakanı yapsalar da, bi işe yarasam bari.
1
kasirga41 kasirga41
anneler günü geldi çattı. tabi bende aşırı duygusallık yüklemesi de... bugün instagram'da boş boş gezinirken o videoya takıldım. lan yine mi derken sonunda gördüğüm şey... boğazımda düğümlenen hıçkırık birden gözyaşlarıyla karıştı.
20 sene oldu be annem. bir insan hiç mi unutulmaz...


di mi ya di mi ya
ne trolüm, ne de hesabım fake.
yazdığım 3000 e yakin girinin %99'u benim düşündüklerimin yansıması.
lütfen sürekli troll musun nesin kardeş, şeklinde mesaj atmayın.
sözlükte her gün online olup içimi döktüğüm için toplaması zor olabilir ancak asla trollük olsun diye 3000 e yakın giri yazmadım.
bundan sonra ironi yaparken de, geyik yaparken de belirtme gereği duyacağımdan korkuyorum.
the red queen the red queen
bazen insanı sınırlarının taa ucuna kadar zorluyorlar. dilimin ucuna da çok söz geliyor bu durumda ama bugünlerde susmayı tercih ediyorum. yorgunum.
260 /