sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

285 /
yüzbinbaloncukyuttum yüzbinbaloncukyuttum
ilkokuldayken bir arkadaşımız vardı ilerde ne olacaksın sorularına hep "özel harekata gireceğim" derdi. biz de hep heee mal tabi özel harekatta seni bekliyor derdik dalga geçerdik. 15 yıl sonra bugün gördüm özel harekata girmiş. teşekkürler dünya güzel göt ettin.fakat iyi göt olduk.
seniburdakimseduyamazbebek seniburdakimseduyamazbebek
her pazartesiye büyük bir heyecanla falan uyanırım bu pazartesiye bok gibi uyandım. nedeni yok. kabalığım için kusura bakmayın, bok'tan başka durumumu özetleyecek bir kelime bulamadım. şimdi de buna takılırım 5 saat. daha şimdiden şahane bir gün olacağa benziyor. hmm...
everything will flow everything will flow
hayvan sevmiyorsanız veteriner olmayın bir zahmet aq.. evet insan sevmeyen de doktor olmasın.. önce vicdan ve sevgi.. yoksa yallah başka mesleğe.. canlılara dokunmasın çiçek bile beslemesin bunlar.. yardım etmeyi borç olarak gören, iğne yaparken kediye bağıran veteriner mi olur lan sıçarım onun diplomasına..
rose whisper rose whisper
stalk yaparken yanlışlıkla eks flörtümü takip ettim. 30 saniye içinde takipten çıktım. 2 dk içinde hesabımı kapattım görmesin diye. inşallah görmemiştir yoksa kendini iyice bir şey sanacak.

twitter'da oldu bu. hesabımı kapatınca bildirim yok olmuş mudur?
consuelo consuelo
hayatta en önemli şeyin güç olduğuna inanıyorum. çünkü adalet yok, iyilik yok. sistemde falan değil en çok bizim içimizde yok. aradığın doğru düzeni kurmak için bile güce ihtiyaç var. güçlü olmayı her şeyden çok istediğimi hatırlattılar bugün bana. birinin elini tutup da ayağa kalkıp sonra tuttukları eli kıranları ezebilmek, iyilikle kötülüğü o'nun yaptığı gibi yenebilmek için, belki en çok kendimiz için, belki de kendimizden önde tuttuklarımız için sadece gücü elde tutmaya ihtiyaç var.
yazlarsıcakvekurakkışlarılıkveyağışlı yazlarsıcakvekurakkışlarılıkveyağışlı
şimdi uzun uzun yazmaya üşenirim sözlük. ama kısaca diyeceğim şu ki; 'hak etmedik.'

evet, hak etmedik ve bize bunları yapıp gidenlerin yanına kâr kaldı yaptıkları. çünkü hiç cezalandırıcı bir acımasızlık duygusu yeşertmedik içimizde. şimdiyse üzülmeye bile mecalimiz kalmadı.
di mi ya di mi ya
bilmemek bilmekten iyidir
düşünmeden yaşayalım
mâra
günü ve saatleri ne yapacaksın
senelerin bile ehemmiyeti yoktur
seni ne tanıdığım günleri hatırlarım
ne seneleri
yalnız seni hatırlarım
ki benim gibi bir insansın

tanımamak tanımaktan iyidir
seni bir kere tanıdıktan sonra
yaşamak acısını da tanıdım
bu acıyı beraber tadalım
mâra

başım omuzunda iken sayıkladığıma bakma
beni istediğin yere götür
ikimiz de ne uykudayız
ne uyanık

asaf halet çelebi
di mi ya di mi ya
öylesine toprağım ki sana,
suyum ol, baharım ol, yayıl bana
öylesine biçareyim ki, sana
dokun tenime! ...
depremim ol, felaketim ol, dağıl bana…alazın közüme, terin döşüme,
gözlerin ateş gibi düşüyor gözlerime
rengine savrulunca
çiçeğe, çimene, suya dokunuyorum
gökyüzünü kucaklıyorum…….
ve bir tanrıça olup
güneşi doğuruyorum…ellerin...onlarca ellerin
ve alev topu yürüyüşlerin
kadınlarım…onlarca kadınlarım
hepsi renkli ve hepsi sana deli
sen,
yoksulluğum/ kuraklığım/ ıssızlığım
kudretim/ feyezanım/ mahşerim
çoğaldıkça eksilmelerim
meddülcezirim/ aklıfirarım/kayboluşlarım
sen, sadrı "mavi"m, düşümde sevişmelerim
ezberlerimi bozan...…ve sen, "dev adam"yalnız sana…
yalnız sana…duvar/sızım, ar/sızım, ahlak/sızım

saniye erol- mavi zaman
kamplumbağadan hızlı tavşandan yavaş hümanist kamplumbağadan hızlı tavşandan yavaş hümanist
ulkede ciddi bir liyakat problemi var adamini bulanin haketmedigi kurumlarda haketmedigi mevkilere geldigi asikar ve bu asikar durum ulkenin geriye yaslanmasina sebep oluyor ve bu durum beraberinde ulkeyi ve ekonomisini asagilara dogru hizla cekiyor, vasifsiz insanlarin cok oldugu ust kurullarda haliyle katma degeri yuksek urun uretimi ve fikri can bulmuyor ve bu duruum beni fazlasiyla rahatsiz ediyor bu durumdan mutevvelit bu ulke bir arpa boyu yol alamayacaktir ve bu durumu yasadigimiz tum kotu senaryolarin hazirlayicisi olarak gormekteyim ve yine liyakata onem vermeyen bir ulkede bagli oldugum kurumdan kamu daki gorevimden yaklasik bir ay once istifa etmis bulunuyorum liyakata deger veren baska bir ozel firmada ve bu firma ingiliz kokenli olmakla beraber meslegimi muhendisligimi icra ediyorum. ulkem liyakata onem verdigi zaman belki de meslegimi, cok sevdigim ulkemin guzel bir kurumunda yapabilirim ve boylelikle ulkeme katkida bulunmus olabilirim ozetle liyakata takintiliyim ve liyakatin olmadigi ulkeler geri kalmaya mahkumdur cumlesi ile uzulerek yazimi noktaliyorum
liyakattan ayrilmayin sevgili yazar ahalisi
nyks nemesis nyks nemesis
neye niyet neye kısmet gerçekten.

ben italyada kalıp avrupada çalışacağımı düşünürken, uzakdoğu-çinle çalışacakmışım meğer. çinliler çok efendi insanlarmış en azından mülakatlar ve görüşme esnasında edindiğim izlenim bu. tekliflerini sundular şimdilik online devam edecekmiş iş. cuma da izmire dönüyorum bakalım. biraz dinlenip sonra yeni yolumu çizecegim. sürprizleri seviyorum ya. hayatı yaşanılır kılıyor.
devrimçiçeği devrimçiçeği
hayatımda kimseye ait olmak istemedim. flort, sevgili vs herkesin bir aidiyet beklentisi var bu bana hep esya yahut mal hissiyati verdi. sadece bir kisi bunu istemedi cok guzel bir diyalog kurduk beni guzel bir yanlistan dondurup kendimi yeniden bulmamı sağladı ve fakat aidiyetin verdigi ciddiyete o kadar alismistim ki farkina bile varamadim onun bana olan hislerinin. "acaba dalga mi geciyor" , "sanki beni cok ciddiye almiyor" gibi düşündüm. ben uyurken bana gitar calip sarkilar soyleyen adamin ciddi olmadigini dusundum(sacmalik). halbuki ben de ona karşı hiç birsey hissetmez degildim. o belki boyle hissetmisti. dile gelmemis pek cok hissiyatim vardi. onun da icinde oldugu hayaller bile kurmustum.

bu surecte bir cok sorun yasadim ve duygusal durumumu kontrol edemedim hatta inanilmaz sacmaladım. o kadar sacmaladim ki... suan kendim bile cok sasiriyorum.

umarım bunu okursun bir gün ve bu benim dersin. evet o sensin. seni çok sevdim ve hala da seviyorum olanlar için özür dilerim...
285 /