sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

285 /
beşbuçuk beşbuçuk
yaklaşık iki-üç saattir müzik dinliyorum ve insanların bu kadar güzel sesli olmalarına hayret ediyorum.o insanların seslerini dinliyorum birde kendi sesimi duymamak için kendi kendime bile konusmuyorum.
garip. sizi şanslı güzel sesli insanlar.
2
white lilac white lilac
uzanmışım, çok tatlı bi yorgunluk var şu an üzerimde ama sabah erkenden olmasa da yarın işe gideceğimi bilmek tüm tadımı kaçırıyor.
home is where the heart is home is where the heart is
gözlerimi açamıyorum yine.
çocukken izlediğim çizgifilmlerde göz kapaklarına kibrit çöpü tutturup açık kalmasını sağlayan karakterler vardı, onlar gibi hissediyorum bazen.
kolay yolu olsa keşke.
venüsten gelen venüsten gelen
hayat... bir avazla başlayıp içine türlü sıkıntılar ve mutluluklar sığdırdıktan sonra, zamanın birinde gülümseyerek çekilen bir fotoğrafa sahip o kimliğin, ölüm belgenizin üzerine zımbalanmasıyla son buluyor. bunu 40 ımda her gün daha da gerçek tecrübe ediyorum.
rene rene
topluca stockholm sendromu yaşayan bir halk, gerçekten araştırma konusu. adam kendisini ağaca zincirlemiş, çocuklarım evde aç, bana iş vermiyorlar suriyeli çalıştırıyorlar diyor elinde falçata, belediye başkanı gelsin çaresizim yiyecek ekmeğimiz yok diye feryat ediyor, sonra da allah belamı versin akp yi seviyorum ben onlara oy verdim tayyip'den allah razı olsun ama bizim durumumuz çok kötü diyor. bu nasıl bir biat nasıl bir çaresizlik, nasıl kafa karışıklığı.
beşbuçuk beşbuçuk
yok asla başıma gelmez dediğim şeyler neden sürekli başıma geliyor? bu evrenin enerjisi bir bana mı çalışıyor? madem ortada bir enerji dolaşıyor neden kötü tecrubelerim iyi olanlar ile dengelenmiyor? yetkili bey kim acaba hangi müşteri temsilcisiyle görüşmem lazım?
sogukk1a sogukk1a
aklımdan bir an bile çıkmıyo. yazıyorum cevap vermiyo tanımak istiyorum olmaz diyo felan filan ama işin kötü yanı bunu arkadaşlarıma anlattığımda ergen misin seni sevmeyen birini neden sevesin unutursun sevmiyorsun tarzı cevaplar alıyorum. ne yapmalıyım?
2
mrsoblomov mrsoblomov
bazen sevme şeklime hayran kalıyorum, ego falan diyebilirsiniz sorun değil. öyle içten, mesai harcayarak seviyorum ki, sabah kalkıp ilk iş düşünmeye koyuluyorum. gün içinde 5 defa, ve geceleri sürekli. yaraları var mı onları düşünüyorum, nasıl iyileşirler, neler yapabilrim, nasıl mutlu oluruz, nerelere gideriz, hangi şarkıları sever, hangi filmlerden hoşlanır....
beklenti içine girmemeye çalışarak seviyorum, iyiliğini düşünerek, mutluluğunu dileyerek. benimle ya da benden uzakta fark etmez, seviyorsam eğer insanları, ve bu kelimeyi onlara, ama her şeyden önce kendime söyleyebiliyorsam bunu hak ediyorlar demektir. sevmeyi becerebilsem diyorum bu hayatta bana yeter. sevmek çok önemli sözlük ahalisi.
285 /