sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

400 /
hurrianes hurrianes
yılın son osu yılın son busu yılın son blaablaaa geyiklerinizle kimse ilgilenmiyor haberiniz var mı? bütün yıl attığınız fotoğraflardan oluşan potporilerinizi de umursamıyoruz. yağdırmayın rica ederim.
psikopatpapatya psikopatpapatya
yeni yıla girmenin abartıldığını düşündüğüm için bu gece sosyal medyaya pek girmedim. cemil meriç'in hayatını anlatan bi kitabı okudum hemen, onun hayatının içindeydim, tanrıyı oynadım sanki garip hisler yaşattı. iyi ki girmedim mutlu yıllar zırvalığına.
lazpinokyo lazpinokyo
yeni yıla eski kırıklarımdan birisinin özelden aramasına müteakip, yarım saat kızın kim olduğunu hatırlamaya çalışırken 2 kız arkadaşıyla beraber makara yaparak girdim.

kız adana da mk gelmiş beni arıyor, yarram adana da ki kızı ne yapim ben düşüncesi ile muhabbeti sonlandırdım.
samsun hariç işim olmaz, karı güzeldi ama aklıma geldi şimdi ajsjd
kolaylokma kolaylokma
eski arkadaşlarımın hepsi ünlü dünyasına giriş yaptı. birbiriyle alakası olmayan, tek ortak özellikleri benim arkadaşım olmaları olan insanlar birer birer o ışıltılı dünyaya giriyor. ilginç. keramet bende olabilir.
ila ila
istanbul'daki yeni yıl kutlamalarını gösteriyorlar tv de. cidden çok utanç verici. yeri göğü havai fişeğe boğmuşlar.insanlar aptal aptal dans ediyor. bu global yalanlar, bu algılar, çok baydı ya.
ne bu tantana ne bu tantana
2020 bomba gibi geldi. 2019'u geçmesi mümkün değil ama 3 günde çatır çatır tüm problemler çözülüyor. iki büyük hedefim var, ikisini de başarabilirsem eğer 2020 gümüş madalya almaya hak kazanacak.
neverendingblueroad neverendingblueroad
"bulanık suyu temizlemenin en iyi yolu onu rahat bırakmaktır" diyen bir alan watts'ımız var biliyorsunuz. the backwards law'ın sahibi. ne diyor bu yasa? pozitif bir durum elde etme çabası başlı başına negatif bir durumdur. negatifliği kabullenip onu alt etmekten uzak bir yakınlık göstermek ise pozitif bir durum. anlatamadım ama şöyle bir örnek verebilirim: mesela yaşlılığı kabullenemeyen bir firuzemiz olsun. bu firuze çok güzel lanet olası ama zamanla yaşlanıyor haliyle. sürekli yaşlılığın önüne geçmeye çalışması ve bunun için gösterdiği her çaba onun yaşlılık fikrinin kafasına daha çok yerleşmesine sebep oluyor. ya da bu hastalığı yeneceğim gibi cümlelerle hastalığına savaş açan bireylerin yaptığı bu davranış sürekli hasta olduğu fikrini beynine kodlayıp iyileşmesini geciktirebiliyor. mesele kabullenmek ya da tevekkül etmek değil. mesele, biraz oluruna bırakmak. sıfır çabayla kimse mutlu olamaz, kimse sorunlarını çözemez evet ama don kişotvari savaşlar da sorunu katlayabilir. yani sürekli negatif bir durumu pozitif bir duruma dönüştürme çabası içinde olmak o kadar da iyi bir şey değil. spinoza da dememiş mi zaten acı duygusu, buna ilişkin net ve kesin bir tablo oluşturduğumuz an acı olmaktan çıkar diye. o zaman acı var kabul ama yokmuş gibi davranarak ya da yok etmek için sürekli savaş vererek onu alt etmek imkansız.

yine anlatamadım sanki ama ben bu yazıyı kendime ve tüm yorgun savaşçılara yazdım. onlar anladı beni eminim. hepimiz biraz dinlenmeyi hak ettik.
anglaclel anglaclel
çoğu zaman aynada kendime çok bakamam, en fazla 3-5 saniye. kendimi çirkin gördüğümden değil, zaten kendimi çirkin de bulmuyorum. ama aynaya baktığım zaman hele kendi gözlerimin içine, öyle bir utanıyorum ki anlatamam.
400 /