spider man far from home

avangard jazz avangard jazz
şu spider man rolü için velet tipli birinin oynatılması zorunluluğu diye bişey var galiba hollywood'da.

çizgi romanlarında, çizgi filmlerinde bu kadar karizma olup, kendisini konu alan filmlerinde bu kadar rezil edilen başka bir süper kahraman yoktur amk, net.

bi kere uzun boylu yapılı bi tipi oynatın lan. canlandıran herkes frodo'nun hobbit köyünden arkadaşları sanki.
doomcollector doomcollector
spider-man far from home hakkında spoiler'sız birkaç yorum yapayım.

- filmi 3d 4dx olarak izledik. filmde o kadar çok cgi var ki (e haliyle), tüm detayları 3d'de net olarak görebilmek imkânsız. hâlâ şu işi oturtamadılar.

- çok da über olayların yaşandığı bir film değil. son avengers filmini gördükten sonra çoğu insanda yüksek beklentiler oluşmuş olabilir, ama cık. öte yandan, oluşturulan kaos ortamları da cidden "tırt" mantıkmış. öğrenince "bu muydu la?, ne kadar basit" demeniz muhtemel.

- anladık, lise dönemi falan fistan da, spider-man fazla çocuksu görünüyor. türkiye'ye gelip 15 yaşındaki erkek çocuklarını bi görsün bence marvel.

- filmin bence en merak uyandıran kısmı, ilk after credits'teki görüntüler. zira bir sonraki film için beklenti oluşturuyor.

- toparlamak gerekirse, eğlencelik, süresi itibarıyla da sıkmayan, tadında bırakılmış bir marvel filmi. hâlâ sam raimi'nin spider-man'leri favorim. bruce campell olmadan olmuyor ayrıca :v
3
akşam yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez akşam yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez
sonunda izleyebildim. yazı spoiler içerir.

------------- spoiler -------------- film tony stark'a (iron man) tribute gibi olmuş, bence o güzel düşünülmüş.

- mysterio gerçekten çok iyi olmuş, ancak karakter altyapısı zayıf kalmış. ilk filmde kötü karakteri istemeden yaratan tony stark'ın yine istemeden bir kötü karakter yarattığı konusunu işlemişler ki bu iron man 3'ün konusunun da bu olduğunu düşünürsek bu artık 3. oluyor. fark etmeyeceğimizi falan mı düşündüler?

- mysterio'nun altyapısı "işte şöyle oldu, sonra o da beni kovdu, hadi yakalım gezegeni" kıvamında. bu açıdan ilk film bile daha derindi.

- illüzyon olayını çok iyi yapmışlar, mysterio'nun spderman'i illüzyona kıstırdığı sahne filmi kurtarıyor, gerçekten muhteşemdi, spiderman'i bu kadar çaresiz bırakan tek kişinin süper güçleri olmayan sıradan bir insan olması çok ilginç ayrıca.

- spiderman'in ilk serisi niye daha fazla seviliyor diye düşünenler, işte yeni karakterin derinliğinin olmayışından kaynaklı, bu filmde de görüyoruz. lisedeki nerdeyse her çocuk kendini ilk peter parker'ın yerine koyabilir. ayrıca bully tipler gerçek bir bully değil ki zaten flash bully'den daha çok ezik bir tip, başka da yok zaten.

- sürekli okul gezisinde başına bir şeyler gelmesi falan çocuk kitabı gibi zaten onalrı hiç konuşmaya gerek yok.

yazacak daha çoook şey var da işte, bence gerek yok. 7/10 der geçerim, fazla vermem. ayrıca elinde venomla yumruk yumruğa dövüşebilecek güçte bir karakter var ve bunu 2 filmdir süper güçleri olmayan sıradan adamlarla kovalamaca oynatarak harcıyorsun.

------------- spoiler -------------
bedava sirke bedava sirke
filmle ilgili akılda kalıcı yegane şey after credit sahnesidir. raimi üçlemesini kaç kez izlediğimi unuttum sonrasında çıkan her filmi aha bu kez şeytanın bacağını kıracaklar muhteşem olacak diye izledim ancak öyle bir hale geldi ki bu filmi sinemada izlemeye ayağım gitmedi. hani okumayı söktüğümden beri spider man okuyorum, iyi kötü çizmeye çalıştığım her zaman spidey i çiziyorum ama olmuyor arkadaş. into the spider verse geliyor gözümün önüne sonra bu şey... kıritik zamanı geçtik artık ondan sevmiyorum desem olmuyor zira spider verse e olan aşkım bu cümleyi kurmama engel. izlenecek film mi evet ama yarın bir gün çocuklarımıza anlatacağamız bir film mi değil. bak ama spider man 2.1 öyle mi... ah raimi ah bir sen bir de del toro hep hayallerimiz yarım kaldı.