bi niyan vardı vs polia

fa shizzle fa shizzle
benim bildiğim polia allah vergisi kafa sikme skill'iyle tek atar. yetmez yanına bi semaver çay alır konuşa konuşa ölüsünü bile bezdirir. hazır yakalamışken azraili de salmaz. otur nereye işin ne amk der. sorgu sual meleklerinin paçasına yapışır iş yaptırmaz. cennetse cennette cehennemse cehennemde salmaz kızcağızı. yer bitirir bilinç milinç boyut moyut dinlemez konuşa konuşa amına koyar ortalığın.

kedinin doğurması

hayalperestinhayali hayalperestinhayali
murphy'nin minik bir anneye dönüşmesi^^
dün gece 3.45 gibi başlayan doğum süreci o kadar uzun sürdü ki; sancısı bebeği çıkarmaya çalışırken yaşadığı strest biraz korkutucuydu.
ilk başta çatalda sıkışmış gibi görünen bir zar murphy'nin ne olduğunu tam anlamayarak kafası karışmış bir şekilde bir kuma gidip bir yatağına dönmesi :( sürekli elime yaslanıp, koluma sarılması :) ve en sonunda artık bir sorun var diye düşünüp veterinere gitmek için hazırlanırken; 8.45'te murphy'nin son bir hamleyle yanıma gelip koluma kafasını yaslayıp, bebeği oraya bırakması:d ilk başta ne olduğunu anlamadı içinden bir şey çıkmış hareket ediyor afalladı çocuk. ilk geldi kokladı, biraz plesantayı yedi sonra geri geri kaçmaya başladı sjsjsj noluyor dedim. sonra bebişin göbek bağını kesip biraz kuruladık murphy'nin yanına yaklaştırdık ilk yine kokladı kaçacak gibi oldu, biraz yaklaştı bir iki kere yaladı sonra herhalde şey dedi "bu, bu bana mı benziyor? içimden de çıktı, benim galiba bu" sjsksjsj sakinleşti yuvasına geçti biz de bebişi yanına bıraktık biraz daha kuruttu önce ve beslenmesine izin verdi. böyle 1 saat geçmişken yine bir an'da kasılmaya başladı 2-3 dk içinde hiç zorlanmadan bebeği çıkardı. ilkinin zorluğundan sonra ikincinin bu kadar basit ve hızlı olması çok rahatlatıcıydı. ve böylece ufaklık doğum sürecini bitirdi. âma şişkinlik hala bebek var gibiydi biz de herhalde birkaç saat sonra yine başlar diye düşündük. saatler geçti murphy yemek yiyor, bebeklerle vakit geçiriyor derken gece oldu hala bir gelişme yok. bir veterinerle görüntülü konuşuyoruz bir sorun var gibi diyor. başka veterinerle konuşuyoruz, doğum 24 saat içinde yine başlar diyor. biz de ne olduğunu anlamamışken; ya bir sorun varsa diye gece 12'de bebekleri ve murphy'i alıp veterinerin yolunu tuttuk. ultrason, röntgen derken şişkinliğin dışkı ve gazdan olduğunu ve birkaç gün içinde geçeceğini, içeride başka bebek olmadığını öğrendik ve rahatladık. her şey o kadar farklıydı ki.

murphy gibi bencil davranan bir kedinin bir süre sonra koruyucu bir anneye dönüşümü, yanından bir dk bile ayrılsam bebişleri bırakıp birkaç dk beni araması sonra birlikte bebişlerin yanına dönünce onun bebeklere yaklaşması. patisiyle hafif hafif okşayıp, sonra yanlarına yatıyor kafasını kafalarına sürtüyor. iki gündür en keyif verici deneyimi yaşıyorum. aynı zamanda inanılmaz yorucu bir durumdu. çünkü onun ilk hamileliği benimse ilk kez bir canlının en masum anına tanık oluşumdu.

neyse ki şimdi hepsi sağlıklı ve iyiler :)
ot içmek

radiance radiance
kamuya açık platformlarda övücülüğü yasalara aykırıdır ve cezai yaptırımı vardır. bu nedenle vatandaşımızın konuyla ilgili duygularını kendi içinde veya birebir iletişimlerinde dile getirmeleri uygun olandır.
4