babayla ilgili unutulmaz anılar

hurrianes hurrianes
az önce kediye bağırdı o da garibim içeri kaçtı. hemen peşinden kalktı gitti aldı kucağına aman benim oğlum aman benim tosunum sen küstün mü babaya özür dilerim bir daha bağırmam. köşe minderi gibi uzaktan izliyorum olanları. şu yaşımda daha özür dilenmişliğim yok evin evladı olarak. söyleyeceklerim bu kadar.
5

kedi

mevsimbaharı mevsimbaharı
2 yaz önce bahçemize bir kedi geldi tam mutfak penceresinin önünde miyavlardı. sokak kedilerine benzemiyordu yani insanlardan hiç korkmuyor aksine insanlara sokuluyordu. çok akıllı bir kediydi sahiden. kardeşimde o dönem evdeydi ve oldukça sevdi. ona mama vermeye başladı. hatta öyle ki akşam yemeklerine ekmek doğrayıp veriyordu. iyice bize adapte oldu ki bizde ona olduk. babam ciğer alıyordu onun için annem pek sevmez kedi köpek vs. o bile artik bunları da kediye verelim diyordu. adını tüm yaratıcılığımla "sarı " koydum gsggsgsgag. sarı artik gizliden eve girmeye hatta biz fark etmemissek koltuğa bile çıkıyordu. hatta bi fotosu var elimde. yani iyice benimsedi bizi hatta arkadaş edindi ve onlarla bahçeyi doldurdu. annem kızardı bu yüzden kedi evi oldu diye. sonrasında 3 ay falan önce kardeşim atandı bende zaten bir süredir evde değildim. annemlerde kardeşimin yanına gidince sarı orada tek kaldı daha doğrusu arkadaşları var ama biz yokuz. yasaklar gelince annemler eve gidemedi. şimdi ne yapıyor merak ediyoruz. eve gidince görecek miyiz, oralarda mi arkadaşlarıyla mi acaba. her neyse gece gece aklima sarı nerden geldiyse...

ama çok tatliş bir kedi sahiden ❤

9

banu özdemir

812 superfast 812 superfast
olm tweet attı diye insan tutuklanır mi lan ruh hastası misiniz siz amk?

buna çanak tutan soytarılar var amk, troll mroll ben bilmem böyle olaylara çanak tutan gotverenler böcek gibi yaşamak müstahak.

katili, tecavuzcusu dışarda, lan geçen hamile kadının arabasinda tepinen itleri bile tutuklamadilar amk.

kadınların ilişkide yaptığı hatalar

diken diken
çok taktik yapıyolar. ilişkilerini arkadaş ortamlarında çok fazla konuşup çok fazla fikir alıyolar... erkeği çok fazla sınıyolar. erkek geçer not alana kadar çok fazla hesap kitap yapıyolar. eğer erkek biraz uyanık ise bu durumu farkedip gardını ona göre alıyo. kadın tamam deyip kendini saldığında erkek bunu da farkedip rehavete kapılıyo ve orijinal haline dönüyo. sonrası malum... çok değiştin falanlar filanlar.

bi de erkekten kazık yediğinizde bütün erkeklere ne beddua ediyonuz amk. suçsuz günahsız bir kamyon erkek varken sen arızalı olanı bulduysan o senin problemin.
3

üstteki yazarın nickine akrostiş şiir yazmak

ropte ropte
çok insafsızsın niye yazıyon bu başlığa
insanda birazcık merhamet olur
kan gelecek şimdi bir tarafıma
imsak vaktinde şiir anca son bulur
lütfen bitsin artık bu karantina
oturmaktan kıçımız bak dümdüz oldu
paris, roma, londra ya da atina
sanırım gecelerde hep gündüz oldu.

valla eller soyuldu dezenfektandan
olum gözümü alamıyorum ekrandan
lüzumu yok enaktarı istemenin erkandan.

2 dakka dinleneyim yoruldum lan.

cümleler diziliyor ardı ardına
aman düşürme sakın sahip ol gardına
nedensizce gidişlerin beni yıprattı
ıstırabımı artıran şeyse bir attı
manşette şu haber var: skib bıraktı.

beni alın buradan elimden çekin
etraf çakal dolu, hiç değil tekin
ni hau diyorum çünkü burası pekin
işte geldik sona baş verdi ekin
maşallah çikilops ne uzun nikin...
7

5 maske dağıtamayıp cumhurbaşkanı mektubu dağıtmak

harici gazelhan harici gazelhan
defalarca söz verildiği halde ne e-devlet sisteminden ne de sağlık bakanlığından değil 5 adet tek bir beleş maske bile alamayan komşularımla beraber yaşadığım apartmandaki tüm posta kutularına , dün sabah akp'nin cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan imzalı bir mektup bırakılması ile gerçekleşen mucizedir.

uğruna evlat feda edilesi benzesiz bir liderden geldiği için , kutsal olması gerektiğini düşündüğüm mektubu 1 litre suda erittim, bundan sonra sabahları evden çıkmadan önce şifa niyetine bir yudum içeceğim.

corona, morona vız gelir inanana.

yeni bilgi editi; posta kutumdan cumhurbaşkan imzalı ikinci bir mektup çıktı. ikinci mektubu üzerinde kabak gibi "yönetim" yazan posta kutusu yerine , benim kutuma attıklarına göre , apartman yöneticisi olduğumu bile bildikleri anlamını çıkarmak fazlaca mı paranoya?

sözlükten kız kaldırmaya karar vermek

bi niyan vardı bi niyan vardı
karar verdikten sonra yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler tespit edilmeli, mümkünse adım adım listelenmelidir.

1- başlangıç olarak hatun kişisinin girileri favorilenir. seçici olmaya özen gösterin. "okumadan, sırf düşürmek için favorilemiş! hırt!" düşüncesini oluşturmamak için gerçekten hoşunuza giden bir kaç giri belirleyebilirsiniz.
2- favoriye teşekkür etmesini bekleyin. eğer etmezse siz bir giri üzerinden esprili, güzel bir yorum ya da dm atarak sohbeti başlatabilirsiniz.
3- sohbet yürürse ortak yönler keşfetmeye çalışın. çünkü insanlar "aaa benden bir tane daha!" diye düşündüklerinde kendilerini güvende hissederler. filmlerden kitaplardan şarkılardan yola çıkabilirsiniz. sohbet sırasında merak uyandıracak bir üslup seçin. ama çok da belirsizlik olmasın. bu noktada altın orta çok önemli... kimse dibini görmediği denize girmek istemez. deniz dediğin berrak olcak. evet.
4- sonraki aşama instagram veya whats app için telefon numarası edinmek. sözlüğün bugları bu konuda yegane yardımcınız olacaktır. "dm gelip gelmediğini kontrol etmek için sayfayı sürekli yenilemek zorunda kalıyorum, sohbetimiz daha akıcı olsun isterim, seni de bekletmemiş olurum" derseniz mesela, karşı taraf mest!
5- daha akışkan bir sohbet platformuna geçebildiyseniz, " görmemişin oğlu olmuş tutmuş..." atasözündeki gibi davranıp sömürmeye kalkmayın. arada bir es verin. herkesin kendine ait zamanı olabileceğini kabul edin. 15 dk cevap alamayınca " ama sen benle ilgilenmiyosun " diye delirmeyin arkadaşlar. belki toz alıyordur, belki kitap okuyordur, belki kedisi hastadır ilaç veriyordur, belki evde tadilat yapıyordur, belki perde asıyordur. yardım teklif edin. abi belki o an sohbet modu offtur. darlamayın, tüketmeyin.
6- özgüvenli, kendi değerinin farkında olan insan otu boku kıskanmaz arkadaşlar. son görülmesine filan bakıp hele bir de "bu saatte online'mışsın", " neden şuna şöyle dedin ? " , " discord'a girme, chat'e girme, insanlar kötüüüü! " triplerine girmeyin. kuralcılık ve baskı isyankarlar doğurur,bu böyle biline... he bi'de boş teneke çok ses çıkarır.
7- ilginizi göstermekten çekinmeyin. karşı tarafın ilgi alanlarına göre ortak sohbet konularınız vardı ya hani, madde 3'teki, onlardan yürümeye devam edin ve bazı konuları size özel hale getirin. bir kitap olur, bir şiir olur... edebî ve ebedî alıntılar yapın. onla yaptığınız, ikinize özel bir sohbeti giri haline getirirseniz mesela, karşı taraf mest vol.2!
8- görüntülü konuşma şu sıkıntılı günlerde hiç yoktan iyidir. görülmeye değer olduğunuzu hissettirir, "seni güzel buluyorum, görmek istiyorum" mesajı verir, bağ oluşturur. konuşun gari. "birbirilerimizin girilerini yorumlayalım" çok güzel etkinlik. skype bu günler için.
9- pandemi filan demeden görüşün.

önemli not: maddelerden birinde tıkandıysanız, beklediğiniz şekilde karşılık alamıyorsanız, gönlü yoktur, olmayabilir. farklı uyumsuzluklar vardır, olabilir. diğer maddeye geçmek için zorlamayın. "bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen" deyip diğerine geçin.

tüm bunları nerden mi biliyorum?

işinle sevgilin arasında kalmak

otostop havlusu otostop havlusu
tabii ki işim.

bir insanın sevdiği bir işe sahip olması ne kadar zor bileniniz var mı? iş yaparken kendini gerçekleştirdiğini hissetmek en kutsal şey olabilir.

sevgilinin yenisi bulunur. binlercesi hatta milyonlarcası bulunur.

beni kendimi gerçekleştirme arzumla kendisi arasında bırakan sevgili uzak olsun.
2

geçmişi özleyen insanlar

hurrianes hurrianes
gelecek belirsizdir. ilerde mutlu mu olacaksın yoksa başına bin türlü bela mı gelecek bunun garantisi olmayacak hiç bir zaman. her şey güzel olacak lafları bir yerden sonra hep havada kalır.
o yüzdendir ki geçmişe bakıp garantilenmiş mutluluğu özler insan.
basit.
4

sözlükte uzun giri yazmak

sakil sakil
şimdi sözlükte iki tip giri var. biri, yazdığınız zaman (o gün ve hatta belki o dakika) anlamlı olan, bundan bir süre sonra gören kişi için bir anlam ifade etmeyecek giriler. bunları uzun yazmaya lüzum yok. ama bir de bundan yıllar sonra sizin yazdığınız şeyle ilgili araştırma yapan birisinin denk gelip okuyacağı tipte giriler var. bunlar size artı veya fav getirmez kolay kolay. gören de okumadan geçer zaten. ama siz bilirsiniz ki bir gün birinin işine yarayabilir. o yüzden de üşenmezsiniz yazarken. okunup okunmamasını da aldırmazsınız.

zeynep bastık

yok artık daha neler yok artık daha neler
youtube ı satın aldığını ve yakında ismini zeynep bastıktube olarak değiştireceğini düşündüğüm kişi.

bu minyonların aynı fabrikadan; vintage koltuk, loş ışık ve gitarla kadıköy civarında bir yerden yeryüzüne salındıklarını düşünüyorum.