812 superfast

en tipsiz ördek yavrusu en tipsiz ördek yavrusu
anladık, en akıllı sensin, en zengin sensin, en yüce sensin, en lüksünde oturuyor, en lezzetlisini yiyor, en güzelini sikiyor, en kalitelisini içiyor, her şeyin en en enisin. bizler de varoşuz, fakiriz, zühürtüz, görmemişiz sen gösteriyorsun bize, anladık. yüzlerce girinden bunu anladık mal da olsak anladık. bunu anladık yani, alttan alttan insanları aşağılayıp, kendini öven girilerine bir ara verebilirsin. anladık yani anlatabiliyor muyum?

bahçeli den akşener e eve dön çağrısı

dumrul dumrul
iyi parti ne zaman kuruldu? 3 sene oluyor değil mi?

tam 3 senedir akp ve mhp trollistleri sürekli olarak fetöcü meral diye anırıp duruyorlar. kadın fetöcüyse niye mhp'ye çağırıyorsunuz? değilse niye bok atıyorsunuz?

ama bitmiyor tabii... akşener bu çağrıya ret cevabı verdikten sonra yine fetöcü diye anırmaya başladılar. şaka gibi bir güruh...

bu sürüde namusun, şerefin, onurun zerresi yok ulan.

anne karnındaki bebeğe klasik müzik dinletmek

neverendingblueroad neverendingblueroad
hamile olduğumu öğrenmemin üstünden çok geçmemişti ki evde yalnızken korn açtım, dinliyorum. bir yandan yemek yapıyorum bir yandan da ulan şimdi bir konserde olmak vardı. karnında bir bebeyle hepi topu 3 malzemeyle yapılan pirinç pilavını nasıl tutturamıyorum yahu diye dövünmek yerine çok değil bir black sabbath (höhh daha ne olsun), bir tool (çıtalara gel), bir mayhem (hey hey heyyy bu iş kötüye gidiyor) konserinde zıplasam fena mı olurdu diye düşünürken içeriden biri tıkırdattı karnımı. hemen müziğin sesini kestim daha net hissedebilmek için (nalakaysa). durdu. sonra immortal açtım, offf nasıl keyif alıyorum ama, soğanın pembeliği çok soft geliyor olmalı ki iyice siyah olana kadar kavuruyorum kulağımdakinin blackliğini pekiştirmek istercesine. hop karnıma bir tık daha. içimden bir şeyler pıt pıt yapıyor ve daha iki aylık bile değil neler oluyor diye telaşlanıp doktoru aramak üzere müziği kapatıyorum ve tıkırtılar kesiliyor. haydaaa, demek ki müzikle alakalı deyip yardırıyorum metallica'yı, megadeth'i, arada black sabbath derken bizimki baya eğleniyor içeride (ya da anneaaaa kıs şu müziğin sesini diyor ama ben anlamıyorum hormonlardan). akşama kadar biz böyle takılıyoruz ama ortada ne bir yemek var ne bir şey. sonradan aklım başıma geliyor ve doktoru arıyorum. sinirli sinirli gülüyor bana, efenim mümkün değil bu, bebekler henüz 7 haftalıkken tekmelemezler, gazdır o gaz diyor. allahım o nasıl gaz, bence yanılıyor doktor. hayatımda hiç mi gazım olmadı canım diye diye uzanıyorum yeniden müziğe ve biz karnımdakiyle headbang yapıyoruz evde. hem de doğuma kadar her fırsatta.

gelelim sonuca: oğlum bir dahi ashshs, şaka şaka oldukça normal, standart bir çocuk. özellikle yapmadığım ama yaparken keyif aldığımdan belki de onun karnımda keyiflenmesine vesile olduğum şeyi yani yüksek sesle metal ya da rock müzik dinlememizin eğer ilgisi varsa tek avantajı, shinedown'la da başlasa müzikten anlayan bir oğlumun olması. bir de hamileliği bahane edip müzik aşeriyorum dediğim her an klasikçi eşimin neden normal kadınlar gibi erik istemiyorsun benden diye söylene söylene manowar açmasıydı. keh keh...

bir klasik olmasa da anı anıdır, ne olmuş???
5

boşanmaların artması

uzaklardancemuzangeliyor uzaklardancemuzangeliyor
insanlar sevdiği için değil, sadece toplum rol biçtiği için evleniyor.
erkekse, "aman arkamdan ibne demesinler" , "aman arkamdan yetersiz demesinler", "aman biri götümü toplasın, ütümü yapsın"

kadınsa, "aman evde kaldı demesinler.."

gibi sebepler..

sonra, mutsuz, borç ödeyen tipler..

ağzına sıçılası komşu modeli

revoluce revoluce
burada, ailemin yaşadığı yerde, bahçeli sitede evlerine yazdan yaza gelen ve genç yaşlarında babama kendi bahçemize diktiğimiz çamı söktüren ve ısrarla kendi bahçelerine dikilmesi için yalvaran ancak yaşlanıp huysuzlaştıkça neye saracaklarını şaşırıp ağaçları kestirmeye yemin eden yaşlı aşağılık tiplerdir.
ne mi yapıyorlar? 30 senelik çam ağacının keyfi olarak kesilmesine orman müdürlüğü izin vermediği için, kimyasallar dökerek ağacı öldürüyorlar.

geçen yıl vefat eden babalarından kızlarına geçen ağaç nefretinin sebebini ben bir türlü bulamıyorum! çünkü tek söyledikleri "çamın iğneleri dökülüyor" diye sayıklamak!.. kimse bu sebeple 30 senelik bir cana kıyamaz!
gelmeyin böyle yerlere amk. gri şehirlerinizde kalıp, betonları seyredin. ağzına sıçılası değil, ağzı yüzü dağıtılası komşu modelidir.

kişinin kalitesini yükselten şeyler

bengeneldebelgesel bengeneldebelgesel
sorgulamak.

dostlar,
tecrübe ettiğim 2 hususu paylaşmak isterim.
keşke hep uygulayabilseydim.
çoğu zaman aklıma gelmedi ama umudum var ilerisi için :)

1) cevaplamak istemediği (veya zorunda olmadığı) bir soru geldiğinde,
karşısındaki kim olursa olsun "bunu neden öğrenmek istiyorsun?" diye sorgulamak.

2) birisi tarafından eleştiri aldığında "peki ne öneriyordun, sen ne yapardın?"
diye sorgulamak.

bunlar sadece kendi kalitenizi değil, muhabbetin kalitesini de arttırıyor,
karşınızdaki kişi gözünde değerinizi de.
takılmayın öylece bakakaldıklarına.
sonrasında size yaklaşımları çok daha düzgün oluyor.

812 superfast

iche iche oldu nietzsche iche iche oldu nietzsche
hani otobüste tıklım tıkış giderken trafik sıkışır, otobüsün yanına cabrio bir ferrari yanaşır, durur. ansızın içindeki zenginle gözgöze gelirsiniz, aslında bakmamak istersiniz ama bakmışsınızdır, bu piç sizi görünce kahkahayı patlatır. işte bu arkadaş o otobüsün şoförü.
2