yeni ilişkiye başlamaya üşenmek

kimoldugunubilmeyentorpilli kimoldugunubilmeyentorpilli
birini tanımak, ona samimi olduğunu ispat etmek. hadi bunları atlattık onu anlamak, onun seni anlamasını sağlamak için sürekli kendini ifade etmek. yalnızken sorun olmayan bir sürü şey için açıklama yapmak zorunda kalmak. doğru zamanda doğru şekilde hareket etmek. bir ilişki için gerekli şeylerin birazından bahsedebildim.
insan yazarken üşeniyor yaşarken nasıl üşenmesin. ülke koşullarında akıl sağlığı yerinde insan bulabilmenin zorluklarına değinmedim bile. insan bir zaman sonra kendine bile zor tahammül ediyor.
9

eski sevgilinin unutulmayan sözleri

ikiyesilsusamuru ikiyesilsusamuru
yine hormanlarımın tavan yaptığı bir gün tartışıyoruz. anlamıyorsunlar anlamak istemiyorsunlar havalar da ucuşurken ''kadınları anlamak için reenkarnasyona inanmaya başlamam, tanrıya bir dahakine kadın olarak doğmak için dua ettikten sonra üçe kadar sayıp kafama sıkmam gerekir. dünyaya yeniden gelip kadın olma ihtimalim, erkek halimle sizi anlayabilme ihtimalimden daha yüksek. ben ne reenkarnasyona inanabilecek kadar iyimserim ne de bir kadını anlamaya çalışıcak kadar sabırlı.'' dedi suratına baktım arkasından inanılmaz bir sessizlik süreci devam etti. sustum. yemek yiyelim dedim konu kapandı.

yıllar geçti hala unutmam, arkadaş sen o cümleleri arka arkaya nasıl sıraladın nasıl bir güzel susturdun beni. bir yerden aşırıp mı söyledi yoksa kendi zeka ürünümüydü bilmiyorum ama güzel ayar yemiştim.
3

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

antikavazo antikavazo
bir kadın, maddi gücü elindeyken, eve gelip size yemek yapmak, ütülerinizi yapmak, bulaşık yıkamak, sonrasında tüm o yorgunluğa rağmen dinç kalmış pipinizi ona yerleştirin diye bacaklarını size şehvetle açmak, çocuğunuzu doğurup onun bütün sorumluluğunu da üstüne eklemek zorunda değil. bunu bekleyecek kadar bencilseniz, aynı dünyada yaşadığımızı hatırlatır ve 1 hayatımız olup onu da hizmetinize geçirmek zorunda olmadığımızı belirtirim. gerçi maddi gücümüz yokken de köleniz değiliz. benim feministlik damarımı kabartan ayılığınızı sikeyim.
6

yazarların aylık maaşları

kuyruksuztilki kuyruksuztilki
1200 tl, a101 de yarı zamanlı çalışıyorum. kiram 600 çünkü evi biriyle paylaşıyorum. 600 de yemek ve kalanlar için yetiyor, hatta bazen birikiyor bile çünkü alnimin teriyle kazandığım için param bereketli. allah in izniyle yetiyor, ben maaşını düşük bulanı anlamıyorum. aahhhaaa, şaka lan şaka , harcıycak vaktim yok çünkü başka bir aktiviteye, haftasonlarim full dolu hafta içlerim okuldan sonra dolu. okul bitsin rabbım inşallah alın tersiz haramindan işler nasip edecek, yıldim vallahi.
7

instela da takılan evli beyler

tekel savaşçısı ahmet abinin yeğeni tekel savaşçısı ahmet abinin yeğeni
zamanında buralarda bi abimiz vardı 40larında. evliydi sanırım o da. boşanacaz ayrıyız falan diyordu millete. bilgisayarda masa üstünde iş adında bir klasör açıp alt klasör olarak da raporlar, planlar vs yapmış, raporların içine ise tarih klasörleri açıp onların da içine nick nick, kimden hangi tarihte meme aldıysa kaydetmişti.

evli mevli ama yaşlı kurt affetmiyor.
2

uber e binen vatan hainidir

317 şeref 317 şeref
işler baya kesat olmalı ki vatan kozunu oynamışlar. bunun bir üstü "uber'e binen mürteddir" sanırım. çok ilginç lan adam sırf senin dükkanından alışveriş yapmıyor diye rahat rahat hainlikle suçlayabiliyorsun. bu mu esnaflık? millet neden uber'i tercih ediyor diye bir düşün mesela. bu kadar insan sarı taksiye neden cephe aldı? biz nerede hata/eksik yapıyoruz diye bir düşünün. yıllarca tekel olarak milletin kanını emdiniz zaten. alternatifiniz çıkınca götü başı dağıttınız amk.

instela yazarlarının itirafları

mavi sever mavi sever
pazartesi gecesi evcil hayvanım olan tavşanım hastalandı ve tüm çabaya rağmen dün öğlen 14.10da yaşama veda etti. 2 yıldır bizimleydi. evin her köşesinde. fark etmeden hepimiz fazlasıyla bağlanmışız. dün sabah babam işe gitmeden sevdi, kocaman adamın gözleri doldu. gün boyu sayamayacağım kadar paşa nasıl oldu diye aradı. babam 40 dakika önce yine aradı ve tam 24 saat oldu işte dedi. evdeki kafesini kaldıralım görünce göğsüm batıyor diyor. gözlerinin dolması ve böyle duygusallığı babamdan görmeye hiç alışkın değilim. evde herkes üzgün. birimiz ağlasak, herkes duygusallaşıyor. bu kırılgan ve hassas dönemi nasıl geçireceğimize dair en ufak bir fikrim yok.
22

sözlük yazarlarının ruh hali

sickgod sickgod
kitap fuarından geliyordum, durakta elimde poşetlerle beklerken, fuardan bir kız daha geldi durağa, bindik allah'ın işi aynı durakta indik ben o iniş esnasındaki 3 saniyede işte ya resmen birbirimiz için yaratılmışız diye düşünüp kafamda düğün halayı çekerken elimdeki poşetlerin birisi düştü, kız da kendi poşetlerinden birisi düştü sanıp indiği durakta bekledi, düşen kitabı kaldırıp indim otobüsten kız teşekkür ederek kitabı aldı gitti amınakoyiyim benimdi lan o kitap, hem hayatımın kadını gitti, hem de marx kitabım gitti.
2

kamil koç un yolcuya verdiği ayar

gregor zamza gregor zamza
sabah sabah sesli güldüren olay.

su anda bu otobus sabah ezani okunurken bana namaz icin bekleyemeyeceklerini durmayip gideceklerini soylediler bende otobusten esyalarimi indirip birakip gidin o zaman dedim ve arac ta birak ti gitti. bundan sonra kamil koc diye firma yok herkesi boykota davet ediyorum.arkadaslar lutfen paylasip boykot edelim yayalim insanlarin dini inanclarina saygi duymayi herkes ogrenmeli.bu firmanin ve yetkililerinin islama saygisi yok.ulastirma bakanligini konuya el atmaya davet ediyorum islam ulkesinde yasiyorsak herkes islama saygi duyacak, bildigim kadariyla bu firmayi israilliler satin almis israilin fılıstın de yaptigi terore ve katliama bakarsak bu uygulama gayet normal.