tecavüze uğramış birini sevmek

elaine marie elaine marie
bunu yapan insanı takdir mi etmeliyiz, alkışlamalı mıyız? herkes sevemezdi tecavüz mağdurunu diye destek mi çıkalım?
gayet normal bir eylemi gerçekleştiren insandır.
ilişkinin sorunsuz, çiçek böcek havası içinde gerçekleşme beklentisi olanlar, bu tarz daha temkinli sevgiye ihtiyacı olan insanlara yanaşmasın mümkünse.

tecavüze uğramış o kadar çok insan var ki memlekette, sözlükte de olmamasına imkan yok.

her insan gibi sevilmeyi, sevmeyi sonuna kadar tadarlar umarım.

instela yazarlarının itirafları

aklınıpeynirekmekleyiyenkarpuz aklınıpeynirekmekleyiyenkarpuz
kırıp döküp sizden koca bir enkaz yığını yaratan insanlar olmuştur mutlaka hayatınızda. enkaza dönüşüp can yanmamın nirvanaya ulaştığı anlarda bile tek kötü söz diyemediğim insan oldu sözlük. sanırım o zamanlar yaratıcının adaletine inanıyordum. kırıp döküp mutsuz eden mutsuz olsun istiyordum belki içten içe. mutsuz değil de pişman belki..
olmuyorlar sözlük, ne mutsuz ne pişman ne de başka bir şey olmuyor. mutluluktan ölüyorlar, sahip olmayı dilediğim ne varsa istisnasız hepsi altın tepsiyle sunulmuş ona.

neden mutsuz edenler mutluluktan ölüyor, her şey yolunda gidiyor?

allah cezanı şu dünyada da verse keşke de biraz rahat etsem. ben bu denli kırık dökükken mutluluktan değilde mutsuzluktan ölsen keşke. ilk kez bunu o kadar içten istiyorum ki sözlük. iyilik eden iyilik bulmuyor bu sadece benim gibi aptalların avuntusu.....

sultan ı yegah

vliegende nederlander vliegende nederlander
mor ve ötesi versiyonunu beğenen, şebnem ferah'ın bring me to life coverını beğenen insanlar olabilir. ağır konuştum, çünkü kötü bir yorumlama olmuş.

parçanın müzikal kısmı iyi. çünkü, zaten bestesi iyi. ekstra bir şey katılmamış buraya. nefes konusunda sorunları olan ve bu yüzden güçlü bir vokal olamayan harun tekin, şarkıda yükselmesi gereken yerlerde alçakta kalmış. örneğin, "gizemli kanatların, ruhta ölüm karanlığın" kısmında nur yoldaş göklere yükselirken, harun tekin kenara çekilip kafasını sadece yukarı kaldırmış gibi.

klibi zaten parça ile alakasız. metallica değilsen, etrafında hoplayıp zıplayan kızların olduğu rock/metal parçası klibi sakil duruyor.

ergüder yoldaş/nur yoldaş parçaları coverlanamaz demiyorum, hakkını vermek gerekir diyorum. yoksa, nur yoldaş'ın da "mahur beste" yorumu vardır. ahmet kaya'nın yorumunun karşısında sadece diz çöker.

24 haziran 2018 türkiye genel seçimleri

mansizedwrath mansizedwrath
yine kalkıp oy vereni bipsinler tarzı muhabbetler başlamış.

öncelikle oy kullanmak demokrasilerde hak olmakla birlikte bir sorumluluktur. hile yapacaklar, bilmem ne yapacaklar demek bahane değil. insanlar bu ülke için canlarını veriyor, sakat kalıyorlar. bir oy kullanmak o kadar koymamalı.

ne kadar hile hurda olsa da son referandum gayet enteresan geçti. ankara ve istanbul'dan hayır çıktı. gökçek ve topbaş'ı bu referandum yedi. asıl bomba üsküdar'dan hayır çıkmasıydı. adamın evinin olduğu semt hayır dedi ya la.

onları hile yapmaya zorlamak da yıpratıyor, kontrol edemedikleri başarısızlıklarda birbirlerini yiyorlar. bu bile yeterli bir sebep.

koyvermeyin, oy verin. bu ülke için o kadarını yapalım.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

ms psilosibin ms psilosibin
bir arkadaşım var.
kocası kendinden vazgeçmesin diye çırpınıyor.
bir gün bakımsız görünce laf eden kocasına "s.ktir git" diyemiyor. en ufak bir tavır bile yapamıyor. zihnen o kadar zayıf bir durumda ki, mutlu mu mutsuz mu kendisi bile karar veremiyor.
onu, böyle kocasına esir eden aşk mı, yoksa başka bir şey mi bilemiyorum, ama bu gördüklerim hiç hoşuma gitmiyor.
sanki böyle süslü, güzel, ihtişamlı bir şatoda, kafeste esir olmuş kuş gibi.
ayağa kalkacak hali yokken, ağrısı varken bile, sırf kocası onu öyle görmesin diye makyaj yapabiliyor.
ya da ne bileyim, zamanında karşı olduğu botoks, estetik falan hepsini deniyor.
o kadar farklı bir kadına dönüştü ki tanıyamıyorum.
modern bir kafanın içinde, esir edilmiş bir ruh var gibi.

ona "kendine gel, sen bu değilsin, napıyorsun kendine?" demek istiyorum ama diyemiyorum...

konuyu açsak, muhtemelen onu anlayamayacağım diye hiç girmiyorum...

dayak atarak dondurma dağıtan bakkal

mansizedwrath mansizedwrath
bakkal büyük orospu çocuğu orası net.
asıl düşündürücü kısım çocukların davranışı. bir dondurma için dayak sırasına girmeleri. maddi çıkar için kendilerine zarar verilmesine gönüllü olarak müsade etmeleri. ağaç yaşken eğilir. bugün bunu yapan çocuk, yarın daha büyük maddi çıkarlar için nelerinden vazgeçmez..

cahil, bencil, maddiyata tapan toplumun çocukları onlar. kıymetleri bilinmemiş, dayakla büyütülmüş (bu çok belli, tokatı gayet rahat yiyorlar bir iki tanesi hariç), geldikleri kaynağı düşününce çok yargılayamıyorsun. asıl suçlu onları doğuran ama yetiştirmeyen insanlar.

bu ülkenin en büyük düşmanı kişiler, dış mihraklar, lobiler falan değil. cehalet ve ahlaksızlık.

yedekte bekletmek

x biri x biri
yedekte bekleten kadar yedekte bekleyen de suçludur. hatta daha fazla suçludur. herkes az çok arka planda neler döndüğünü tahmin eder. yedekte beklediğini bilip buna rağmen devam ediyorsan o kişiden daha fazla sorumluluğun vardır bu konuda. saygı duymaya önce kendine başlamalı insan.

yedekte bekleyen kendisine saygı duymadığı için yedekte bekler, yedekte bekleten yine kendisine ve kişiliğine saygısı olmadığı için yedekte bekletir.

yazarları bugün mutlu eden şeyler

di mi ya di mi ya
6 aydır birlikte çalıştığım arkadaşlarımdan bugun itibariyle ayrılıyorum. bana süpriz yapmak için küçük bir parti yapmaya karar vermişler.
ama daha da guzel olanı kendi elleriyle gözümün önünde cevizli kek yapmaları.
mutfağımız var ve sistem yok, haliyle şans benden yana.
bi diğer arkadaşta ben seviyorum diye, mersinden erik ve çağla badem getirmiş.
cok güzel bir veda oldu. hem de yarınki sınavım için müthiş bir moral kaynağı.
11

kadınlara bayan demek

aglama duvarinda gulesim geldi aglama duvarinda gulesim geldi
içinde art niyet olmayan bir eylemdir. şahsım adına esas art niyetin bunu problem yapan kadınlarda olduğunu düşünüyorum. zaten çoğu kadın bunu problem etmiyor kendisine ama maalesef ki bir grup kadın sırf hır çıkarmak için bu söze takılıyor. halbuki onu söyleyen adam bırakın kabalığı veya kötü bir şey söylediğini düşünmeyi, tam tersine bu hitabın daha kibar bir şey olduğunu düşündüğü için bunu söylüyor.

19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

kiya kiya
''futbol dine benzer. özellikle bugünün futbolu dünyevi dinin tezahürüdür. bu bazen duygusallığa bazen ise şiddete yol açar''

bu sözler, 1982'de ispanya'da yapılan dünya kupasında gazeteci olarak çalışan perulu yazar mario vargas llosa'ya ait.

''hayat ve ahlak hakkındaki her şeyi futboldan öğrendim' bu sözler de 17 yaşına kadar futbol oynayan ve yakalandığı verem hastalığı yüzünden futbolu bırakmak zorunda kalan camus'a ait.

''daha çocukken futbol izlediğimde bunun sporla alakası olmadığını anlamıştım. futbol sanattır'' diyen emir kusturica, maradona ile görüştüğünde yine aynı düşünceye kapılır: ''bu adamdan iyi film çıkar'' ve çeker o filmi.

biz futbolu sanat gibi icra edenler yüzünden sevdik. şimdi ne var? öfke, şiddet ve sahtekârlık. üstelik bu ilkte değil. türk futbolu belki de bu yüzden bu kadar gözden düştü. 'belki'yi yumuşatmak için söylüyorum. gerçekten de futbolu yerin dibine soktular.

önceden sevdiğimiz kulübün formasını üstümüze geçirip, hevesle, sevgiyle beklerdik maçları. şimdi elimizde şans oyunlarının kâğıtları ve para hırsı var. bu saldırganlığın futbol sevgisinden olduğuna inanmıyorum.

yedekte sevgili tutan kız modeli

çingene kanunları çingene kanunları
genelde ergen kızlar arasında görülür diye düşünüyorum. ilk karşılaştığımda liseye gidiyordum ben en azından. ortaokulda aynı sınıfta olduğum bir kız, imam hatip'e başlamış, kapanmıştı vs. birgün yolda karşılaştım, birileri arayıp duruyordu sürekli, telefonu açıp aşkım şöyle, aşkım böyle deyip kapatıyor, sonra da gülüyordu arkadaşları arasında. hiçbir anlam veremedim ne olduğuna. sonra açıklama yaptı hatun, "birkaç tane sevgilim var da isimlerini karıştırmamak için hepsine aşkım diyorum. az önce az kalsın isim kullanıyordum, o yüzden panik oldum" demişti tamı tamına.

insan kimsenin kız çocuğunu ilgi orospusu etmesin rabbim, amin.