instela kadınları

birfincancay birfincancay
maşallah iyice ortam şebeği olmuşuz "küçük aşüfteler siziiii" diye bitiriyor beyzadeler yazılarını. şahane. yok ordan rahatlatın, bi baştan aşağı tarayın şimdi de öbür başa geçin falan... okudum da bi titredim.

en vasatımızı karşısında görse "eki meki öhe möhe öehehemöhe" deyip kalacak halbuki. kelimeler aynı bu sırayla he. şaşmaz. deneyin.

saçlarına hafifçe pat pat vurup severim ki ben bu adamları. şeker şeyler.
40

neye inanırsanız onu yaşarsınız

sevildim sanmanın düşüşünden kurtulamadım sevildim sanmanın düşüşünden kurtulamadım
ben ona inandım. bi ona inandım ama bi onu yaşayamadım. kül oldum hasretinden. sevgimden yana yana kül oldum. bunca zaman verdiğim kayıplar yetmemiş gibi bunca zaman inandıklarımı kaybetmemiş gibi ; varlığına inandırdığın beni savaşın ortasında bıraktın sevgili. onca yaşadığım acı yetmemiş gibi beni yokluğunın acısına bıraktın. yorgundum. sana geldim. biraz sevilmek , canımdan çok sevmek için. ben sana inandım sevgili. sana inandım da , seni yaşayamadım.

evlilik maliyeti

simone cecile simone cecile
gelinin annesiyle kardeşine takı mı???
bir de ev?? ev olmadan evlenilmiyor mu??
giyim kuşam derken bu gelin simdiye kadar çıplak mı yaşadı?
size bunları direten kadın/erkekle evlenmeyin dediğim saçmalıklar listesi.
edit: isbu giri fotoğraftaki listeye istinaden yazılmıştır.
580.000 tl ye iş kurar istihdam yaratırım.deli mi öptü sizi?
edit 2: o parayla bir sürü ülke de gezebilirim.
12

gelinin adını davetiyeye yazmamak

müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
geline, kusura bakma sen adı yazılacak kadar insan değilsin demek gibi bir şey sanırım. her gün yeni bir saçmalık çıkarıyor ha.

ayrıca anne baba adı yazmamak da bir o kadar kötü ve ne olursa olsun millete fırsat vermeyin, siz evlatlığınızı yapıp yazın o isimleri gerisi onlara kalsın.


bunlara ek olarak da aynı kentte olduğun halde whatsapp'dan davetiye yollayan tipler türedi. bana da bir iş arkadaşım davetiyesini attı whatsapp'dan. aynı şehirde whatsapp'dan davetiye ne kız, insan sayılmıyor muyum dedim, haklısın kız, diyip eve getirdi davetiyeyi. şimdi bir de davetiye parası bik bik demeyin o kadar düğün yapan 50/100 davetiye daha bastırır yani dimi?

kişiler kent dışında ise onlar zaten hususi aranır vs.

ekrem imamoğlu nun türkmedya nın gelirini kesmesi

ofansif sol bek ofansif sol bek
31 mart ve 23 haziran'daki seçimlerde istanbul büyükşehir belediye başkanlığına seçilen ekrem imamoğlu, iktidara yakınlığıyla bilinen türkmedya basın grubuna ibb'den "reklam geliri" adı altında verilen parayı kestiği iddiaları ortalarda dolaşılıyor. istanbul büyükşehir belediyesi'nden eskisi gibi para alamayan türkmedya'nın mali olarak sorun yaşadığı, aralarında ersoy dede ve zeliha saraç'ın da olduğu bazı çalışanlarının işine son verdiği konuşuluyor.

türkmedya basın grubu, star, güneş ve akşam gazeteleri ile kanal 24'ten oluşuyor. bu medya grubuna ibb'den 10 milyon tl kaynak aktarıldığı konuşuluyordu. söz konusu medya grubu, 31 mart ve 23 haziran öncesinde ekrem imamoğlu aleyhine en sert yayınları yapmıştı. öyle ki, hakkari'de gerçekleşen bir pkk saldırısından sonra güneş gazetesi "mutlu musun ekrem" manşeti ile çıkmıştı.

www.evrensel.net

25 yaşına gelip oyunlara para harcayan adam

müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
30 yaşına gelip oyuncaklara para döken kadınla iyi geçinirler. oyuncak diyip geçmemeli zira evden bir yere giderken (iş, tatil...) odamdaki her şeyin kafamda yoklamasını alıp gidiyorum. misal, annemin arkadaşlarından birinin torunu, oynamaya kıyamadığım uzaktan kumandalı arabamı almış, oynamış, tekerlerin jantlarını çizmiş, şarjı bitmiş, açmış alt kapağı ama düzgün vidalayamamışlar, muhtemelen kardeşim gelmiş, annem de müsait şimdi gelir, susmaz da yap derken gelmişim, bunlar apar topar koymuş arabayı yerine.


nereden anladım, odamda oturuyorm, bakıyorum şöyle etrafa, arabayı koyduğum yer tamam ama yamuk duruyor, sonra yanına gittim baktım, tekerlerin jantları çizilmiş, elime aldım alt kısmın vidası yamuk. haaa dedim koştum içeri, elimde tornavida. sfhjsgjkll

annem itiraf etti, kardeşim, ağlama gidelim yenisini alalım, dedi. asfhjkk. aynı çocuk geçen gün geldi, koştu odama. bozulmuş ablacım, sana yenisini alalım ya da gelirken kendi arabanı getir, onunla oynayalım olur mu, dedim. tamam dedi, anlaştık, kurtuldum.


oyun/ oyuncak çok ayrı bir zevktir ve bunların yaşla hiçbir alakası yoktur.
3

banka müdüründen yediğim tarihi ayar

müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
ama bağlacından sonra gelenin, gerçekleri anlatmasına muazzam bir örnek.

"bunu başarsanız da biz işverenler olarak zor durumda kalsaydık.":
küstah ve kötü bir üslup bir o kadar da olumsuz bir genelleme.


"cv'nizi incelediğim zaman bizim kriterlerimize göre eksik olan hususlar var ve bu yüzden beraber çalış(a)mayacağız, teşekkür ederim." demesi yeterli. gençler şöyle, gençler böyle ... gerek yok. her bankacı gerçekten bankacı mı?

ezdirmeyin kendinizi arkadaşlar.

boşanmak

simone cecile simone cecile
her bitiş yeni bir başlangıçtır. belki sonrası daha iyi olacaktır.
kimse bu kararı kolay almaz, alıp eyleme gectiysen zor kısmı atlattın ve haklı gerekçelerin var demektir. şimdi sadece eski alışkanlıklarının yokluğu biraz seni üzecek ama buna da alışacaksın.
unutma sadece cesurlar şartlarını değiştirir ve korkaklar mızmızlanıp harekete geçmeyenlerdir.
cesur ol.hayat cesurları sever.
hadi bakalım yeni hayatın sana güzel şeyler getirsin.

instela kadınları

psamathe psamathe
merhaba;

hem duyar kasmaya, hem meriçlik yapmaya, hem de acı gerçekleri söylemeye geldim :

- instela kadınları içinde olağanüstü iyi, aklı başında ve çok düzgün karaktere sahip yazarlar var. aşık da olabilirsiniz, dost veya kanka da.
- instela kadınları içinde ciddi ruhsal sorunları olan, anlaşılması güç derecede dengesiz olan ve mümkün olduğunca uzak durmanız gereken yazarlar da var.

- instela erkekleri içinde olağanüstü iyi, aklı başında ve çok düzgün karaktere sahip yazarlar var. aşık da olabilirsiniz, dost veya kanka da.
- instela erkekleri içinde ciddi ruhsal sorunları olan, anlaşılması güç derecede dengesiz olan ve mümkün olduğunca uzak durmanız gereken yazarlar da var.

tüm bunların dışında, aslında "ne instela kadını ne de instela erkeği" diye bir şey var. instela da yazarlık yapan "insanlar" var. elbette bu yazarların cinsiyeti var ama cinsiyetlerinin veya insan olmalarının instela ile uzaktan yakından ilgisi yok.

teşekkürler,keyifli bir cumartesi gecesi geçirmenizi diliyorum ♥ ♥

boşanmak

gayetnet gayetnet
başından beri,bütün olmazlara rağmen attığınız çürük temel üzerine inşa ettiğiniz hayallerin,güzel anların,verdiğiniz sözlerin,düşlediğiniz geleceğin,sildiğiniz gözyaşlarının,içinde aşk ve öfke barındıran kavgaların ve umutların günün birinde gelen son darbe ile başınıza çökmesi.
bugüne dek düştüğüm en büyük kuyu.
elbet çıkışı vardır. ama şu an uzaklardan gelen bi ışık sızıntısı dahi yok.
1

kabak çiçeği dolması

müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
sarı kabak/ bal kabağı/ kara kabak çok muhteşem bir nimet öyle böyle değil. çiçeği olur dolma yapılır, çekirdeği olur, fırınlanır, tatlısı olur cevizlenir, fıstıklanır. allah'ımmm.


toprak ve ürün mahsulünde sulu/ susuz yetişir de.
bizim bahçedeki cevizler minik iken çok güzel yetişiyordu ama ceviz zehirliyor cidden. babam da zaten siz ne anlarsınız modunda sadece ağaçlarını sulayıp mangalını yapıp geliyor her pazar rutini olarak, ssghjkdgj. bizimle dalga geçiyor, baba bırak bu işleri derken şimdi herkes aranıyor ama doğal bir şey bulamıyor, sen de git al müsait zaten vip davetiye ile geliyorsun, diye isyan etti, asfgjsgjk

kabak çiçeğini de artık annemin arkadaşları getiriyor, müsait seviyor diye. sağ olsunlar, tatlı teyzeler.


muhakkak deneyin, pişman olmazsınız.
4