mansur yavaş

tonguç tonguç
bu adamın zihniyeti, bu ülkenin ihtiyacı olan zihniyettir.

"değerli hemşehrilerim,
koronavirüs salgını nedeni ile işini ve gelirini kaybeden tüm ailelere düzenli olarak gıda yardımı ve nakit desteği sağlamak için hazırlığımızı tamamladık.
pazartesi günü detayları sizlere duyuracağız.
gün dayanışma günüdür, zorlukları birlikte aşacağız."

(bkz: mansur yavaş belediyeciliği)

mobile.twitter.com
2

reisin yetersiz olması

r0x r0x
yetersiz değilde şey gibi... mevzu çıkar çıkmaz arazi olan arkadaş gibi. hiçbir kriz anında ilk gördüğümüz kişi kendisi olmuyor nedense.

gezi parkı olayları yaşandığında fas'a gitti (bkz: alo fatih) olayı dışında günlerce konuşmadı, seçim kaybedildiğinde günlerce ortaya çıkmadı (bkz: 7 haziran 2015 genel seçimleri), koronavirüs hakkında da 17. gün bir şeyler söyleyebildi.

sıradan günlerdeki gündem yaratma/değiştirme performansı tartışılmaz tabi.

not: bu giriyi kuzenim yazmış olabilir.

babacığım ne zaman sokağa çıkma yasağı ilan edilir

renfri renfri
5 yaşındaki kızım sümeyye ile akşam namazından sonra hasbihal ederken şunlar döküldü ağzından.

- babacığım insanlar camiye gidemiyor, zikir yapmaya, şeyhlerinin elini öpmeye gidemiyor. yapabildiğimiz tek şey evde oturup dua etmek. günde 5 defa gerçek sevgili ile buluşmaya gidemezken ne demeye sokağa çıkıyor bu insanlar? bizim devletimiz yalnızca ulemaya mı devlet babacığım? proleterlerin omurgası üzerinde mi dönüyor bu dünya? ben bu dünyanın devri devranını, izzeti nefsini sikeyim babacığım.

çok özür dilerim kızım. keşke dışarı boşalsaydım.
6

her şeyi burçlara bağlayan insan

mortissaa mortissaa
hayatıma bir tane daha bu tarz insan girerse aşırı küfredip yol vermeye karar verdim. ben şöyleyim çünkü bilmem ne burcuyum, vay şöyle ettim çünkü burcum bilmem ne. dalyaraklığın adı burç olmuş. hayır kardeşim sen bilmem ne burcu değilsin, sen düz dalyaraksın. böyle dalım dalım dalyarak.
edit : isterse 6 değil 600 eksi alsın, bu bahsettiğim grubun hepsi dalyarak.

siklenmeyen kadının daha da bağlanması

kendinibulamayankız kendinibulamayankız
kendini değersiz görmekle ilgilidir diye düşündüğüm durum, cinsiyet farketmeksizin. neden kendinizle barışık olamıyorsunuz yahu, herkes sizi beğenmek zorunda mı? birileri beğenmeyince beğenilmeyecek biri mi oluyorsunuz? ne bileyim herkes sizi pohpohlamak zorunda mı? bir de göbeğimiz başkasına mı yapışık amk? kendi hayatında mutlu olmayan kişi yapar bunu. neyse ben neden yükseldiysem, kim ne yaparsa yapsın.

cihat yolunda libya da ölen ülkücü

arabada besk evde on besk arabada besk evde on besk
faşist olmak şahane bir şey vesselam. niye şahane bir şey? çünkü her boku yiyip, yediğin her boku inkar edebiliyorsun da ondan.

mesela murat kardeşimizin savaştığı afrin'de ne oldu? tavuk hırsızlarından suriye milli ordusu diye bir şey kuruldu. bu adamlar türkiye'nin silahı ve parasıyla savaştılar. ama sonra türkiyeli bayan gazetecilerin başını kapattılar burada şeriat kanunları geçerli diye. ama ona rağmen "ne biliyorsunuz murat'ın cihatçı olduğunu vallahi kuru iftira vallahi propoganda" diye işin içinden çıkabiliyorsun. tertemiz...

hadi kırmızı bültenle aranan osman öcalan'ı trt'ye çıkartmak akp'nin dangalaklığı diyelim. bizzat devlet bahçeli çıkıp "bölücübaşı oyunu bozdu" demedi mi? ama maşallah ülkede kendisi hariç herkes terörist!

burada sinirden tir titreyen milliyetçi karbüratörler de cumhur ittifakı millet aklı neyi gerektiriyorsa her şeyi savunuyorlar. tabi yapıp yapmadıklarını bilmiyoruz, libya'dan sözlüğe girmediklerine göre. ama sorsan devlet bahçeli liderleri değil!

vallahi şahane bir şey. solun baktığında kırk çeşit fraksiyonu var, bir kısmı da can düşmanı. ama böylesi bir muğlaklık, her boku yiyip hiçbir şeyden mesul olmamak onlarda bile yok. bir de utanmadan suriye'deki türkler diyorlar, cihatçılar kesti olum onları şii diye. hani şu sizin müttefikleriniz...

reisin yetersiz olması

arıbeyi arıbeyi
son yapılan açıklamalardan sonra cbnın krizler karşısındaki yetersizliği bariz hale geldi. bayağı bayağı adam hiç bir şey yapamıyoruz diyor. memleketi bu hale getirmiş durumdalar. sbnın cbnın ağzına baktığı da ortaya çıkmış oldu. o da boş boş rakamlara takla attırıyor. siların bi boktan anlamadıkları da iyice ayyuka çıkmış oldu.

bunlardan bi sik olmaz. başınızın çaresine bakın.

instela

the cekat the cekat
itü sözlük olduğu yılları vardı buranın...

şu an bakıyorum, sözlüğe çok katkısı olan yazarlar bilirdim, çoğu yok. muhtemelen uzaklaştılar bu diyarlardan.

nick altı savaşları olurdu bazen. giydirdikçe giydirilirdi. sonra saldırılan kişi hem kendisi hem de arkadaşları vasıtasıyla kontra atağa geçerlerdi. sen saldırmakla meşgulken sol framede bakarsın ki nickin dalgalanıyor, açınca da takdir edersin iyi sokmuşlar lan diye. bomboşken bir bakarsın 10. sayfası olurdu yazarın nick altının.

her girisini, daha doğrusu açtığı her başlığı -ki bunlar kendisi başlık açmayınca yazmazdı- "hergeleler" ya da "esen kalınız" diye bitiren, genelde bel altından vuran yazarlar vardı. bunlardan biri "1000'den fazla girisi olan am yoksunudur" diye başlık açıp, kendisi de 1000'in üzerinde giri yazınca bu başlıktaki girisini silmişti mesela...

ha bir de var mı itirazı olan. (bkz:swh )

aklıma geldi lan bunlar şu karantina günlerinde.

cihat yolunda libya da ölen ülkücü

mei kusakabe mei kusakabe
haber gerçektir, doğrudur bilemiyorum, adamın neci olduğuna dair de zerre fikrim olmadığı gibi açıp okuyacak enerjime de yazık ancak başlıktaki girilere istinaden söyleyebileceğim; kuduranları görmemiz açısından iyi bir turnusol olmuş. benim anlamadığım burda başka insanlara, düşüncelere kah açıktan, kah trollük kisvesiyle köpek gibi saldırırken kendileri çok erdemli de, taş kendilerine gelince yapanlar "aşağılık" mı oluyor. hesabını soracakmış, götümüze sor.