işe dans ederek gitmiyorsanız o işi bırakın

a good day to die a good day to die
fütürik bir öneri. bunu söyleyen adamın çalıştığı işler,
çağfen koleji – kurucu temsilcisi, genel müdür,
ataçağ koleji – kurucu temsilcisi , genel müdür,
anaçağ anaokulları – kurucu , genel müdür.
follow dergisi yayınları – yönetim kurulu başkanı
tesadüfe bakın ki okulların kurucusu, bu lafı söyleyen beyefendinin babası.

1

türk tipi müslümanlık

dumrul dumrul
biri de demiş ki "en iyi islam ülkesi biziz."

biz de onu anlatıyoruz zaten. en iyi durumda olan biziz çünkü islam bu ülkede yaşanmıyor.

bir ülke islam'a ne kadar yaklaşırsa, vatandaşları insan gibi yaşamaktan o kadar uzaklaşıyor. bakınız: iran'ın ve afganistan'ın dünü bugünü.

evet, fas'tan pakistan'a kitap aynı. kitaba uygun yaşayan ülkelerin durumları da aynı.

kitaptan uzak yaşayan türkiye, azerbaycan, bosna, kafkasya, tunus vb'de ise kitaba uzak olunduğu ölçüde insanca yaşanıyor.

altından daha değerli dediğin insanlar rakısını da içiyor, kumarını da oynuyor, faizini de alıyor, kadını da köle etmeye kalkışmıyor. çünkü islam'la alakası yok. türk tipi islam denen şey kuran'ı ve sünneti kimsenin okumadığı, kadınların kapanmadığı, düzenli ibadet edenlerin yüzde yirmiyi bulmadığı ama çoğunluğun kendini müslüman zannettiği bir karmadır. kuran'a ve sünnete uyulan cemaat ve tarikatları da herkes görüyor. kuran kurslarında neler döndüğü de görülüyor.

okumazsan anlamıyorsun, anlamazsan tatbik etmiyorsun, tatbik etmeyince de afganistan'a dönmüyorsun.

fikri sınamak için afganistan'a bak. taliban, medrese talebesi oluyor. her yere kurulan medreselerde kuran ve sünnet okutuldukça daha çok tatbik edildi. daha çok tatbik edildikçe afganistan 6. yüzyıla döndü. formül basit. bizde de imam hatipler arttıkça toplum geriye gitmiyor mu?

nesini anlamıyorsunuz acaba?
3

eyfel kulesi önünde nargile içip viski döken sığır

bitli piyade bitli piyade
almanya'nın işgalinden beri böylesine bir zulüm görmemiş fransız halkının görüp görebileceği en büyük sığırdır. rakı içip viskiyle el yıkamayı statü olarak gören gold premium anadolu çomarı...
bunları yapabilir misiniz dediği hepi topu şu;
chivas: 30-40 eur
çalgıcı: taş çatlasın 100 eur
çilingir sofrası: 20-25 eur
çomarlık: paha biçilemez
7

işe dans ederek gitmiyorsanız o işi bırakın

ürkek ürkek
baktım dans ederek gitmiyorum, işi bıraktım. çünkü dans hassas nokta. şimdi kafamda huni evimde takla atıyorum. dans edemiyorsanız takla atın.

ööööf şu polyonacı twitter çapsızlarının rahatlığına imreniyorum valla. tüm imkanlar önüne serilmiş, emek vererek bir yerlere gelmenin tadını almamış, hayatı önlerine serilmiş altın tepsiden ibaret sayan bir kitle var. şu oluyorsa şunu yapın, bu oluyorsa böyle davranın bla bla. amip hayatında hiç iş bulma kaygısı yaşamamış millete akıl veriyor. vereceğin aklı mıncırayım senin.

23 ocak 2020 ankara depremi

birmesajınızvar birmesajınızvar
uykudan sallanarak gıcırtı seslerine uyandım. başucumda ki telefondan saate baktım 06:54 son depremlere baktım ankara /akyurt merkezli 4,6 depremini teyit ettikten sonra hemen akabinde başlayan sabah ezanının ardından oturmuşum yatakta hayatı sorgularken bi de başlık açayım dedim. bu benim ilk başlığım, daha önceden başlık başıma diye giri girmişliğim olmuştu o sayılmaz. geçmiş olsun herkeslere
edit: sayın mansur yavaş açıklama yapmıştır. can ve mal kaybı yoktur çok şükür uyku kaybınızı akşam erken yatarak telafi edebilirsiniz

ekilen 11 milyon fidanın kuruması

bitli piyade bitli piyade
geleceğe nefes kampanyası kapsamında malum partinin siyasi şov için 11 kasım 2019'da diktiği 11 milyon fidanın kuruması olayıdır.

t24.com.tr


oysa ki tutmayacağı söylenmişti

kemal sunal

dupduru dupduru
türk sinemasının büyük ustalarından, saf salak tipi şaban'a hayat veren ve popülerlikte zirveyi yakalayan kemal sunal, vefa lisesi'ni 11 senede bitirmiştir. bunun sebebi de, lisedeki arkadaş grubundan kopmamak içindir. üniversitede ise marmara üniversitesi gazetecilik bölümünde başlamış, 1. sınıfta sınavlara girerken okuldan ayrılıp tiyatro turnelerine katılmaya başlamıştır, arada, ailesinin maddi durumundan ötürü çeşitli işlerde çalışmıştır. 1992'de çıkan öğrenci affından yararlanarak yine marmara üniversitesi'nde, bu sefer iletişim fakültesi radyo sinema ve televizyon bölümünde 2. sınıftan devam etmiş ve 1995'te mezun olmuştur. mezun olurken de, diplmasını vefa lisesi'nden arkadaşı uğur dündar'ın elinden alırken, "4 yıllık maratonu 27 yılda tamamladım. zaten ben liseyi de 11 yılda bitirmiştim," diye açıklama yapmıştır. üniversiteye geri dönüp bitirme isteği, gençlere ve kendi çocuklarına örnek bir birey olmak istemesinden kaynaklanmaktadır. bu sayede sunal, 51 yaşında üniversiteyi bitirmiştir - yani vefatından 4 sene önce.

üniversiteyi bitirdikten sonra, yine marmara üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimi görmüş ve "tv ve sinemada kemal sunal güldürüsü" teziyle tamamlamıştır. yani ünlü oyuncu, mesleği olan sinema ve televizyon dalında, üstelik kendi canlandırdığı ikonik karakter üzerine bir bilim insanı olmuştur.

35 yaşında askere giden oyuncu, diğer askerler kendisini görünce gülüyor diye "birliğin düzenini bozuyor" sebebiyle eğitimlere katılmamış, kademede görev almıştır. usta birliğinde armoni mızıkası adlı bir gruba dâhil olup, böylece askerliğini pek çok farklı bölgede yapmıştır.

sunal, insanların kendisini bu kadar sevmesini, halk adamı olmasına, halktan gelen biri olmasına bağlamaktadır. kendini hiçbir zaman üst sınıf veya şan şöhretli biri olarak görmemiştir ve gündelik hayatında sıradan bir birey olmuştur.

28 şubat

dumrul dumrul
ahmet davutoğlu diyor ki, biz 12 eylül darbesi bütün etkisini gösterirken dinci bir vakıf kurduk. 28 şubat darbecileri bile bu vakfa dokunmadı. akp el koydu.
çok güzel örnek. 23 senedir 28 şubat diye ağlaşarak sözde mağduriyetlerinin ekmeğini yiyen akp'lilerin nasıl darbeci, faşist bir güruh olduğunu eski elebaşlarından biri de doğrulamış oldu.

kaç kez dedik, bugünkü rahatlığınıza güvenmeyin, bugünün akp'lileri pasta küçüldükçe sürekli kenara kusulacak ve bugünkü muhalefetten beter edilecekler. diğer tarikat ve cemaatler de öyle. hepsi tek tek kusulacak.

her seferinde söylüyoruz fetösü metösü sülocusu davutçusu dönüp dönüp bizim kapımızda ağlıyor. yarın diğerleri de aynısını yapacak.

bizim kapımızda niye ağlıyorsunuz oğlum. biz dert babası mıyız? gidin senelerce tapındığınız diktatörün kapısında ağlayın.
2

konya da kız kardeşini hamile bırakan ağabey

sarhoş seyyah sarhoş seyyah
aklım durdu bu ne biçim bir şey . öz kardeşine hemde daha çocuk yaşta bunu yapmış ve anne baba şikayetçi olmamış nasıl iğrenç haysiyetsiz insanlar bunlar nasıl ! adamın ifadesine bak verdiği cevaplara bak üst sınır otuzmuş yüz yıl olsa ne farkeder ki bir çocuğun hayatını kendi öz abisi yok etmiş .
"biliyor musunuz ? ben bu çağdan nefret ettim. etimle, kemiğimle nefret ettim !"