yalnızlık

mevsimbaharı mevsimbaharı
"yalnızlık etrafımızda insan olmaması değil; bizi anladığını hissettiğimiz insanların yokluğudur. çektiğimiz ıstırabı kimsenin duymamasıdır. dünyaya bizim gözlerimiz ve kalbimizle bakan insanların eksikliğidir.
insan anlaşılmaya muhtaçtır."

kemal sayar

adnan menderes

azureel azureel
adnan menderes'in, türkiye cumhuriyeti devletine en büyük zararı vermiş 3 siyasetçiden birisi olduğunu düşünüyorum. sebeplerimi bir ara madde madde yazıya dökeceğim. şimdilik bu yazı not olarak dursun kenarda.

kişisel ilk 3'ümdeki bir diğer isim ise turgut özal.
1

düşünseli

hogwartstan kaçan kız hogwartstan kaçan kız
bu akşam 21.21-23.00 saatleri arasında instela fm'de sizlerle olacak olan cağnım programım.

bugün ortalığı kalplere bulamaya geliyorum; aşık kalpler, gizli nick okşayışlar ve öbür yarınızı arayışlarınız meyvelerini verir belki bu şekilde, kimbilir?

artık iki seçeneğiniz var:

1) ilginizi çeken spesifik birileri varsa buradan dm yoluyla (veyahut discorddan da olur) nick vererek o kişiye hangi şarkıyı yollamak istediğinizi bana iletin. ekstradan kendisine söylemek istediklerinizi de ekleyebilirsiniz.

2) ilginizi çeken herhangi biri yoksa ama "artık hayatımda biri olmalı, onunla beraber kikirdemek ve cümlelerimi tamamlayanım olmasını istiyorum" gibi düşünceleriniz varsa * yine dm'den kendinizle ilgili ve kriterlerinize dair bilgileri paylaşmanızı rica edeceğim, bu şekilde olası taliplerinize sizleri tanıtmış oluruz.
görüşmek üzere!

sarhoş insan

ambarda darı yok evde karı yok ambarda darı yok evde karı yok
geçen sene alkol almayı seven hatta bokunu çıkarasıya içen bi arkadaşıma şoförlük yapıyordum. dedi ki benim iki arkadaşım da dışardaymış içiyorlarmış onları da alalım, iyi dedim. gittik aldık bunları, tabi gece de olsa hava sıcak, serin bi yere piknik alanına geldik indik arabadan.

diğer iki eleman o kadar içmiş sarhoş olmuş ki birisi muhabbet esnasında küçük bi meseleye takılıp benim arkadaşla tartışmaya başladı. bizimki nispeten aklı başında olduğundan alttan aldı ama yok iyice boku çıktı ve bi anda bira dolu şişeyi yere çarptı diğer eleman. şişe benim ayağımın önünde patladı üstüm başım bira oldu. arkadaşıma döndüm baktım ki o bakış şu anlama geliyordu, "ben bunun ağzını yüzünü dağıtacağım sen karışma !" o da yapma aga tamam ben halledeceğim dedi. tuttu kolundan çekiştirdi öte tarafa alavere dalavere derken bunu oturttu banka. benim gözlerimden alev fışkırıyor içmediğimi bildiği halde şoförlük yaptığım halde ben o elemanı dövmeyeyim diye bana bira uzatıp duruyor bizimki. tamam aga sakin aga bi şey yok aga hallederiz aga...

o gün bugündür tanımadığım insanların içtiği ortama girmem, sürdüğüm arabaya da almam.

saniyelik salaklıklar

diken diken
çok ağır ve gergin bir ortamda koordinatörümüz olan prof. dr. ...'in işin gidişatını kastederek "ne durumdasın kaan?" sorusuna "iyiyim hocam teşekkürler. siz nasılsınız?" diye karşılık vermem ve iq seviyesi ortalaması 120 - 140 arası olan 10 kişilik bi ekibin gülüşmesine sebep olmak.

masterchef türkiye

all things must pass all things must pass
bu yıl ki yarışmacıları gördükten sonra kesinlikle seneye başvuruda bulunacağım yarışma. benim getir götürümü yapar bunlar ancak...

bu sezon 3 kere izleme fırsatım oldu. birinde poşe yumurtayı bile doğru düzgün yapamayanlara denk geldim, şefler mecburen görüntüsü bile leş gibi olmasına rağmen birini seçti. ikincisinde gnocchi'yi bırakın yemiş olmayı, hayatında ilk defa duyanlar vardı. adam patatesi haşlamadan gnocchi yaptı asdfgjksls üçüncüsünde tart hamurunu yapmayı bilen yoktu, yapanlar da kırdı döktü.

bana çevrem başvurular açıldığında başvur başvur diye baskı yaptı ben kendime güvenip "yok yiaa ne işim var" diyip salladım. bu nasıl bir cahil cesareti?! bu sezon yarışmacılar mı aşırı tırt yoksa bana mı öyle denk geldi bilemiyorum. ben sırf keyif aldığım için ev imkanlarıyla tek tabak çıkartmaya 5m migros'tan dünya masrafa girip füzyon mutfak deniyorum, dünya mutfağından tarifler deniyorum millet masterchef'e katılmış daha poşe yumurta yapamıyor...
3