ilker başbuğ gereken cevabı alacak

dumrul dumrul
ilker başbuğ "afrin harekatı siyasete alet edilmemeli" demiş.

tabii devlet bahçeli ve tayyip erdoğan'a çok batmış bu sözler.

tayyip efendi diyor ki "gereği yapılacak"

bak bak bak. bu onun yanına kalmayacakmış, gereği yapılacakmış, gereken cevabı alacakmış.. kudurmuş diktatör acaba ne yapacak? ilker başbuğ'a örgüt üyesi deyip hapse mi attıracak?

kimse ağzını açmasın. kimse senin bu ülkeyi bok içine sokup durmana ses çıkarmasın. bütün derdin bu. boğazımıza kadar neden bok içinde olduğumuzu sorgularsak işte böyle oluyor. "gerekeni" yapıveriyorsunuz.
3

gavur izmir

kehkeşan kehkeşan
valla geldiğimden beri bi gavurluğunu görmedim. hatta gittiğim hiçbir şehirde bu kadar çok bedava yiyecek dağıtıldığını da görmedim; gavur dediğiniz adamlar sürekli aç doyurup hayır işliyor. ölüm yıldönümlerinde ve nadiren de olsa güzel olayları kutlamak için, özellikle kalabalık mekanlarda her gün ya tavuk-pilav ya da lokma dağıtılıyor. gavurluk buysa keşke ülkedeki her şehir gavur olsa.
3

sevgililer günü

ela gozlerimdeki renkli hikayeler ela gozlerimdeki renkli hikayeler
kıyafeti, ayakkabısı olmayan yüzlerce binlerce çocuk var mesela, evi olmayan insanlar var, şehit çocukları var, evladı tarafından huzur evlerine terk edilmiş yaşlılar var var oğlu var.

takın sevgilinizi kolunuza saçma sapan şeylere harcayacağınız parayı oralara harcayın. birlikte olun yine birlikte gidin.

kalbiniz yumuşar hem.
vicdanınız cilalanır ♥️.

sevgilisi olmayanların 14 şubat günlüğü

çikilops vol 2 canım benim çikilops vol 2 canım benim
8'de başladım mesaiye, iş, güç derken ara verdim filtre kahvemi yudumluyorum. 12 gibi yemeğe inerim, bugün şansıma güzel yemek var,yemek sonrası terasta kahve, yürüyüş. ondan sonra kaldığım yerden çalışmaya devam, saat 17:45 olsun mesai bitsin diye söylenmeye başlarım, sonra 18:00 servis kalkışı, 19:00 eve varış, kanepede bir süre yuvarlanma, kalkıp yemek yapma, sonra tekrar yuvarlanma, duş ve yatış.

merak etmiştiniz tabi, merakınızı giderdim.

sağcılar aslında vatan haini

kamocan kamocan
bu sağcılar aslında bir vatan haini. bakmayın bunların vatan sever boş laflarına. solcular yıllardır amerika ve batı emperyalizmine hayır dedikleri zaman polis ile beraber olup solculara saldırırlardı. kamu malları satılmasın özelleştirmeye hayır diyorduk, yine bunlar karşımıza dikiliyorlardı. devletin önemli kurumları yabancılara peşkeş çekildi. bu sağcılar ayni zamanda emekçi düşmanı, işçi hak arar sendikası yok, sendika ister bunlar bu kez patronun yanında olur. düşünün sigortalı sendikalı hak mücadelesini solcular verirler,, canlarını ortaya koyarlar. faydasını en cok bunlar görür. bunlar nankör aynı zamanda beleşçi.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

benbircenin benbircenin
hayırlı geceler derdo dostlarım.

her şey nasıl da organize biçimde taarruz ediyor değil mi? nasıl da zor bir şey yaşamak, cesaretsizlik, elin titremesi, ümidinin kalmaması, hevesinin kaçması, sonraki yüz seferde de aynı şeyin olacağının bilgisi, "damar şarkılar 1 saat" yazıp youtube karşısında boşluğa bakmak, gayesizlik, sevgisizlik, yalnızlık. hiçbir şey nasıl da yolunda gitmiyor. nasıl da her cephede yeniliyoruz. ne kadar da bu hayatta iz bırakan değil de unutulan olmuşuz adeta.
1

sevgililer günü

kehkeşan kehkeşan
kasım doğumlu kişilere 'seni sevgililer gününde yapmışlar ehe' şeklinde şakalar komiklikler yapmaya yarayan gün. onun dışında bi yaraya derman değil; anca para harcansın, alın verin ekonomiye can verin. her yerde gözümüze sokulan o kocaman kırmızı kalpler ters duran popolara benziyo ayrıca. azalarak bitsin. ama cadılar bayramı kalabilir o eğlenceli.