17 nisan 2019 ekrem imamoğlu na mazbata verilmesi

blackslimbright blackslimbright
en çok da ne sevindirici biliyor musunuz? sağda solda "oy kullanmayın, oyunuz çöpe gidiyor, seçim tiyatro" diyen ergen komünistlerin göt olması. nerdeyse bu dingiller yüzünden seçim elden gidecekti üstelik bir de.

"ya bir yol aç ya da yoldan çekil" demişti eskilerden biri, kim olduğunu hatırlamıyorum. aha bunlar seçim boyunca yolu ortasında durup kafa siktiler. neyse ki tüm zararlarına rağmen değişim geldi.

imamoğlu suriyelilere yardımı keserse

dumrul dumrul
muhtemelen ortaya çıkacak sosyal maliyet, bu adımın ekonomik getirisinden yüksek olur.

mülteci sorununun en akılcı çözümü (ki kalıcı bir çözüm mümkün değil) suriye ile ilişkilerin acilen normalleştirilip suriyelilerin evlerine gönderilmesi, kalanlar için de güçlü entegrasyon ve seküler eğitim projelerinin üretilmesidir. ilkine dönük muhalif belediyelerin yapabileceği pek az şey var ama ikincisi için bir takım olanaklar yaratılabilir. cemaat denen terör örgütlerine yardım kesildiğinde bu adımlar için kaynak da ortaya çıkmış olur.
2

binali yıldırım

dumrul dumrul
kardeşini sektirmişler. yok, tam öyle değildi. kardeşine kaymışlar. yok o da değildi.

hah kardeşini kaydırmışlar:
gerçi bunun ailesinde böyle bir saplantı var. oğlu da şirketini malta'ya kaydırmıştı vergi ödememek için.
4

17 nisan 2019 ekrem imamoğlu na mazbata verilmesi

ürkek ürkek
ne yalan söyleyeyim yazın yaşamış olduğumuz cehennem ateşinden sonra siyasete olan zerre inancım kalmamıştı. desteklediğimiz adayın bir açıklama yapmayı tenezzül etmemesinden sonra bu ülke için inancımı kaybetmiştim. ama şimdi yüreğim filizleniyor...

öncelikle hayırlı olsun, hakkını sonuna kadar aramaktan vazgeçmediği için geniş kitlelerin saygısını kazandı kendisi.

fakat beni bundan sonrası düşündürüyor.

mazbatayı aldıktan sonra başlıyor asıl işkence. seçim gerçekleşeli 17 gün olmuş. türlü türlü bahanelerle sandıklar tekrar sayılmış, seçimin tekrarlanması dile getirilmiş, adamın biri kaybettiği halde teşekkür afişleri astırmış bla bla bla. bu adama görevini yaptırmazlar, sanmıyorum. zemin güzel olsa sağlam işler başarır, bu konuda şüphem yok. ama yaptırmazlar...sonra ne olacak y ö n e t e m e d i. arkadaki güçlerin yönettirmediğini görmeyecek beyin yapıları. irdelemeyecek, baştaki ne diyorsa ona inanacak. umarım harcamazlar bu adamı.