kadınlar da soyadlarını çocuklarına verebilmeli

lanetherif lanetherif
kadın erkek eşitliği nedense hep keyfe keder konularda aranıyor.
ben diyorum ki mesela kadın askerler aktif görev yapsınlar. ikiyaka'da falan operasyona çıktığımızda ayrımcılık olmadan önden gitsinler. çatışmada aktif görev alsınlar. idlib'te operasyon var mesela orada çalışsınlar.
jöh-pöh olsunlar, acımasız eğitimlerin altından kalksınlar.
kadınlar da madenlerde çalıştırılsın.
kadınlar elektrik teknikeri olarak yüksek gerilim hattının tepesine çıkıp iş yapsın mesela.
itfaiye eri olsunlar yangına müdahale etsinler..
kadınlar da sanayi sitelerinde çalışsınlar mesela. motor tamir falan etsin ne güzel olur.

aynı suçtan kadınlar erkeklere göre %15-20 daha az süreli cezalar alarak yargılanıyor. mesela yasalar düzenlense. kadın / erkek ayırımı olmasa... hırsızın kadınına erkeğine bakmadan aynı ceza oranı ile yargılasak.

boşanmalarda çocuğun velayet önceliği annede olmasa, psikolojik inceleme yapılıp karar verilse mesela.
boşanmalarda nafaka olmasa. çocuğun velayetini kim aldıysa o bakmakla yükümlü olsa.
erkeğin istemediği hamilelikte kadının rızası yeterli olmasa mesela. erkek istemiyorsa o çocuk aldırılsa... boşanmalarda kadınlar da nafaka ödese. emekli olan kadın ölünce erkek eş o emekli maaşından pay alsa mesela...
istenmeyen hamilelik söz konusu olduğunda erkeğin dava etme şansı olsa mesela. hamile kalarak herifi ketenpereye getirmek sorununu yaşamasa erkekler!
6284 nolu yasa düzenlensin, erkek hakları tesis edilsin mesela...

kadın hakları hep böyle ponçik ponçik konularda gözetiliyor.
önce bi eşitliği tesis edelim mi kadınlar? ne dersiniz?

hem eşitlik deyince kadın düşmanı, misagoni diye bağıracaksınız.
hem herif istese de istemese de hamile kalıp doğuracaksınız, hem çocuğun masrafını erkeğe karşılatacaksınız.
hem de çocuk benim "soy adımı" alsın.
pardon?

çok meraklıysan git sperm bankasına, yap çocuğunu bir başına, ver kendi babanın soy adını...
babana dava açıp kendi annenin soy adını da almayacaksan boş yere feminism pompalamanın alemi yok.

bir de şu var

ünsüzdüşünür

pure life pure life
bu arkadaş giriler altında yaptığı yorumlarda kaçtır bana çeşitli imalarda bulunuyordu. sonra gidip derdi neymiş neyi ima ediyormuş diye sormak için mesaj attığımda fiziksel özelliklerimi bildiği, elinde müstehcen olduğunu ima ettiği doneler olduğu izlenimi veren cevaplar verdi.

nereden bulduğu kimden böyle şeyler aldığı yönündeki sorumu cevapsız bıraktı.

birileri ben olmadığından emin olduğum şeyleri ben gibi millete satıyor belli ki.

sizden ricam bu silsileye dahil olmuş, bu muhabbete şahit olmuş duyarlı yazarların bana ulaşması ve bu saçmalığı başlatan insanı cezalandırmak için bana yardım etmesi.
16

müftülere resmi nikah kıyma yetkisi verilmesi

marine li şarkılar marine li şarkılar
rezalettir. hala batıyla örnek veriliyor. lakin anlamadıkları şu cahillerin: papazlar ve hahamlar asla ve asla resmi nikah kıyılmayan bir nikahı kıyamaz. önce resmi nikah kıyılır. sonra sinagog'a mi gidiyorsun ya da kilise'ye mi, önce resmi nikah yapacaksın belediye'de. normali budur. anlamıyorlar işte.. akp ve mhp tarafından onaylandı zaten. ne chp, ne hdp karşı koyamadı. oy fazlalığı onlarda. yazıklar olsun.

şimdi kız çocukların evlendirilmesinin yolu açıldı. yobaz ve şeriatçı bir ülkeye doğru gidiyoruz dediğimiz zaman inanmayanlar, zaten ne iran'da, ne pakistan'da, ne afganistan'da 1 günde olmadı hiçbir şey. zamana yayıldı. kademe kademe de devam edecek bu türkiye'de.

siz uyumaya devam edin.

mervelere ders çalışmaya gidiyorum çizmesi

yakov petroviç golyadkin yakov petroviç golyadkin
bir tane ayakkabı satışı yapan sitenin bir çizmesini tanıtmak için düşündüğü sıfat bu.

evet tam olarak çizmeyi betimlerken " mervelere ders çalışmaya gidiyorum çizmesi" diyorlar.

bir, kim gidip böyle bir algı oluşturan bir ürünü satın alır.

iki, genç bir kadın bu çizmeyi giydiğinde kadına "yollu" muamelesi yapılmaz mı ?

ara editi : ( tırnak içerisindeki kelimeyi toplum içinde bulunan yobazların bakış açısı üzerinden kullandım, yoksa ben mervelere ders çalışmaya giden birine herhangi bir ithamda bulunmuyorum)


üç, bu çizmeyi bu reklamı görmeden alan biri bu reklamı görse ne der ?

bu reklam hem tacizi meşrulaştırıyor, hem de bir yafta oluşturuyor bu çizmeyi alan kişide...türkçülük yapmak bölücülüktür

sevgisiz sevgi sevgisiz sevgi
saçmalığın daniskası. bu ülkenin kurucu ideolojisi "türkçülük". biri de gelecek kendi ülkesinde türkleri yerecek. türklere kimliğini unutturma çabası çok uzun yıllardır var ve içim rahat bir şekilde söyleyebilirim ki başarılı olamadı. atatürk her zaman türklerin birleşmesini, bir bütün olmasını istedi. çünkü bu ülke bu şekilde kuruldu. tarihini, geçmişini bilmeyenlerin geleceği olmayacağı gibi türklüğümüzü unutursak da bir geleceğimiz olmaz. biz türküz, ve bunun gereğini elbette yerine getireceğiz. türk'ün "t" sini küçük yazdıran wondi, üzüyorsun.

ne mutlu türküm diyene,
sevgiler.

24 saatin bir gün için az olduğu gerçeği

sessiz soylesi sessiz soylesi
ben yettiremiyorum. 8 saat verimli olabileceğimiz çalışma, 8 saat bünyemiz için gerekli ve sağlıklı olan uyku, 8 saat de kendimize ve ailemize ayıracağımız sağlıklı bir psikoloji ve bir sonraki çalışılacak 8 saatin verimli olması açısından gerekli zaman dilimi.

gel gelelim biz zaten günlük 12-15 saat arası çalışmak zorunda olduğumuzdan geri kalan zaman dilimini hiç bir şekilde ne uykuya ne kendimize ne de ailemize ayırabiliyoruz.

insanlar mutsuz, kendilerine ait saatler istiyor.

biz nasıl olsa en az 12 saat çalışıyoruz zaten günler 36 saat olsaydı iyi olmaz mıydı diye düşünüyorum. sonra bu iş verenler bizi bir 12 saat daha mesaiye tutardı 3 kuruş paraya diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

not: içimden sövüyorum.
2

2017 vergi zamları ve 2018 kemer sıkma politikası

dumrul dumrul
akp'nin 2019'da oy patlaması yapabileceğini gösteren bir emaredir.

bu adamların bir özelliğine bayılıyorum. ülkenin burnunu boka batırdıkları tüm konularda öyle bir goygoy yapıyorlar ki olay muhalefete ihale ediliyor ve akp kazançlı çıkıyor.

alın fetö mevzuuna bakın. koca ülkeyi, tüm güvenlik bürokrasisini, valilikleri, emniyeti fetö'ye peşkeş çekiyorlar. sonra da baklavacıları maklavacıları toplayıp ülkeyi kurtarmış ayaklarıyla oy topluyorlar.

suriye mevzuuna bakın. adamlar suriye'ye yığınla müco taşıyor, eğitiyor, silahlandırıyor, abd, fransa, suud vs ile birlikte iç savaş çıkarıyorlar. üç saatte şam a varırız geyikleri yaparlarken türkiye'de 3 tane şam kurulabilecek kadar suriyeli aç sefil türkiye'ye geliyor. ve akp yarattığı bu rezalet sayesinde oy toplayabiliyor.

pkk mevzuuna bakın. şehirlere on binlerce silah ve binlerce ton bomba yığılırken bunu izliyor ve müdahale etmiyorlar. sonra ortalık yangın yerine dönünce bundan da oy devşirebiliyorlar.

israil'in saldıracağını bildikleri halde gemiyle şov organize ediyorlar. kendi elemanları son anda gemiden iniyor. gemi gazzeye yaklaşınca israil katliam yapıyor. sonra bu adamlar bu olaydan oy devşiriyorlar. sonra 20 milyona davayı kapatıp "giderken bana mı sordular" diyorlar ve yine alkış alıyorlar.

rus uçağı düşürülüyor. "emri ben verdim" deyip oy topluyorlar. sonra "fetöcüler yapmış bizim haberimiz yok" deyip yine oy toplayabiliyorlar.

vergilere hayvan gibi zam yapıyorlar, sonra "bu zam da ne? yazık bu millete, zam oranını indiriyoruz" diye yine oy topluyorlar. zamı cehape yapmış gibi...

teog diye bombok bir sınav getiriyorlar. sonra "bu ne ya, böyle sınav mı olur" diye lendi kendilerine atar yapıp üstüne alkış bekliyorlar.

şimdi ekonominin de içine iyice sıçtıktan sonra bakın oyları nasıl patlama yapacak. müthiş adamlar... hayranlık uyandırıcı...
1

melih gökçek

dumrul dumrul
istifa etti ediyor, odasını topladı bilmem ne deniyor ama adam son twitini 13 ekim'de atmış. oğlu ise 12 ekim'de atmış.

ulan adamı öldürüp bi yere gömmüş olmasınlar... ölüm döşeğinde olsa 5 gün - 6 gün twit atmadan duramazdı bu melih.

gerçi altını pislettiği de söyleniyor ama ben bülent arınç'ın yalancısıyım.


2

türk bilimkadınının sevinci

house md house md
şudur:
bazıları koca dayağı yemekle mutlu olur, kimi kapatıldığı için mutludur, öbürü sevgilisi onu kıskanıyor diye sevinir, biri evlendi diye kaidesi tavan yapar, bilmemkim bacı, doğurdu diye ana kraliçe ilan eder kendi kendini...

türk kadını böyle zırtapoz günlük yüzeysellikler ile mi ifade etmeli kendisini?

yoksa nasa'da görevli bilimkadını feryal özel gibi karadelik oluşumunu canlı canlı gözlediğine mi sevinmeli?

bunu gözlemlemekten de öte: gözlemleyebileceğin konum ve mevkiide hatta kurumda bulunmak önemli!

öyle oturduğun yerden çekirdek ve dedikodu "çitleyerek", sözlükte mabad büyütmekle kadın olunmuyormuş. ha, adam hiç olunmuyor zaten.

tanım: alkışladığımız türk kadınıdır, helal olsundur.

türkçülük

lanetherif lanetherif
türkçülük bölücülük müdür?
hayır.
türkçü 1 adet bölücü örgüt adı verin. türkçülük bölücülüktür diyelim. konu kilit olsun. .
ha bir de
tamam biladerim. tesadüfen türk oldum. savunmayacağım anlamına gelmez ki? tesadüfen anandan babandan sen oldun. birisi saldırırsa koruyup kollama sakın e mi! tesadüf çünkü o...
yeni bir şey ile gelin artık yeter.

her ırk için, milliyetçilik bir şuur işidir arkadaşım. genetik salaklıkları aşınız. azıcık solcu olanları bırakıp siyasi ajandası olmayan sosyolojik çalışma takip ediniz. ırkçılık dahi artık genetik kümelenme değil, sosyal toplumların etrafında kümelendiği ve aidiyet hissettiği ideadır. bir fransız siyahisi, fransız milliyetçisi ise bu adama ne diyeceksin? genetik mi diyeceksin. sana genetik bir şey verir aklın çıkar homie!


türkçülük ne değildir?
ocakçılık değildir. türkçüyüm diyene "hangi ocağa takılıyorsun" deyin. bir adres veriyorsa türkçü değildir. ocak köpeğidir.
genetik ırkçılık değildir. çatır çatır kürt kesicez diyorsa bir adam maldır. türkçü değil.

nedir peki?
ırkçılık/türkçülük elitist bir tavırdır. cehalet ve zırva götürmez. bilimselliği temel alır. zaten türkiye'de elitist ırkçı / türkçü kuşak son 100 yılda tesis edildiği ve medya'yı elinde tutan kolejliler tayfasından millet şuuruna sahip insan az çıktığı için türkçülük hem medya, hem solcular, hem şeriatçiler, hem dinci sağ tarafından hep susturulmuştur.

artık susturulamıyor farkındaysanız. ilber hoca gibi, celal hoca gibi adamlara cahil diyip mastürbasyon yapıp susuyorsunuz. olan biten bu...

ben türk'üm. aidiyetim türk! dolayısıyla türkçüyüm... başka bir aidiyetim yok. başka bir aidiyete hizmet etme ihtiyacım da yok. türk en üstündür demiyorum. realistim. türk genci en üstün olsun, türk toplumu en refah, en üstün toplumlardan biri olsun istiyorum.
başka toplumların refahı vesairesi beni bağlamaz... enternasyonalizm denen ruh hastalığına kapılmadım. jesus christ değilim ki herkesi kurtarayım. her toplum kendi milli mücadelesini versin. bu kadar basit.


kim saldırır? söylemleri nelerdir?
sol ve solun ekonomik söylemleri "ekonometri" denen bilim sağolsun zaten 80lerde çöktü. yeni bir haber değil. sol zaten kendini politik doğruculuk ile içten içe yok ediyor. bizim yapmamız gereken bir şey yok... türkçülüğe bağıra çağıra bitiyorlar. aynı zamanda bölüne bölüne sıfıra ulaşma çabaları var tabi

ya türksün ya piç gbi söylemlerle demogoji kasıp eleştirdiğini zanneden ahmakların hedefiyiz bir de. esas komik olan o. ay onlar da öyle bi acıtıyo ki sorma abim sorma... 15 yaşındaki tigir er'ci ergenleri al türkçü diye pompala. bu millet mal zaten. yiyen yiyor. neyleyelim...

savaşın sermaye ve halk arasında olduğunu zanneden arkadaşlar arada sokağa çıksın... sokağa sıçan suriyelisi, 1 tl isteyip vermeyene 10 kişi dalan kürt sinyalcisi varken sermaye ile kavgama sıra gelmiyor. onu geçtim. sermaye ile zaten sorunum yok. yok onların şartları şuymuş buymuş. banane be arkadaşım banane. toplumsal mutabakat diye bir şey vardır devlet ile halk arasında. bunlar o mutabakatın da yan maddesi... devleti beslicen ama bunları da beslicen. yok ya... parayı ben sinyalden topluyorum ya çünkü.

sol ile dini sadece sekülarizm ayırır. ikisi de inanç sistemidir. biri eski biri yeni. ne kadim tanrılara, ne de solcuların tanrılarına ve dinlerine iman etmeyecek kadar akıl sahibiyim. akıl tutulması iman etmektir. türkçü'lerde iman, inanç vs.. olanı olmayanı vardır da. net bir şey varsa sadakatleri kendi toplumlarınadır. bu kadar basit.
ben "kondom alacak parası yok" diye işsiz adamın 8 çocuk yapışını savunan bir kitlenin arasında yer almaktan ar ediyor ve bunu zekama karşı saygısızlık olarak görüyorum. siz türkçülere bok atana kadar içinize azıcık mantık takviye edin.

ülkenin de sigortasıdırlar.
bu adamlar olmasa özel kuvvetlere insan toplayamayız. solcu ponçik, dinci piçten özel kuvvetlerin çilesini çekecek adam çıkmaz. var olsunlar. üniter yapımızı koruyorlar. olmasalar klavyeden yeni nesil dinin icmalarını saçanlar hangi deliğe kaçışacağını şaşırır.
her şeyi devletten bekleyen kafadan başka da bir şey çıkmaz zaten...

ha bir de
türkçülük nedir, bellidir. karşısında olanlar da aha şudur. mevzu bu kadar basit.


türkçülük yapmak bölücülüktür

lanetherif lanetherif
meral akşener'in başkan olması için tayyip dahi çalışıyor.
odatv.com

devam et böyle tayyip reyiz. yüce rabbin senden razı olacak... kavmiyetçilik haramdır tayyip erdoağn. böyle devam et reyizim aslanım... helal.

kampüsleri kürt ırkçılarının eline teslim edip, milliyetçi çocukları kendi vatanlarında kampüse giremez, sınava giremez hale getirdiğin günlerii unutanlar var. bu sözleri daha sık söyle hatırlat bunları bize tayyip. canımsın.

arabın dini senin olsun tayyip. bana türklüğün asaleti yeter. senin 1000 küsür yıllık dinine şan şeref veren de m.ö. 6000lere kadar izi sürülebilen bu ırktır...
ama bu ırk uyanıyor. sen böyle devam et. bozma hiç.

edith piaf:
ay sosyalistçiler basmış anam...

canım, ben size ait zilyon bölücü örgüt sayarım. siz 1 adet türkçü bölücü terör örgütü adı verin. dağılalım. gıdıktan öpücem de halay kokuyosundur teleme peyniri gibi. almıyım abim.

öğretmenliğin en kolay meslek olması

mesele yapma mesele yapma
konuyu bilmekle anlatabilmek arasındaki farkı bilmeyenlerin düştüğü yanılgı. mantığa bakın ki adam türev integral biliyorum diye 10 yaşındaki çocuğa matematik öğretebileceğini sanıyor. lan öğretmenlere 4 yıl boyunca çarpım tablosu, alfabe falan öğretilmiyor zaten. bunları nasıl anlatacağı öğretiliyor. ben üniversitede sürekli yüksek not aldığım bir dersi arkadaşıma anlatmaya kalkmıştım da çocuğu dövüyordum az daha anlamıyor diye. halbuki sorun onda değil bendeydi. çünkü bana anlatım tekniği öğretilmedi, sabırlı olmam gerektiği öğretilmedi, karşımdakinin kapasitesine göre davranabilmek öğretilmedi.