lisede yapılan mallıklar

thomas shelby thomas shelby
4 yıl boyunca üst üste onur köşesinde, örnek öğrenci olarak yer almak. örnek öğrencilik sıfatımı koruyayım diye, bir kez olsun gömleğimin yaka düğmesini açmadan, okul armasını dar ağacı gibi boynuma takmak. saçlarımı binbir gece dizisindeki şehrazat gibi gerdirerek at kuyruğu yapıp akşama kadar baş ağrısı çekmek. offf şu salaklığa bak, bir boka yaradı sanki kendini o kadar sıkman. firdevs yöreoğlu sesiyle; aptal!
10

beşiktaş taraftarı

clitor eastwood clitor eastwood
bir tanesi (bkz: ben) balkonda taşaklarını yaymış, soğuk limonatasını içmektedir.
bu kadar şeyapmayın olm, tebrik ederiz, nedir yani, oyun bu amk.
gönlünüzce sevinin, eğlenin, bu gece sizin geceniz.

seneye tekrar yarışırız. köpeeniz olsun lan kupa.
hile midir, hurda mıdır, çirkefe yatmış mısınızdır, helal midir, alın teri midir bilmem, sikimde bile değil. kupayı kime verdiklerine bakarım, tebriğimi ederim.
öpüyorum hepinizi, güzel eğlenin.

2018 2019 sezonu şampiyonu galatasaray

tarçınlıhavuç tarçınlıhavuç
bir fenerbahçe taraftarı olarak, ezeli ve ebedi canım rakibimiz galatasaray'ı tebrik ediyorum. şampiyonlukları ne şikeli ne de hakemin kayırmasıyla olmuştur. böyle vızzıklamalara gerek yok.

herkese hayırlı hazmetmeler diliyorum ahsjdjdj özellikle başakşehir için zor olsa gerek.


ve uyanamadılar.

instela yazarlarının itirafları

müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
biliyor musun sözlükçüm, 2016 yılında istanbul'da, kasım ayında metro çıkışında gençten bir adam yanıma gelip pardon, rahatsız etmek istemiyorum, bir şey sorabilir miyim demişti, arkadaş grubuma kafamla tamam işareti yapıp onunla iki üç adım yürüdüm ve bana nickimi söyleyip o musunuz? demişti. ben şok! onun nikini sordum, söyledi. başımı salladım, evet anlamında. sonra, zamanınız varsa bir kahve içebilir miyiz, demişti, kibarca arkadaşlarımın beklediğini söyleyip yanından ayrıldım. fırlama arkadaşlarım ne olduğunu sorunca olayı anlatamadım ama niye anlatamadım bilmiyorum basiretim bağlandı herhalde. sonra hemen sözlüğe girip çocuğun nikine baktım, cidden instela yazarı imiş, herhangi bir temas ya da etkileşim kurmadık. sonra gitmiş. bu da buranın mensubu olarak başıma gelmiş gelebilecek enteresan olayların başını çekiyor en azından şimdilik. avatarda orijinal foto kullanmanın şeysi de olabilir. n'apim, aktif olan tek sosyal medya hesabım burası.

ev temizliği

yürüyen adam yürüyen adam
2 senedir silmeyi planladığım raf tozlarını az önce temizledim. hazır gazı almışken duvardaki resimlerin de yerleri değişmesi gerekiyordu onları da yaptım ve üzerine üşenmeyip bir süre önce alıp yanlış montaj yaptığım fakat üşendiğim için öyle kullandığım dolabın kapaklarını da düzelttim. çok mutluyum önümüzdeki 5 yıl falan bir daha girmem bu işlere.

türkiye de eğitim sistemi

sana söyleyeceklerim var sana söyleyeceklerim var
özet geçeyim. ilk 12 yıl için konuşuyorum; paran varsa çocuğun "normal" sayıda çocuğun olduğu sınıflarda okur, yabancı dil öğrenme "ihtimali" olur, tartaklanma "olasılığı" ortadan kalkar. elbette bu demek değildir ki devlet okullarındaki öğretmenlerin hepsi kötü, donanımsız vs. hala tamamen kendi idealizminden sebep çırpınan iyi yürekli hocaları elbette unutmuyoruz. ama üzülerek söylüyorum ki eğitim sistemi bitiktir bu ülkede. devlet, eğitimi kaliteli okulları "nitelikli" diye ayırır, geri kalan okulların zaman doldurma yeri olduğunu kabul eder, sınavı geçemeyen herkesi doğrudan imam ve hatip okullarına yönlendirirse söyleyin bana hangi eğitim sisteminden bahsedebiliriz? birisi şunun cevabını versin ya bana: imam hatiplilerin üniversite sınavında çözdüğü matematik sorusu ortalaması üç bile değilken bu adamlar 12 sene ne görmüş matematik adına denmez mi? senelerce nereye ne için gidip gelmiş bu çocuklar?? okul denen yerin kahveden bir farkı olmalı. çocuğun ufkunu açmalı, yeteneklerini keşfeden eğitim kadrosu bulunmalı, çocuğun hangi yöntemle daha kolay öğrendiğini görebilmeli, desteğe ihtiyacı olduğu noktaları sezmeli. çok mu ütopik? olması gereken bu zaten. bu varsa oturur tartışırız sistemi. çünkü sistemsizlik içinde sistem aramak komik ve boş. yok çünkü.