hayata dair iç burkan detaylar

bubirsosyaldeneydir bubirsosyaldeneydir
aramızda hala sosyal mesafeye uymayan andavalların var olması... illa uyarmak, hatırlatmak gerekiyor. ha bi' de uyarı üzerine sanki karakterine laf söylemişsin gibi tripten tribe koşma sekansları, ya sabır.

ps: beyin de bi' kastır, çalıştırdıkça gelişir cici andaval. protein tozuna hayırajajjaj
3

kitaplardan alıntılar

ljiljani ljiljani
"daha çok anlat." dedim.
"hoşuna gidiyor mu?"
"çok. elimden gelse, seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurum."
"bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz?"
"gider gibi yaparız."

-şeker portakalı

akp gençlik kollarının sen kimsin videosu

ıslık çalamadığı için metroyu kaçıran adam ıslık çalamadığı için metroyu kaçıran adam
öncelikle ak parti değil, akp. izlerken sinirden kendimi kesecektim neredeyse. bu utanmazlık, bu yüzsüzlük, bu aymazlık bu ülkenin başına gelen ön kötü şey olsa gerek. spoiler vermek gibi olmasın ama sen şusun, sen busun derken bombayı en sona patlatmışlar ama en önemli noktaları belirtmeyi unutmuşlar.

twitter.com

"sen gençliği sömürülmüş, hayalleri suya düşürülmüş, rüyaları çalınmış, geleceği üç beş ipsiz sapsız müteahhite ipotek edilmiş, iliği kemiği sömürülmüş mis gibi ülkede süründürülmüş, 28 şubata rahmet okutacak zulümlere maruz bırakılmış, şirketlerin milyarlarca lira vergi borcu silinirken üç kuruşluk kyk borcu için icra takibi başlatışmış, üç arkadaşınla kaldığın öğrenci evinde herkesten ev kirası alınmış, mezun olduktan sonra iş bulamayıp bir de iş beğenmiyorlar diye eleştirilmiş, gaz bulduk diye gazlanmış, yedi düvelle savaşıyoruz diye çatışma hattında öldürülmüş, 'mavi marmara'ya izni biz verdik' dedikten 10 ay sonra 'giderken bize mi sordular ya' diyen, 'bu fakir bu görevde olduğu müddetçe o teröristi alamazsın' dedikten sonra 2 gün sonra teröristi salan ve en çok da bütün hayallerinden, umutlarından, güzel günlere dair inancından vazgeçirilmişsin" demeyi unuttukları video.

kimseyi kimseye öylesine göndermez hayat

hayalperestinhayali hayalperestinhayali
ben artık bu şekilde olumlu bakamıyorum sanırım hayata.
"eğer onlar hayatına girmeseydi bu şekilde olgunlaşamazdın" cümlesine ihtiyacım yok. dostluklarım, arkadaşlıklarım, yaşadığım aşklar her şey gerçek olsaydı. hayat bana olgunlaşmam için bunları vermeseydi. çocuk ruhumla zaten mutlu yaşardım ne gerek vardı ki? diye düşünüyorum. büyüdüğümü, her şey güvensiz geldiğini hissettiğim bu zaman diliminden pek hoşlandığım söylenemez.

en kendin olduğun yer

lovea lovea
banyo'dur o tatliqislar.
dus esnasinda tum hisleriniz brutalca bir edinimle aciga cikar. once sampuan mi yoksa sac kremi mi kullanacaginiz veyahut zeytinyagli sabunla keseleneceginiz mi? hangisi? cirilciplak yonetebileceginiz bir durum daha yoktur.sarki soylersiniz, ya gargara yapar hunharca tukurursunuz yada aglayadabilirsiniz hem de honkur honkur.sicak su cildinizin dogal yaglarini temizlerken soyle bi gozyaslarinizi rogar kapaklarina itelerken...
mis gibi ya burdan baska bir yerde daha kendim olamam heralde diye dusundum simdi.
isterseniz amuda bile kalkabilirsiniz,kitle kapiyi,su aksin vucudundan şırıl şırıl.

çomarevim

üç hürellerin dördüncüsü üç hürellerin dördüncüsü
isimleri lazım değil, fuzul, birevim, eminevim, cartevim curtevim gibi "faizsiz" ev ve taşıt satın aldırma gibi hedefleri olan ve standart adi tefecilerin aksine, kurumsallaşmış "faizsiz" tefecilerin genel adı.

ulan en basitinden bi açılışa çelenk yaptırıp da, o çelengin parasını çiçekçiye ödememek ne demek amk? bu şirketlerden en başta saydığım olan fuzul, bi işyerinin açılışına çelenk yaptırıyor, 1 ay geçiyor, 2 ay geçiyor, çelengin parasını çiçekçiye ödememiş, para yok, atta.

zahide'ye ve kadir'e para yedirene kadar, önce borcunu ödese ya... işte böyle adamlardan borç para alıp eve arabaya giriyorsunuz, bilmem kaç yıl emekliliğinize kadar borç ve faiz (şey pardon, faiz günah, katılım payı) ödemeye çalışıyorsunuz arkadaşlar. ulan bu ülkenin ziraati var, akbankı var, işbankı var ne işiniz var elin tefecisinde?

kimseyi kimseye öylesine göndermez hayat

tuzukuruhahahi tuzukuruhahahi
buradaki kader faktörüne inanmıyorum bir keşfedilmişlik bir seçilmişlik var mı buna bakıyorum tam da burada "kadere bak" diyebilirim. yoksa gerisi boş gerisi yalan gerisi ömür törpülüğü gerisi gerizekalılık.
rastlantılar tanışıklık seviyesinde kalsada tanımış oluyorsun artık. olan oluyor anlatabiliyor muyum?!? dünyanın en gereksiz yükünü sırtlayarak hayatına devam ediyorsun. insan doğdum ama eşşek olarak ölecem diye korkuyorum amdmdmdk!