türkiye de erkek olmak

il volo hayrani il volo hayrani
küpe taktığında "ibne" muammelesi görmek,kıllı olduğunda ayı,kılsız olduğunda yumuşak tabiriyle anılmak,romantik olduğunda geniş,romantik olmadığında ise odun olmaktır.hesabı siz öder,ilk adımı da siz atarsınız.aslında erkekler de cinsiyetçiliğe kurban giderler.o yüzden aslında her erkek cinsiyet eşitçiliğini benimsemelidir.

uber

lora blood lora blood
bu taksiciler de çok olmaya başladılar artık. kusura bakmasınlar ama bütün her şey onların istediği gibi olamaz. artık taksilere binemez olduk sayelerinde. kanunun nizam bütün her şey onların istediği gibi işliyor. neden peki ? plaka paraları yüksek diye resmen mafya oldular. günümüz dünyasında hiçbir şeyin tekeli yokken, neden biz bu tekel olmak için bu magandalara tahammül etmek zorundayız bilmiyorum..
dururken zaman ve para kaybediyorlar diye trafikte taksimetreye para vermeyi kabul ettik, indi bindiyi 10 tl yaptılar onu da kabul ettik.. yeri geldi sırf küsürat paraları vermemek için "bozuğum yok" dediler, gideceğimiz yeri beğenmeyip, "aracı teslim edeceğim" dediler bunları da kabul ettik. ama onlar hiçbir şeyi kabul etmiyorlar.
uber olsun, züper olsun ne olursa olsun ama bu sektör artık tek olmasın.

öğle arasında salata yiyen tip

bilmem hatırlar mısın bilmem hatırlar mısın
benim bu.
sabah evden getirdigim sebzelerle birazdan bir yesil salata hazirlayacagim ve bir yandan onu yiyerek bir yandan da son aldigimiz projenin kod isleriyle ugrasacagim. ogle arasinin son 15 dakikasinda da kampusun icinde kucuk bir yuruyuse cikmayi planliyorum.

kisacasi plaza yasami ile falan ilgisi yok, gobekle ilgisi var. kilo geldi 87'ye dayandi, buna mecburum. yoksa ben de isterim simdi bir bucuk porsiyon adana kebap olsa arkasina da kunefe falan. neyse.

çiftlik bank

ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
kimseye geçmiş olsun dedirtmeyen ve enayilerin hak ettiğini bulmasına katkıda bulunmuş olan sözde kuruluş (idi)...

gün itibarı ile şirketin içinin tamamen boşaltıldığı ve 110 milyon dolar ile kayıplara karıştıkları resmen açıklanmış oldu... ülkede keriz çok oldukça bu tür oluşumlar ve benzeri olaylar daha çoook ortaya çıkacak ve türeyecektir...

"ben demiştim" demek istemiyorum ama ben demiştim...

ha bir zeki de ben değilim tabii ki, binlerce kişi yazdı bunu defalarca ve kimseyi dinlemediniz... oh olsun aq.. bir uyanık siz misiniz?!..

hadi öptüm...

sözlük yazarlarının merak ettikleri

kehkeşan kehkeşan
ben şunu merak ediyorum, yıllardır kitlelerin sevgilisi olmuş, kendine belli bir yer edinmiş insanlar neden bunca zaman sonra birilerine yanaşma ihtiyacı duyar, kendini gülünç duruma düşürür? misal sen koskoca orhan babasın, birilerinin arka çıkmasına ihtiyacın mı var? aynı şekilde sezen aksu da vaktiyle yersiz yalamalara girişmişti. insanların gözündeki değerlerini sarsmak pahasına neden bunu yapıyorlar ki?
12

11 mart 2018 başaran holding uçak kazası

confessions confessions
dubai'de bekarlığa veda partisi yaparken sizin veya kiralık olan özel uçağınız düşer ölebilir, daha ucuz diye halk ekmek almak için yolun karşısındaki satış noktasına geçerken bir arabanın altında kalıp da ölebilirsiniz.
yanlış politikalar sonunda gencecik delikanlıları dağlarda şehit de verebilirsiniz, ya da deniz gezmiş gibi de asabilirsiniz.
her ölüm erken ve acı ve de hak edilmemiş ölümdür.
hele ki bu ülkede, bu coğrafya da ve sizin gibi nefret ettiğim insanlar arasında...
inşallah sizlerin de sevdiklerinizin de başına gelir, ya durakta beklerken, ya işe giderken ya bir alışveriş sırasında...
böylelikle bir parça acıma duygusu olmayan bu güruh sizin de ölünüz arkasından söverler.

11 mart 2018 başaran holding uçak kazası

ersan kuneri ersan kuneri
zengin 1 ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmek suç değildir. mina başaran in sosyallığını kıskanıp sosyal sorumluluklarından bihaber laflar söylemek sizi daha aşağılık kılıyor.

o uçakta 3 hamile kadın ve 3 yeni evlenecek kadın öldü. hostes geride kendisi gibi hostes olan ve ikizini kaybetmiş 1 kız kardeş ile aile bıraktı. dünya değişti.

olmayan insanlığından utanmalı bazı kişiler ama lafı güzaf...

mina nın adı artık fikirtepe de yapılan mina towers da yaşayacak artık...

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

white lilac white lilac
etrafımdaki kadınlara bakınca çok üzülüyorum.

teyzem mesela.

daha çok gençken aynı köylü eniştem bunu kaçırmaya kalkmış başaramamış. hep peşinde geziyormuş. sonra bir şeyler olmuş bitmiş ikna olmuş, belki de sevmiş, evlenmişler. eniştemin ailesi hep diğer gelinini kayırmış, teyzemi sevmemişler. kayınbabası olacak puşt hamileyken dövmüş teyzemi. sonra eniştem daha evliliğin ilk yıllarında aldatmış hem de bi hayat kadınıyla. dindar olmamasına rağmen düğüne giderken ruj sürdü diye dövmüş. bunlar ben bebekken ve yokken olmuş. ben aklım ermeye başladığından beri hala da sorunları bitmiyor. eniştem yıllarca hep nerden olduğu belli olmayan borçlar yaptı, teyzem seralarda, bahçelerde, çocuk bakarak dönemlik işlerden para bulup kapatmaya çalıştı. babam hatta her borcunda imdadına yetişti, onun için kredi çekti. ödemedi hep babama kaldı o taksitler. sonra annemlerin ailesi her pisliğine rağmen sırf teyzem için ona yardımcı oldu, yine de bu adam bir minnet duymadı. köye gittiler ailesi hem teyzemin hem onun üzerine yürüdü silahla aptalca meseleler yüzünden. teyzem diyor ben günlerce geceleri ağladım ama beyimiz ertesi yıl köye ailesigilde kalmaya gitti. teyzem sigortasız işlerde onun borcunu ödemek için ömrünü tüketirken o maaşını, emekli ikramiyesini adi gurursuz ailesine hibe etti. tek varlıkları teyzemin ve bizim ailenin emeğiyle yaptıkları 3 katlı ev ve teyzemin yaptığı tek akıllılık evi zamanında kendi üstüne yaptırtmak. şu ara aldığı maaşı gidip ne idüğü belirsiz kredilere veriyor. iki dairesinden aldığı kiraları gasp ediyor. teyzem, teyzemin kızı ve teyzemin üniversiteye giden oğlu çalışıyor çabalıyor bir yandan onun borçlarını ödemeye çalışıyor bir yandan evlerini geçindirmeye çalışıyorlar.

annem bu adamın tıynetini bildiğinden bu adamla tüm ailenin gözü önünde kavga etti, buna postayı koydu evlerini terk etti, o yüzden oraya gidemiyoruz onlar da gelmiyor kuzenler hala babalarının arkasında durabiliyorlar ona tutunmak istiyorlar babaları olduğu için. her şeye rağmen. teyzem bile bu işlevsizi savundu o dönem. ama bununla birlikte kuzenlerle iletişim halindeyiz yine de ve çok kötü şu an araları.

eski neslin kadınlarına çile çekmelerine rağmen evliliklerini kurtarmaları gerektiği kodlanmış. bu pezevenk eniştem ne yapmalı daha bilmiyorum. ananemi evden bile kovdu. teyzem dünyada gördüğüm en güçlü kadınlardan olmasına rağmen o kadar özgüvensiz ki bir avukata gidip boşanma dilekçesi yolllayıp bu pezevengi kapının önüne koymuyor. çünkü bu toplum kadınlara birey olmayı değil kocalarının uzantısı olmayı öğretmiş. teyzem onsuz var olabileceğine inanamıyor sanırım. üzülüyorum hiç olmuş hayatına. hala da akıllanmıyor.

yengeme bakıyorum. benim allahın salağı amcam beyin kanaması tehlikesi olduğu halde ve bir kızları olduğu halde yengemden ısrarla erkek çocuk istedi. kadın da aptal olduğundan bu adamın psikolojik şiddetine dayanamayıp hamile kaldı. hamileliği esnasında felç geçirdi. çok kötü günler geçirdi. bebeğine 3 ay diğer yengem baktı o tedavi olurken. hala bir ayağı tutmuyor hala işlerini göremiyor tam. ama şimdi de şizofren (tanısı var) amcam kadını yanına yakıştırmıyor, sen işime yaramıyorsun diye açık açık söyleyip git diyor. bu kadının da annesi o küçükken ölmüş. babası bunları terk edip evlendiğinden bu kadın küçükken kardeşlerini büyütüp evlendirmiş. diyor ki ben nereye gideyim bu saatten sonra gelinler nasıl bana baksın.. bir de garibim insanlıktan anlamayacak bu adama gurur yapıyor ayrılmaz ama ayrılsa bile bu adamı süründürmez. kötülere bir şey olmuyor ya.

sonra diğer yengem. amcamla aşkla evlemişler. 20 yılı devirdiler. 25 yaşında ve 18 yaşında oğulları var. son yıllarında çok kavga etmeye başlamışlardı internetin getiriği kopukluk yüzünden. bir kavgada yengem bi laf etmiş. ağırmış. amcam evi terk etti. ayrıldılar. ne yaptıysak bir araya getirmedik. ihanet vb durum kesinlikle yok. ikisi de kabul ediyor ortada ağır bi laf olduğunu. yengem başta pişmandı ama amcam dönmedi. aylar sonra amcam ılımlı oldu bu kez yengem kırılmıştı kabul etmedi. yıllarca evinin hanımı olan yengem bu yaştan sonra sigortasız, işsiz ortada kaldı. evden çıktı babasından kalma eski evlerine yerleşti. 50 sine gelecek sigorta yok. düzensiz işlerden kazandığıyla ve oğullarının kazandığı parayla geçiniyor, nafaka talep etmedi. büyük oğlu askerde bu arada şu an geliri yok gideri var. kadın son zamanlarda fiziksel olarak çok çökmüş. amcamsa yeni yeni hayatı keşfediyor. sevgili buldu, hödüklüğü gitti. yengeme ilgiyi çok gören adam bu kadınla o sosyal etkinlikten bu sosyal etkinliğe koşuyor. bir dediğini iki etmiyor, hatta kadın bazen kapris yapıyor, çekiyor.

üzülüyorum. kıyısından da olsa bu kadınlara benzer şeyler yaşamaktan korkuyorum. yalnız ölmekten de korkuyorum. bu toplumdan nefret ediyorum. erkeklere de çok öfkeleniyorum vurdumduymazlıkları yüzünden.