steroid

1 /
being tajik being tajik
steroidler, sürrenallerde adrenokortikotrop hormon kontrolü altında kolestrol’den sentezlenen ve kana salınan hormon yapısında maddelerdir . adrenokortikotrop hormon, ve adenilat siklaz üzerinden aynı zamanda bu sentez işleminde hız sınırlayıcı basamak olan kolestrolden pregnanolon oluşumunu sağlayarak sürrenal sentezi başlatır
comatose comatose
kas yapan abilerin dışarıdan toz halinde alıp sağlıklarını riske attıkları şeydir. ama hakkaten öküz gibi şişirir bünyeyi.
hell guardian hell guardian
şu ana kadar okuduklarımdan ve kendi yaptığım internet izlenimlerim sonucu şuna karar verdim:
bu madde şişirme erkekler yapıp, popüler ve suni kültüre, tüketici bir toplum yaratıp amerikanvari, kofti bir gençlik oluşturmaya yarayan bir emperyal oyunun minnacık parçası.
(buradan kendime, kurduğum komplo teorisinden ötürü höst ve bravo kelimelerini birlikte kullanmak istiyorum.)
cyrufs cyrufs
sporcuya güç, kuvvet dayaniklilik, kas gelismesi, güven duygusu, yag yakmasi v.s. gibi arzuladigi etkiler saglarken, bununle birlikte karacigerde birikerek, karacigerin dokusunu bozarak, muhtelif karaciger hastaliklarina yol açarak ve sonuçta kanser ve ölüme kadar götürebilen hormon maddesi.
nomenklatura nomenklatura
doktor gregory houseun nerdeyse her hastalık tanısında hastasına bastığı şey.artık reklamını mı yapıyorlar ne.her sorunun çözümüyse biz de alalım.
ps: dr.house dizidir.bunu okuyan tosun gerçek doktor sanmasın.
ne alakası var ne alakası var
steroid'i vücut yapmak için çeşitli kürlerle vücutlarına alanlar şunu bir okusunlar bakalım,

efenim katekolaminler dediğimiz adrenalin, noradrenalin, serotonin ve dopamin arkadaşlarımız vardır. bunlar nöron hücresinde veziküller içinde depolanırlar ve nörona uyarı geldiğinde vezikül içinden sinaptik aralığa boşalırlar. bu adrenerjik sistem'dir.

peki steroid ile bunun ne alakası var. efenim steroidler noradrenalin'i adrenalin'e çeviren bir enzimi stimule etmek suretiyle plazma adrenalin seviyesini yükseltirler. ayrıca, yine steroidler endotel içinde görev yapacak olan katekolaminleri, endotel içine alınması inhibe ederek yine katekolamin plazma seviyesini yükseltirler.

peki, soru şu: eğer plazmada katekolamin seviyesi yükselirse ne olur? adrenerjik sistem tam gaz çalışır. e çalışsın ne olacak ki? şöyle düşünelim. vücutta steroid seviyeleri diürnal ritme bağlı olarak gün içinde değişiklik gösterir. sabaha karşı saatlerde steroid seviyeleri plazmada en yüksek seviyelerde olur. myokard enfarktüsü en çok hangi saatlerde olur peki? sabaha karşı saatlerde.

yani, steroid'in adrenerjik sistemi uyarmasıyla beraber plazma seviyelerindeki katekolamin artışı sabaha karşı saatlerde enfarktüsü tetikler.

demem o ki, vücut yapan arkadaşlar steroid kürlerini yaparken iyi düşünüp taşınsınlar. benden uyarması. yoksa elinizde hayvan gibi bir vücut, ama kof bir kardiyovasküler sistem kalır.
proformafatura proformafatura
türkiye'de pek fazla tartışma platformu olmayan ve bu yüzden de kullanıcılarının maalesef ki bilinçsizce hareket ettiği maddelerdir.
* ana sayfa toplam 9 kullanıcı çevrimiçi :: 3 kayıtlı, 0 gizli ve 6 misafir (son 5 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır) bugüne kada... steroidforumtr dışında bu konuda bilgi paylaşımı yapılan bu konuya özel pek bir kaynak yoktur ve söz konusu o forum da pek fazla aktif değildir ne yazık ki
ucamayanfil ucamayanfil
bir lipid türüdür, insanlar genelde sporcuların kullandığı bir hormon sanır.

kortizol de bir steroid hormondur.kortizol türevleri immun(savunma) sistem baskılayıcısı olarak kullanılır ve bazı durumlarda olmazsa olmazdır. doktor kontrolünde kullanılıyorsa kesinlikle korkulacak bir ilaç değildir. hastalar hep kilo alırsam korkusu yaşar, onlara tavsiyem doktorunuz reçete ettiği takdirde kullanmaktan çekinmeyin fakat bunu reçete eden doktor size bazı tavsiyelerde bulunur(tuzlu yeme vb.) bu tavsiyelere harfiyen uyun.
34 clark 34 34 clark 34
yakında tez yazacağım bu konuyu araştırmaktan. türkiye'de sağlam bilgiye ulaşmak imkansız kullananlar inkar ediyor bunu kullandıklarını hep gizli saklı işler
1 /