su içmek

1 /
misuf misuf
devlet dairelerinde "müdüre yalakalık yapmak" anlamına geliyormuş. staj yaptığım yerde adamın biriyle yaşadığım diyalog:

- bugün su içtin mi sen bakalım?
+ yok hayır teşekkürler. susamadım daha ben..
- bak ergün ağbin su içiyo içeride. staj defterini imzalatacaksın. yakında sen de içersin suyu.
+ nasıl?
- buralarda müdüre yalakalık etmeye su içmek denir. alış daha çok su içecen..
pakanajuhla of boreat pakanajuhla of boreat
4 saat aralıksız tenis oynadıysanız ya da konsere üç saat önceden gidip yanınıza hiç su almayıp gece sonunda deli gibi terlediyseniz , insana orgazmik zevk verebilecek olan eylemdir.
ceysın ceysın
sanıldığının aksine o kadar da olmazsa olmaz bir fizyolojik ihitiyaç değildir. sözüm ona "günde şu kadar litre su içmelisiniz" geyiklerine hiç girmiyorum.

önce kendimden örnek vereyim: zerre sevmem ben su içmeyi. çok susamışsam meyve suyu içerim, süt içerim en olmadı soda içerim. bunca yıldır da bir zararını görmüş değilim.

inadırıcı gelmedi mi? seni ben birkaç yıl sonra göreyim mi diyorsunuz?

tamam, şimdi size çok da somut bir örnek veremeyeceğim ancak ntv bir aralar yeşil belgesel kuşağı yayınlıyordu(hoş hala yayınlayıp yayınlamadıklarını bilmiyorum). şu an net olarak hatırlamıyorum ancak sanırım iki kız kardeş denek olarak kullanılmış ve birkaç haftalık bir deneye tabii tutulmuşlardı. biri, günlük ortalama(1.5 veya 2 litre olabilir) bir miktar da su içerken diğerine deney süresince hiç su verilmemişti. sonuç mu? ikisi de gayet sağlıklı. yani su içmeyen kız ile içen kıza deneyden önce ve sonra yapılan testler arasında hiçbir fark yok. bu durum ise "biz zaten günlük beslenmemiz esnasında yiyeceklerden ihtiyacımız olan suyu karşılıyoruz"* şeklinde açıklanmıştı.

bu açıklama üzerine ben de bir artistlik bir artistlik sormayın. her neyse. elbette ki su içmeyin demiyorum hiç kimseye ancak, yok efendim günlük şu kadar su içmeliyiz, vücudumuzun buna ihtiyacı var, şudur, budur geyiklerine aldırmayın. canınız ne zaman, ne kadar içmek istiyorsa o kadar için. bana da bakmayın ben manyağım.
dadundan yinmazz dadundan yinmazz
pek yapmadığım eylem. zira kana kana su içtiğim nadirdir. genelde hadi bi su içeyim derim. bi tek askerde deli gibi içtim. ee ağustosta gidince askere haliyle. geri kalan tüm su ihtiyacımı çaydan karşılıyorum, tamam karşılıyor sayılmam lakin suyu aramıyorum da. bir zararı oluyorsa da daha karşılaşmış değilim.
maklesuh maklesuh
su dediğin böyle sıvı birşey. yani akıcı falan. hangi kaba koysan o kabın şeklini alır. o derece dönek.

işte bu suyu ağzına döküp, boğazından aşağıya yuvarlıyorsun. normalde insan geri kalanını düşünmeden halledebiliyor. ama tabi baygın veya uyuyan birine bunu yaptırmaya çalışırsan bu sefer su akciğerlerinin şeklini alır, pek hoş olmaz. yani ben denemeyin derim.

son olarak şunu ekleyeyim. bu su, saatler sonra çiş olarak çıkıyor. hatta bu çişi en uzağa yapma yarışması falan da baya eğlencelidir ama bu konuya burada girersek çıkamayız.
1 /