sucuklu yumurta

1 /
zeus zeus
etrafa yayılan kokusu dolayısıyla açken bizi fellik fellik "acaba nerden geliyor" bu koku diye arattıran, bulunca da eğer arkadaşlarımız yapıyorsa "ulen parasıyla değil mi kardeşim, ödeyelim biz de yiyelim!" gibi cümleler sarfederek hayvanlık yapmamıza neden olan yiyecek..güzel bir yiyecek..
markrenton markrenton
sabahın 7sinde aç bir şekilde sıcakta konyaltında denize girerken terbiyesiz bir ailenin sahilde yaptığı ve tüm ailenin saldırıp yediği yemek.
gerçekten bu kadar güzel bir şey mide bulandırıcı da olabiliyor
kuzudis kuzudis
öğrenci evlerinin vazgeçilmez, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği. yumurtayı kırmadan önce tavada pişmeye bırakılan sucukların yanmamasına aşırı özen göstermek gerekir ki, o çok leziz pratik yemek, yedikten sonra ağzınızda iğrenç bir tat bırakmasın..
deulu deulu
soğuk kış günlerinden işinizin olmadığı hafta sonlarında yataktan kalmak istemez iken mutfaktan biricik annenizin yaptığını yarım kangal sucuk ve içine kırılan 4-5 yumurtanın oluşturduğu müthiş kombinasyonun yatağınıza kadar gelen enfes kokusu ile yatağınızda burun buruna gelirsiniz. bu koku bir anda yatağınızı terk etme etkisi yapacak kadar etkilidir. burada sucuklu yumurtayı ve kahvaltayı ailecek yapacak olmanın mutluluğu ve huzuruda yataktan kalkmaya muhakkak etkir.
olmega olmega
özellikle üniversite ögrencilerinin sabah aksam ayırt etmeden,yumurtanın sarılarını dagıtmadan yapabilmek için çaba harcadıkları,fransız kraliçesinin sucuklu yumurta bulamıyorlarsa somon karpoçyo yesinler sözüne yarenlik etmiş cankurtaran...genelde 'bugünde degişik bişey yapalım yumurtalı sucuk yiyelim' geyigine mashar olan öpüşme düşmanı...
1 /