superbox

a good day to die a good day to die
turkcell'in sağladığı kablosuz internet çözümü. güç kablosu haricinde başka hiçbir kabloya ihtiyaç duyulmuyor. port yok, fiber çekilmemiş vs. dertleri yok. cep telefonunuz çekiyorsa bunu kullanarak internete erişmek mümkün. hem de sınırsız.

10/10 simetrik bağlantı için 159 lira, 4.5g için ise aylık 279 lira isteniyor. fiyatlar uçuk gibi gözüksede normal* aslında. örneğin simetrik bağlantı isteyen birinin kablotv şebekesinin olduğu bir sokakta oturması lazım. ücreti de 300 lira.
10mbit bana yetmez derseniz ve şebeke el veriyorsa 300dl/50ul veriyormuş. kablonet isterseniz 100dl/5ul 500 lira. türktelekom isterseniz de 336 lira istiyor. turknet 65-70 lira civarına, desteklediği bölgelerde 100mbit verebiliyor.

*aylık 279 lira ödemek çok fazla. bu konuda hemfikiriz. internet bana lazım, kimse bağlamıyor diyorsanız bu çözüm mantıklı. yazlığınız varsa orada da internet lazım derseniz modemi alıp götürebilirsiniz. gittiğim otelin interneti yavaş/para vermek istemiyorum derseniz bunu alıp götürebilirsiniz.

reklam gibi oldu farkındayım. keşke diğer operatörlerde yapsa.
https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/superbox-4-5g-internet-kampanyasi

haa bir de 100 kişi aynı anda, aynı baz istasyonundan hizmet almaya kalkarsa ne olur bilemiyorum.
1
moroccansipahi moroccansipahi
kız arkadaşımın yeşilpınar'a taşınmasıyla kullanmak zorunda kaldığımız alet. istanbul'un göbeğinde internet altyapısı neden yok o ayrı bir konu ama neyse.

zorunda kaldık dedim ama harika bir şey. bağlantı problemi yok, hız problemi yok. tek sorun fiyatı, o da aslında aldığın hizmete değiyor. şu anda kullandığımız 10 mbit sınırsız paketi. ayda 159 tl. yalnız 24 ay taahhüt şart bu fiyat için. o da bir eksi yönü açıkçası.

evet keşke diğer operatörler de yapsa. rekabet oluşsa, daha uygun fiyatlarla bu sistemi hepimiz kullansak.

kutu huawei'nin bu arada. çok güzel sistem ya. bravo çinli kardeşlerim.
5
a good day to die a good day to die
hizmette gerilemeye gidilmiş. önceden simetrik paketler varken, bundan vazgeçilmiş. hız bakımından sınırsız paketler de kaldırılmış. artık 10mbit ve 20mbit sınırsız paketler mevcut. 130 ve 180tl olarak fiyatlandırılmış. upload hızları 2mbit.
a good day to die a good day to die
hijacking yapıyorlarmış.bir de taahütnamede bunlar yazıyor.
i. aynı anda bir cihaz üzerinden 32 (otuziki)'den fazla cihazdan internet bağlantısı yapılması
ii. aynı anda 32(otuziki)'den fazla eş zamanlı/paralel internet erişimi yapılması
iii. indirme yönünde aylık 1 (bir) tb ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz) gb'tan fazla internet tüketimi yapılması
********
işbu taahhütname kapsamında, superbox cihazına ilave ücret ödemeden aynı anda en fazla 4 cihaz (cep telefonu, tablet, bilgisayar vb.) bağlanabileceğini, 4 (dört) cihazdan fazla bağlantıya ilişkin ücretlendirmenin tarafımca onaylanarak web sitesi'nde yer alan güncel ilgili bedelleri üzerinden hesaplanarak, ilgili hattımın faturasına yansıtılmaya devam edeceğini,
********
- işbu taahhütname kapsamında, superbox cihazının ücretsiz olarak en fazla 2 (iki) farklı lokasyonda kullanabileceğimi, 2 (iki) lokasyondan fazla lokasyonda bağlantıya ilişkin ücretlendirmenin tarafımca onaylanarak web sitesi'nde yer alan güncel ilgili bedelleri üzerinden hesaplanarak, ilgili hattımın faturasına yansıtılmaya devam edeceğini,