superonline

1 /
balta balta
adsl satışına başlayan türkiye'nin en büyük iss şirketi. 10.05.05 tarihi itibariyle superonline, türk telekom ile 100,000 adete kadar adsl port satışı konusunda sözleşme imzaladı. ancak şirket, adsl hizmetine bir katkıda bulunmuyor. sadece ek hizmet ve teknik destek konusunda turk telekom'a fark atıyor. adsl erişimi 256 kbps ve 512 kbps hızlarında limitsiz ve limitli kullanım ile 1024 kbps ve 2048 kbps hızlarında limitsiz kullanım olmak üzere toplam 6 değişik modelde satışa sunuluyor.

superonline’dan adsl hizmetini alan kullanıcılar, hızlı, kesintisiz ve telefon faturasız ınternet erişiminin yanında, superonline’ın sunduğu 5 adet toplam 250mb kapasiteli, virüs ve spam korumalı güvenli e-posta servisine, 7 / 24 kaliteli ve kesintisiz çağrı merkezi desteğine, isteğe bağlı olarak yerinde kurulum ve yerinde destek hizmetlerine ve superonline genişbant portal üyeliğine sahip oluyor.

ayrıca superonline, airties wireless networks ile yaptığı işbirliği sonucunda, superonline adsl kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiş, tamamiyle türkçe kurulum ve bağlantı ayarlarına sahip ve bir kaç dakika içerisinde adsl bağlantısı için hazır duruma getirilebilen, adsl2 destekli airties modemleri de uygun fiyatlar ve taksit avantajı ile kullanıcılarına sağlıyor.

superonline'nın türk telekom ile yaptığı anlaşmada 3 yıl içinde 100.000 adsl satışı bulunuyor. ancak bu model "reseller" yani bir nevi bayilik. oysa ıss'ler bu model yerine "bit stream" modelini yani toptan adsl satışını tercih ediyorlar.

(bkz: reklam tadında giri girmek)
critical critical
son dönem itibarıyle mail hizmetleri sıçmak üzere olan firma. bir problem ilettiğinizde de; outlook dan araçlara girin ordan mail. superonline.com yazın ve bıdıdı bıdı bıdı..... her defasında aynı şeyleri söylemekten bıkmıyorlar, sorun halledilemediğinde bilgisayarcınızla görüşün, internet explorer mı kullanıyorsunuz ((bkz: oha) web mailimizde bir problem yok deyip işin içinden çıkabiliyorlar. bu aralar özellikle mail alıp verilmede outlook da problem var kullanıcıları gönderilen maillerin takibini yapmalılar.
markrenton markrenton
bir nakil işlemini 7 gün, üzerine yaptığımız iptal işlemini ise 7 (ve artamaya devam etmekte olan) gün boyunca beceremeyen şirket.

babam ve benim müşteri temsilcileri ile yaptığımız çok sayıdaki görüşmelere rağmen, durumda hiç bir ilerleme kaydetmeyi de becerememişlerdir. tek dedikleri “sistemlerde aktarma” olduğu. üstüne, superonline adsl, telefon portumu serbest bırakmadığı için, ttnet’e yaptığım başvuru da beklemede kaldı. yani hem hizmet vermiyorlar, hem de başka hizmet almanızı engelliyorlar.

aktarım işlerinin zor yanı, hem mevcut hizmetleri korumak, hem de bir yandan yeni sistemi kurmaktır. yoksa hizmetleri durdurursanız aktarım işinin zor bir yanı yoktur. şimdi superonline gibi büyük(!) bir firmanın bu aktarım işini nasıl yaptığına bakın. demek ki diğer şirketler işi bilmiyor. müşteri memnuniyetini geçin, haklarını hiçe sayarak bu aktarım işini yapıyorlar.

superonline adsl’e bulaştığım güne lanet ederek sözlerimi bitiriyorum. ben yandım, başkaları da yanmasın diye bu yazıyı yazdım. umarım bir kaç kişiye de olsa yararım dokunur.
regulus regulus
ankara'nın ümitköy-çayyolu semtlerinde fiberoptik bağlantı hizmeti vermeye başlamıştır. araştırdım, herkes çok memnun, ben de bağlatıyorum.
ilk iki ay ayda 9 lira sonra ayda 39 liraya, sınırsız, digitürk, telefon gibi ekstra hizmetleri olan, 10mbit internet. modem bedava, kurulum ücreti yok. 100'e kadar gidiyor. e ama yurt dışı çıkışları bunu kaldırabilecek mi derseniz, araştırdım, 20mbit ile 2-3mb/sn download hızı görünebiliyor. ben de 10mibt ile 1-1,5 mb/sn yakalasam bana yeter. wow'da ise latency'i 20-25 ms'e indirdiği söyleniyor.(ttnet ile 300-500 arası gidip gelir)
regulus regulus
2 gündür kullanıyorum gerçekten çok memnunum.
torrent indirmelerinde eğer yeterli seed varsa çok rahat saniyede 900-950 kb gibi biz hızı görebiliyorsunuz.
bu defa da insanın aklına indirecek bir şey gelmiyor o ayrı.
elladan tinuviel elladan tinuviel
yaklaşık olarak 1mbit sınırsız adsl fiyatına 10mbit sınırsız internet veriyorlar. her yerde olmaması büyük kayıp ama azimle kablo döşüyorlar sanırım. bulunduğunuz yerde olup olmadığına şu sayfada ikinci sekmeden bakabilirsiniz.

fiber internet | fiber internet tarifeleri | başvur | turkcell superonline en uygun fiyatlarla ve avantajlarla fiber internet tarifeleri, fiber internet paket kampanyaları turkcell superonline hizmet kalitesi farkı ile siz... superonline

ücretlendirme tablosu işe aşağıda.

http://www.superonline.net/bireysel/ucretlendirme/superfiber-double.aspx

son olarak telefon hattına gerek yokmuş.
mulder mulder
cumartesi günü (hem de cumartesi günü bak) apartmanımın kapısında ilanını görüp "lan bi arıyım bakim nasıl bir şeymiş" dediğim, demekle kalmayıp başvurduğum ve tüm bunlar olduktan 2 saat sonra evime interneti bağlayan servis sağlayıcı. 4 mbit sınırsız internet için telekoma ayda 82.5 lira internet, 14-15 lira da telefon parası ödeyen bir birey olarak 69 liraya 20 mbit internet beni neye uğradığıma şaşırttı evet...
1 /