tahterevalli

1 /
kuzudis kuzudis
hayata dair dersler veren bir park oyuncağıdır tahterevalli., bazen tek başınıza bir ucuna oturur düşünürsünüz öylece. çoklu kombinasyonlara da açıktır. olay, ağırlığın olabildiğince iki tarafa da aynı ölçüde dağılmasından ibarettir. eğer bu ince ayrıntı sağlanamaz ise kontrol ağır basan tarafta olur., dilediği gibi hoplatır karşısındakini. tahterevalliden karakter tahlili de yapılabilir. şöyle ki oyun arkadaşlarınızdan birisi siz yukarıdayken aniden kalkıp sizi de kıç üstü yere düşürürse, arkadaşlığınızı tekrar gözden geçirmenizde fayda vardır., burda aynı olaydan yola çıkarak aşk ile de benzeşme gösterir. hayatınıza kattığınız,hayatına katıldığınız sevgili hiçbirşey söylemeden çekip gittiğinde, tahterevalli'de olduğu gibi yere çarpmamak için hazırlıklı olmalısınız.,öyle garip birşey bu., öyle hayat dersleri verir insana.
kuzudis kuzudis
arkadaşlarınızla aranızda dostluğunuzu sınadığınız oyuncak. belki de siz oyuncaktınız da tahterevalli sizinle oynuyordu bilinmez.. önce inen ibnedir.!!!
malamat malamat
italya seri a takımı cagliaride oynayan sağ kanat oyuncusudur. çok etkili frikik kullanır. fenerbahçenin transfer listesine de girmiştir.
karizmatik karizmatik
hayatın özetidir tahterevalli. kısa aralıklarla alçalma ve tekrar yükseliş. bir iniş bir çıkış... güçlüyle zayıf arasında kurulamayn denge!

güneş ve ay'ın da pek yakıştığı... güneş tepede ayaklarını salarken, ay güneşi heyecanlandırmanın keyfini yaşıyor. güneşin yere değince ayakları, ay gökyüzüne nasıl da yakışıyor!*
elpinoras elpinoras
bir çetin altan oyunu.

oyun, toplumun ekonomik yapısındaki eşitsizlik, sınıfsal çelişkiler ortaya konularak anlatılır. sınıf atlamanın bir kurtuluş olmadığı, mutluluk getirmediği vurgulanır.
laylaylom galiba sana göre laylaylom galiba sana göre
tahterevalli bertolt brecht'in bir şiirinde;

"..bir de, aşağıda daha çok insan olmalı yukardakilerden.
yoksa durmaz tahterevalli.
tahtarevalli.
evet, bütün düzen bir tahteravalli." diyerek sistemle benzeştirdiği bir simge.
maszn maszn
dengeyi hatırlatan harika oyuncak.

dengenin dengesizliğinin bu kadar iç gıcıklayıcı olduğunu bilmezdim. çocukken hep kahkahaydı, bir o kefede, bir bu kefede koşturmaca, zıplama havalandırma.
bir akşam üstü, iki koca insan, bir parkın ortasında tahterevalli. bakıştık, var mısın işareti gözlerimizde. sevgilimi oturttum ucuna, ellerim dengenin öbür ucunda. aşağılara çekiyorum, sevgilim göklerde adeta. ay amanlar, gülüşler, heyecanlar parkın yemyeşillerine karışıyor nefti. öylece tutuyorum sevgilimi, sanki ağaç dallarında. bırak, indir haykırışları. usulca önce denge ve indiriyorum yere sevgilimi, kucaklıyorum, kalp atışları öyle güzeldi ki.
1 /