tanzim satış çadırı

1 /
kont von hammersmarck kont von hammersmarck
kınadığını yaşamadan ölmemek diye ben buna derim işte...


Tanzim satış çadırı: Sebze başı kilo kotası konacak!
belki de belki de
"çok orjinal fikirmiş kanka ya nerden geliyor aklınıza böyle şeyler"
ya da "denendi kanka tutmaz bu fikir" diyesi geliyor insanın.
yine muazzam bir yama çözüm ve ebiculluk bir halk. hakettiğini yaşayan toplumlara üzülmeyi çoktan bıraktım ben, kuruymuş yaşmış yanıyoruz işte.
1
the ademm the ademm
2019 yılında ortaçağ yöntemleri ile krizden çıkmaya çalışıyorlar ve millet de bunu yiyor.

2. dünya savaşı sonrası ekmeği karne ile alıyor diye propaganda yapan orospu çocukları bunca zenginliğin içinde 2 kilodan fazla patates alamazsın diyorlar.

yarın bunlar yine iktidar olacaklar asıl içimi acıtan bu.
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
yurtdışı gümrüklerinden geri dönen "sıkıntılı" ürünlerin iç piyasaya "geçiriliş" çadırıdır. "geçiriliş ertuğrul" desek yeri. aman neyse o aradaki komisyoncular var ya ah o komisyoncular kdxmvzbkxjöşjk
rose whisper rose whisper
irfan değirmenci'nin videosunu gördüm de kan beynime sıçradı.

bu moruklar tam dayaklık.

ülkesini bitirenlere gıkı çıkmayan milliyetçiler beni vatan haini ilan edecek şimdi ama inşallah akp biraz daha kalır kalır da iyice sürünürsünüz. ülke batsın bence böyle aptallık, cahillik, kabalık, terbiyesizlik barındıran bi toplum yok olsun mümkünse.

kuyruklarda geçer inşşallah ömrünüz bundan sonra e mi çomar sürüsü.

editişko: noldu, zoruna mı gitti? sürün inşallah.
sickgod sickgod
irfan değirmencinin videodan ülke analizi;
-ülkeyi bu hale getiren eğitimsiz kesim
-eğitimsiz kesime tepki göstermeye çalışan azınlıkta bir grup
-sadece olanı anlatan gazeteciye şiddet.

en acı sahnesi de herif 1 hafta sonra gelecek marul üzerinden ülkeyi olumluyor. vay ki ne vay.
bıçakçı petri bıçakçı petri
kışın ortasında 3 kilo patates almak için bütün gün ayakta sırada bekleyen ama "eskiden karne vardı" diyerek hükümete toz kondurmayan angut çeşitlerinin sık görüldüğü ortam.

haberci aşağlanan toplumu haber yaparak onların hakkını arasa da, aşağlanan toplum haklarını arayan haberciye "sen kim oleyon amuğa goduğum halimizde ne var lan" diyerek hain damgası vuruyor. bunlara 3 kilo patates cok amına koyim ver 3 tane gerisini ihraç et bunlar yine şükreder nasıl olsa.
jack hopes jack hopes
evvelden sana yağı, ekmek kuyrukları vardı, ekmeği kayneynen alıyoduk diyenlerin karneyle patlıcan alması adghashashdhas. ismet paşa sizi ekmeksiz bıraktım ama babasız bırakmadım demişti. bunların onu da söyleyecek hali yok, uludere ve reyhanlı ile başlayan soma ve ankara ve ardından diğer patlamalarla devam eden katliamlar silsilesi, bunların onu da diyecek yüzü yok. babasız da bıraktılar, ekmeksiz da bıraktılar. insan gibi değil hayvan gibi yaşatıyorlar ama bu aptallıkla hakettiniz.
ozzz2110 ozzz2110
tanzim satış deyince akla gelen bir marka var.
(bkz: tansaş)
yanlış hatırlamıyorsam belediye çalışanlarına ucuz et ve gıda satabilmekti. sonra halka açıldı.
derken standartları olan bir avm oldu ve tabi migrosa satıldı.
süreç yeniden başlasın.
badass badass
okurken öyle bir ereksiyon yaşadım ki, resmen ağrıdı alet.

okumuş kesime bok atmakta üstüne olmayan bu organizmaların bu hallerini gördükçe keyiften delleniyorum. tüm sebzelerin kilosu 20 liraya bile çıksa bana koymaz olm, ben yaşarım. en kötü ihtimalle baktım iyice boka sarıyor durum, avustralya ve kanada zaten ben diplomamı ve ielts belgemi gönderdiğim anda bana iş ve kalacak yer buluyor. yani iş bulmam türkiye'den daha kolay. hiçbir zaman 3 kilo patates için kuyruk beklemeyeceğimi biliyorum.

tek dileğim bu günlerin "ehonomi çoh eyi, bahsana milletin parası olmasa sokahta niye gezsin" takımının iyi günleri olması. tek dileğim açlık, sefalet içinde köppppek gibi parçalana parçalana gebermeleri. çünkü biliyorum, o kadar mide bulandırıcı derecede kör cahiller ki yine gidip yine aynı şekilde oy verecekler. verin bakalım.
amonochrom amonochrom
reisimizin büyük buluşu sayesinde bütün kabzımalların, gözlerine ışık tutulmuş tavşan gibi sapıtıp kaldıkları uygulama, şimdi onlar ve destekçisi dış mihraklar düşünsün.

karadenizli, bayburtlu müteahhit belediye başkanı zihniyetiyle ülke yönetenlerden ne bekliyorduk ki !

3 kilo ucuz patates ve domatesle fiyat politikası oluşturmaya çalışan asistanım olsa yeminle kovarım.

size garanti ediyorum bu idarenin sebebi özellikle de demokrasi görmemiş, demokrasinin ne olduğunu bilmeyen orta yaş ve üzeri doğu ve anadolu kökenli seçmen gurubudur. bence onlara demokrasinin ne olduğu veya ne olmadığı anlatılmalıdır.

padişaha, idarecilere tapar gibi kulluk yapan toplulukların coğrafyası burası, yani her şey yolunda babında yazıyorum, çok da şey etmeyin yani.

tanzim satışa gelecek olursak ortada devletle sektör arasında paylaşımında sorun olan şeyler olduğu kesin, biri rest çekiyor diğeri restini görüyor.
olay parsel kapmaca, kurtlar vadisi ve eşkiya dünyaya hükümdar olmaz gibi dizilerle bire bir aynı yani.
1 /