the bridge of khazad dum

1 /
sycrone one sycrone one
serinin* soundtracklerini uzun süre dinledikten sonra en iyi parçalardan biri olduğuna kanaat getirdim. film içerisinde de o atraksiyonlu sahneyi çok güzel tamamlar.

sözleri bilene var;

urus ni buzra!
arras talbabi filluma!
ugrud tashniki kurduma!
lu! lu! lu!
urkhas tanakhi!

yani;

'fire in the deep!
flames lick our skin!
fear rips our heart!
no! no! no!
the demon comes!'
bekle özet geçiyorum bekle özet geçiyorum
yüzük kardeşliği'nin muazzam soundtrack albümündeki açık ara en ihtişamlı parçadır.
moria'nın tarihini,kardeşliğin yaşamakta olduğu macerayı ve balrog'dan kaçışı inanılmaz bir şekilde betimler.
devil devil
bu güne kadar dinlediğim en iyi soundtrack parçalarından biri. şarkıyı dinleyince filmin gerekli sahnelerini saniye saniye hatırlatabiliyor. filmde de izlemekten en zevk aldığım kısmın moria olmasında da bu şarkının etkisi büyük.
lucifer morningstar lucifer morningstar
lotr (the lord of the rings/yuzuklerin efendisi) evreninde en sevdigi irkin cuceler oldugu sanilan yazar. nickim sizi yaniltiyor farkindayim.

bu nicki almamin birinci nedeni the fellowship of the ring (yuzuk kardesligi)'te bu koprunun bir oneminin olmasi. balrog ve gandalf'in carpismasi ve sevgili gandalf'in yollarini bizden ayirmasi.ikinci nedeni de serinin en sevdigim soundtrack ismi olmasi.

yani cuceleri pek umursamiyorum. ben rohanliyim sayin yazarlar. bu boyle bilinsin.rohirrim! eorlingas!
mordor belediye başkanı mordor belediye başkanı
orta dünya' nın moria' daki sırat köprüsü.
balrog reisin, tek hüneri ortalığı karıştırıp aradan sıvışmak olan valinor torpillisi gandalf' ı piç ettiği köprüdür aynı zamanda. elindeki asayı yere vurup ''biridin isli giçizimizsin'' dediğinde köprünün ortadan ikiye ayrılacağını biliyordu, çünkü manwe kulağına fısıldamıştı bunu daha önceden. ama hesaba katmadıkları şey şuydu; köprüyü ikiye ayırabilirsiniz ama o mesafede altınızda f-16 olsa dahi balrog reisin kamçısından kaçamazsınız. kaçamadı da zaten amk pejmurde kılıklısı, kamçı ayağına dolanıp götü üç buçuk atmaya başlayınca bildiği en iyi söz dökülüverdi ağzından; kaçın.
2
lucifer morningstar lucifer morningstar
bir daha kendi başına karar almaması gereken yazar. genellikle verdiği kararlar yanlış oluyor. demek ki karar mekanizmasında bir sorun var. tez zamanda kafasına bir piyano düşüp, kendisine gelmesini ve bozuk olan mekanizmasının düzelmesini diliyorum. evet, piyano.
1 /