the incredibles

1 /
zeus zeus
senenin en iyi animasyon filmi olacağı hakkında en küçük bir şüphe bile duymadığım animasyon filmi..ustalar birleşmişler (bkz: pixar) (bkz: walt disney) ve yapacaklarını yapmışlar..acaip komik olacağına ve oscarı kapacağına eminim..
epakman epakman
filmdeki animasyon teknikleri ve kullanılan teknolojiler muhteşem.karakterleri çok gerçekci yapmışlar ayrıca konu olarakda boş bir film değil nede olsa aile bağlarını işliyor.ben artık büyüdüm çizgi film mi izleyeceğim mantalitesinden sıyrılıp gerçekten izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir sanat yapıtı.
marla singer marla singer
süper eğlenceli animasyon. pixar gene kendini belli etmiş. zaten oscarı da kaptılar. karakterler bir çok animasyona göre oldukça başarılı (özellikle jack-jack). özel yetenekler (ki filmin temel konusu) gayet yaratıcı. filmin içinde bol bol espri de var. animasyonların artık sadece çocuklar için yapılmadığının kanıtı resmen. mini animasyon olarak hazırlanan jack-jack attack kısmı özellikle koparıyor (bakıcının çıldırma bölümü). kesinlikle izlenmeli.
gudu bet gudu bet
bir animasyon filminden beklenmeyecek kadar adrenalin salgılatan, karakterlerin jest ve mimiklerinin sizi filmin içine hızla çektiği başarılı animasyon filmi..
telesekretere konuşabilenlerdenim telesekretere konuşabilenlerdenim
şu ana kadar neredeyse tüm animasyonları izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki; bir çok açıdan en iyisi budur. belki mizah anlayışı bakımından daha iyi örnekler sayılabilir ama çizimler, tasarımlar, dokular, animasyonlar açısından bir benzeri daha yoktur. okyanus animasyonu bile finding nemo dan daha iyidir kanımca. zaten filmin dvd ekstrasında bahsedildiği üzere finding nemo için 20 küsür set planlanmışken the incredibles için 120 den fazla set çizilip tasarlanmış.

kesinlikle izlenilmeli.
evilmaddox evilmaddox
özellikle incredible ailesinin komşusu olan "üç tekerlekli bisiklete binen velet" ve "bomb voyage" karakterleri beni en çok güldüren tarafları oldu. süper kahramanlarla bu kadar güzel dalga geçilemezdi. pixar animasyonlarında asıl karakterlere değil, ikinci üçüncü önem sırasındakilere dikkat etmek lazım bence, zira aralara çok güzel enstantaneler kondurabiliyorlar.
gündüz ayrı ayrı gece de birlikte yüksek sesle gündüz ayrı ayrı gece de birlikte yüksek sesle
' üç tekerlekli bisiklete binen velet' * için bile kez ve kez izlenebilecek bir filmdir kendisi. koyun 'ben animasyon sevmem ya' diyen adamın önüne, izledikten sonra ' ben animasyon sevmem ya, the incredibles hariç ' diyerek devam etsin hayatına. efendim ailenin syndrome adlı canavarı da unutulmamalı. su üstünde koşması mı dersiniz, verdiği tepkiler ve mimikleri mi dersiniz hepsi bir harika. katıldığı yarışsa yeme de yanında yat.
bir de edna vardır ki akıllara zarar. bildiğin modacı yahu.

*şimdi dönelim velede;
gözüktüğü hepi topu 3 sahne vardır ve filmde yaklaşık 40 saniyelik dilime denk gelir bu. işte o 40 saniye sizi sizden alacak olan saniyelerle eş zamanlıdır. ' tipe bak yaa, asads, geri gel geri ' şeklinde dokuzuncu ve on birinci kez izlenir.
bu veledin gözüktüğü ilk sahne filmin yaklaşık 16ıncı dakikasında tekabül eder ve kendisi ağzını açmasa bile o ibiş tipine gülmemek mümkün değildir.
oynat uğurcum öhöüm.
sonra gelelim ikinci gözüktüğü sahneye. bu da 29uncu dakikadır.
- türkçe seslendirmeli spoiler -
i *: hey, sen ne bekliorsun?
v *:bilmiom belki değişik bi şey yaparsın.
- türkçe seslendirmeli spoiler -
üçüncü ve son gözüktüğü sahne ise 102inci dakikaya denk gelmektedir.
- türkçe seslendirmeli spoiler -
v: gerçekten inanamıyorum.
- türkçe seslendirmeli spoiler -

ne yani bu mu şimdi komik olan diyecekler için dakikalar itinayla belirtilmiştir.
pütük pütük
oh izlerken zevkten baygınlıklar geçirdiğim animasyon film. her bir karesi her bir sahnesi arka planı çizimleri çekimleri detayları her ne haltlarıysa dört dörtlük bir filmdi. özellikle evin hızlı koşan oğluna bayılmıştım, hele o suyun üzerinde koştuğunu ilk farkettiğinde attığı kahkaha yok mu, ben de onunla birlikte atıyorum! insanı mutlu ediyor ya.
en sonda bebeğin girdiği haller de çok güzel.
animasyon severler için muhteşem bir yapım, harüga harüga!

yalnız türkçe dublajlar da çok kral yapılıyor.
orgomelih orgomelih
en güzel sözcüğün bile yetersiz kaldığı harika animasyon. her şeyiyle dört dörtlük. ve bence hala en iyi kurguya sahip animasyon film olma özelliğini taşıyor, ki ben animasyon filmleri çok çok uzun aradan sonra televizyonda çıkarsa izlerim ama bu bazı dönemlerde açıp izlenmeyi hak ediyor sonuna kadar.

yanılmıyorsam 2009'da güzel bir yaz akşamında izlemiştim, sonra yıllar yılları kovaladı 2014'te disney channel sayesinde -mayıs ya da nisan olabilir- yıllar sonra tekrar izleyince eski bir dostunu bulmuş gibi keyif almıştım filmden.

ama en iyi animasyon filmleri listelerinde pek rastlamıyorum bu filme, nasıl koymazlar bunu. böylesi gelmez bir daha!

2.'sinin seneye vizyona gireceği yazıyor, bilmiyorum bunun üstüne çıkabilirler mi ama yine muhteşem olacağından eminim ve umarım seneye film hazırlanır, vizyona girer. ki oyuncak hikayesi, madagaskar, çılgın hırsız gibi animasyonların devamı ilki kadar güzeldi ama bunun 2.'si ilki kadar güzel olabilir mi en büyük sorun da bu.

adamlar bu filmle animasyon denilen şeyin çıtasını belirlemişler resmen.

beklemek düşüyor bize, 2016 sağlıkla ve çabuk gel!

the ıncredibles 2 (2016) plot is unknown. ımdb
sakil sakil
dün akşam bir sebeple babamın taşınabilir belleğini bilgisayarıma takmam gerekti. içerisinde de filmler vardı. baktım aralarında bu filmin ikincisi var. onu kendi bilgisayarıma attım ancak bunun ilk filmini izlememiş olduğumu fark ettim. durum böyle olunca ilk filmi açıp izlemeye başladım. ancak misafir geldi, yeğenler odama daldı, uykum geldi vs. derken parça parça izlemek zorunda kaldım filmi. öyle ki dün gece 11 gibi başladığım filmi az evvel bitirebildim. o yüzden yorum yapamayacağım. önümüzdeki hafta ikinci filmi de izledikten sonra toplu bir yorum yaparım.
1 /