the marvelous mrs maisel

driving einstein driving einstein
ilk bölümünü izlediğim ve çok beğendiğim dizi.

gerçekten çok hoş, mükemmel oyunculuklar ve dönemini çok iyi yansıtıyor. ince ince işlenmiş kurgu ve başroldeki kadının inanılmaz tatlı ve çekici olması da ayrı bir detay. konu olarak 1950'lerin amerikasında kocası tarafından terk edilen bir kadının stand up yapmasını konu alıyor. aslında çok ince bir draması var ama drama komedisini çok güzel yansıtıyor. gerçekten özel bir iş olduğunu hissettiriyor. umarım bittiğinde de aynı hisle tavsiye ederim.

tek sıkıntım mizahın dili olması konusu. kişisel şeyler anlatıyor stand upta, sıkmıyor ama amerika'ya özgü çok yerel şeylerin(bizdeki cem yılmaz gösterilerindeki anlattığı şeyler mesela bize komik gelirken başka milletler fransız) ayarı ve nasıl olacağı. genelden giderse çok tatlı biter.

amazon prime ile yayınlıyor, ilk sezon çok beğenilince 3 sezon onay vermişler. mis gibi dizi, akarı kokarı abartısı vs yok. insanın içine işliyor hikaye ve kurgu. kesinlikle şans verin. müzikleri de aynı şahane.
driving einstein driving einstein
bu yıl eğer emmy yamuk yapmazsa en iyi komedi dizisi ödülünü alacak dizidir.

alsın ki millet haberdar olsun. güzelim filmlerden oscarlardan sonra duyanlar bunu duyup izleyince mest olacaktır. net olarak salt komedi olmayıp derdi mesajı olan ve bunu çok güzel yedirebilen ender dizilerden.

amazon'a teşekkür ettirir. yüzüklerin efendisi'nin dizisini yapan amazon biz onun dışında da boş değiliz deme şeklidir bu dizi.
driving einstein driving einstein
2018 bitmeden 2. sezonu gelecek mükemmel bir dönem dizisi.

diziye başlamanız için son yılların en iyi komedi, mizahi ve müzikal dizisi diyebiliriz. kesinlikle başlayın, 8 bölüm zaten ilk sezon. çok değil yani. başlayıp da pişman olan görmedim.

şu ikili çok fena sardırıyor;