the sinner

moira moira
bir kadının ortada "görünen" hiçbir sebep yokken birini öldürmesi ve bunun arkasındaki psikolojik sebepleri anlatan 8 bölümlük bir dizi. ben çok sevdim boş bir zamanda detaylı detaylı yazmak istiyorum üzerine.
omnia omnia
gizem / polisiye türü dizileri sevenlere kesinlikle önerebileceğim müthiş dizi.

ilk altı bölümünü bir gecede bitirdim, o derece sürükleyici. oyunculuklar iyi, hikaye iyi her şey çok iyi. beklenmedik sonları sevenler izlesin.
driving einstein driving einstein
ilk sezonun yarısını bitirdiğim ve değişik hislere gark olduğum dizi.

jessica biel hem yapımcı hem başrol olmuş, çok da iyi yapmış ikisini. sürekli merak duygusunu koruyup psikolojik gerilime sürüklüyor. dedektiflik kısmı da iyi. bitirdiğimde umarım düşüncelerim değişmez.

ayrıca jessica biel mini dizi olarak düşünüp bitirmişler ama sonra ne olduysa 2. sezonu çıkmış. bir şeyi de tadında bırakın arkadaş...

tabii ki kitap uyarlamasıymış
jitemci astsubay jitemci astsubay
jessica biel'in ve dedektif abimizin pek harika oyunculuk sergilediği hoş bir mini dizi. ikinci sezonunu izlemedim. benim için hikaye bitti. güzel bir polisiye/drama. oyunculuklar, mekanlar, konunun işlenişi her şey harika.
ravenhow ravenhow
ilk sezonunu bugün bitirdiğim, sıkmayan, ilgi cezbeden çok hoş bir dizi.


- - - spoiler - - -

cora'nın dedektife saldırışının arka planında bir çeşit 'ritüel' olduğu anlaşıldığında çok ürpermiştim. bir anlık cinnetle cinayet işleyen kadın birden gerçek bir sosyopata dönüştü gözümde. açıkçası kadının sosyopat olduğunu ya da alakalı bir kişilik bozukluğunun bulunduğunu düşündüm o olaydan sonra. konu ilerledikçe kadın hakkında yanılmak hoşuma gitti ve dizi tamamen ilgimi bu şekilde cezbetti.

fakat dizinin en beğendiğim yanı finalde bunun tam tersini izleyiciye sunması. çok basit gibi görünen olayın arkasında çok büyük olaylar var doğru. fakat o olaylar gizli tarikatlara, büyük güçlere, uyuşturucu baronlarına, tuhaf ayinlere falan değil sıradan insanlara bağlanmış. ben dizinin bu davranışını çok beğendim işte. o maskeli adam korkunç bir örgütün parçası değilmiş. maddie değer görmeyen bir kadınmış sadece, tüyler ürpertici bir kişilik değil. insan her zaman işi detaylandırmaya meyilli. 7. bölümde görünen adamın tüm işlerin başındaki karanlık kişi olduğunu izleyicilerin ne kadarı düşünmedi? fakat sonuçta görüldü ki o da sıradan bir insanmış. diğerleri kadar suçluymuş.

2. sezonu netflix türkiye'de bulunmadığı için malum yollardan edindim. yakında izlemeye başlayacağım. dedektifin sabit kalmasına sevindim çünkü dizide en beğendiğim karakter oydu.


- - - spoiler - - -


gündelik hayattan biraz uzaklaşmak isteyen, izlenen eserden tat almak isteyen herkese tavsiye ederim.
mechanism mechanism
şiddetle tavsiye etmiyorum ama tavsiye ederim. sürükleyici güzel bi polisiye. sonunu da değişik bağlayacaz diye sıçmadılar çok güzel bitti.
tyler norton tyler norton
mazoşist bir polis amca ve geçmişte ilginç şeyler yaşamış hanım ablanın baş rollerini üstlendiği dizi. akasya durağı, çocuklar duymasın vs yerine izlenebilir.
10/6