the weeknd

1 /
nikonunki nikonunki
gerçek adı abel tesfaye olan etiyopya kökenli kanadalı şarkıcı. sesi kesinlikle çok seksi şarkıları da öyle. her şarkısında bunu hissetmek mümkün. en etkileyici erkek sesler listemde bir numaraya oturmayı başarmış insan. türkiye' ye gelse de canlı canlı dinlesek.

buyrunuz efendim:
.
atlasakın atlasakın
şarkılarında daha çok uyuşturucu, cinsellik, karanlık, az bilinen insan figürleri, şöhretin getirisi(daha da çok kaybettirdikleri), sevgi temalarını inceleyen adam/gruptur.

sevişesiniz diye yazdığı şarkıları şunlardır: high for this, what you need, initiation, glass table girls, professional(şarkının ortalarından sonrası).

dinlenmesi gereken, en bilinen şarkısı ise wicked games'tir(chris isaak'in wicked game'i ile aynı şarkı değildir).
arphenion arphenion
geçtiğimiz ay yayınlanan 'often' isimli single'ının sample'ında türkçe vokal kullanıp bizleri şaşırtan ardında da burüh yeni single'ı 'king of the fall'ı evrene bağışlayan yetenekli şarkıcı/yapımcı. bu arada alayına şuradan yakınlaşın derim;

yeni şarkı: the weeknd - "king of the fall" | rave mag 2014'e 'drunk ın love' ve 'or nah' remix'leri ile başlayan kanadalı şarkıcı/söz yazarı/yapımcı abel tesfaye, aka the weeknd, geçtiğimi ay yayınlana... theravemag
digitusmedius digitusmedius
bi arkadaşım müzik tavsiyesi istediğim zamanlar ''digitusmedius,sabahattin ali okumaktan delirdim sanırım ben.'' diyerek often'ı göndermişti bana.ilk dinlediğimde ben de bayağı şaşırmıştım ama doğruymuş.sözleri sabahattin ali'ye ait olan (bkz:eskisi gibi ) şiirinin nükhet duru tarafından seslendirilen ses kaydı sample'lanmış.ben çok beğendim umarım siz de beğenirsiniz.
https://soundcloud.com/theweekndxo/the-weeknd-often
everybody leaves everybody leaves
yaklaşık 2-3 yıl önce high for this şarkısını dinleyip bu çocuk iş yapar demiştim. bugün 105 milyon izlenme alan klibini görünce ekrandan göz kırptım vay piç diye.


mechanism mechanism
şarkıların kalitesi baya yüksek ama dinlerken çok planlı çok endüstriyel bişeyi dinliyormuş gibi hissediyorum. demet akalın dinlemeyi sevmem ama örnek vermek gerekirse demet akalın şarkısı gibi tutan çok satan parçalar yapıyor gibime geliyor. (böyle diyince çok kalitesizmiş gibi oldu)

ya da şöyle diyeyim, reklamcılar der ya seks sattırır diye o hesap. melodiler ve sözler bi matematikle yerine konmuş sanatçının tavırlarına kadar herşey ince ince düşünülmüş gibi.

tabi ki tüm bunlar kötü değil. saçma sapan hiç uğraşılmamış şarkılar dinlemekten daha iyidir fakat suni sentetik bişey dinlemek de çok içime sinmiyor.
3
1 /