thyssenkrupp

marantz marantz
artık silah üretmeyip dünyanın en iyi yürüyen merdiven ve asansör gibi bir çok hayat kolaylaştıran cihazı üreten firma

iki eski alman demir çelik devinin birleşmiş hali.

avm lerde dikkali bakanların gördüğü yazı

ayrıca kelime içinde gizli iki ss olmasıda ayrı bir görkem katar..
whisky whisky
kendileri ihracat müşterilerimizden biri olup, sayılı asansör ve yürüyen merdiven firmalarından biridir. yanlış hatırlamıyorsan yıllık 40 50 milyar euro gibi bir ciroları var.
sychtianarch sychtianarch
ii. dünya savaşı sırasında alman savaş makinesinin ardındaki itici güçlerden biri. hitlerin iktidara gelmesinde katkıları büyüktür. sermaye her zaman siyatte etkin bir güç olmak ister. savaş abd'nin lehine sonuçlanınca almanya, tüm sınai kompleksleri ve iktisadi sistemiyle abd'ye göbekten bağlandı. küresel sermayenin bir parçası olmasına rağmen tüm dev alman yatırımları abd'yi beslemektedir. rusya tekrar palazlanır diye bir dereceye kadar abd, almanya'ya özerklik tanıdı. anayasa ile ulusal egemenliği sınırlandırıldı. peki almanya militarist reflekslerinden vazgeçti mi? hayır. yugoslavya'yı bir güzel böldü, ortadoğu'da abd ile müttefik gibi davranarak kendi çıkarlarına göre ayrı bir siyaset güdüyor. tüm endüstriyel ve ekonomik gücüne rağmen bugün türkiye'den daha üstün bir orduya sahip değiller.

artık ne mutlu ki mi desek ne desek bilemiyorum. bizde sermayenin yaptıkları çakallıklar şimdi kendilerine sermaye dönüşümü olarak geri dönüyor.

(bkz: dimyat a prince giderken eldeki bulgurdan olmak)
sophones sophones
5 para etmez yürüme bandı üreten firma.

şaka şaka anlamam bu işlerden ama mecidiyeköy metrobüs ile şişli metroyu birbirine bağlayan yürüyüş bantlarından sağdaki haftanın 3 günü bozuk oluyor.