ticaret sicil gazetesi

chaghdash chaghdash
bütün ülkelerde, ülkenin adı ile beraber yayınlanan gazetedir.

bütün şehirlerdeki ticaret odalarının yaptığı şirket tescil işlemleri yayınlanır. bunlar, şirket kuruluşu, dağılma, ana sözleşme değişikliği, ticaret ve sanayi bakanlığı'nın onayını gerektiren işler doğrultusunda alınmış kararlar, yönetici değişiklikleri, vb.şirket işleyişini ilgilendiren işlemlerdir.

burada yayınlananlar, bir şirket hakkındaki en temel bilgiyi oluştururlar. şirket, bu gazetede yayınlanan bilgiler itibariyle devlet nezdinde tanınmaktadır. örneğin, bir şirketin adresi değişip de ticaret odasına tescil ettirilmez ve sonrasında da bu gazetede yayınlanmazsa, adres değişikliği devlet katında tanınmaz, devlet katında eski adresi bilinir.

aynı şekilde, sanayi ve ticaret bakanlığı'ndan izin alarak yapması gereken bir iş doğrultusunda karar alıp gerekli izinleri ilgili makamlardan alsa dahi, bu gazetede bu konuda ilan bulunmadığı sürece bu işleri yapamaz.
ah ya neymar ah ya neymar
sayesinde ünlü olduğum gaste.

bu zamana kadar türkiye'de iki şirket kurdum ikisi de yayınlandı olm akıl alır gibi değil.

fan sayfası mı açsam acaba?
neondental neondental
türkiyede sadece istanbul ticaret odasının ticaret sicil gazetesi kayıtları erişime açıktır. veri niceliği açısından ise en önemli sicil gazetesi tobba aittir. belirli bir dekont ödenerek hemen herkes buradaki bilgilerin çıktısını alabilir.
iussy iussy
15 günü aşkın süredir ito aracılığıyla verdiğim belgelerin halen yayımlanmadığı türkiye genelinde tüm sicil kayıtlarının yayımlandığı gazetedir.