tıp fakültesi

1 /
thereddeer thereddeer
tıp eğitiminin dış görünüşü 6 yıldır. oysa bu katlanır katlanır gider. çünkü altı sene bitince kel bir doktor olursunuz. bunun tusuydu kanatlısıydı derken bakarsınız yaş gelmiş 40 a daha çocuk falan yok.
ritmikaritmi ritmikaritmi
allah düşürmesin deyip de düşmüş bulunduğum ,başlarken hiç bitmeyecekmiş gibi gelen ,yıllar geçmesine rağmen hala yolun başında olduğunuz hissini veren eğitim kurumu.
goyathlay goyathlay
eğitim şartlarının nasıl olduğunu "tıp fakültesinden her şey çıkar, arada bir doktor da çıkar" sözünün özetlediği, sonuç olaraksa çoğunlukla dünyanın en kaliteli uzman ve profesörlerini türkiye'ye kazandıran eğitim kurumlarının genel adı.

diğer yandan kimi özel üniversitelerin hastanesi olmadığı halde öğrenci almak için tıp fakültesi açması ve bu eksikliği de öğrencilerini staj için başka fakültelerin hastanelerine göndererek kapattığını iddia etmesi, buralarda yetişen doktorların kalitesi konusunda insanları (özellikle de isim yapmış fakültelerin kıdemli doktor ve öğretim üyelerini) hayal kırıklığına uğratmaktadır.
karışmasınkimselerbana karışmasınkimselerbana
herkes nasıl yapıyo bende yaparım diyerek girdiğim sonra bin pişman olsamda çıkış yolunu bulamadığım bölüm... herkes kendi bölümüne zor der de yok yani yaşanmadan zorluğu anlaşılamayacak bi bölüm. kimi zaman banane bu delikten ne geçtiğinden dedirten çoğu zaman süngerden olsaymışızda bu kadar zorlanmasaymışız diye ağlatan
(bkz:tıp fakültesi öğrencisi)
peasklepios peasklepios
size verilen sürede,''işe yarar mı?'','' tadı nasıl acaba?'' diye düşünmeye fırsat bulamadan elinize geçen her şeyi yediğiniz,sınavlarda kustuğunuz,ve mezun olurken de defekasyon sonrası, sindirdiklerinizle yaşamınıza devam edeceğiniz fakültedir.
dr87 dr87
bela okuduğunuz anların, "iyi ki girmişim" dediğiniz zamanlardan, altı sene içinde döktüğünüz saç tellerinin sayısı kadar katı olduğu bölüm.
namaste namaste
giren insanlara ilerde ne vereceği yanlış anlaşılan fakülte.
ankara tıp 2005-2006 mezunları yıllığında fakülteye gelmeden önce ve geldikten sonra fotolarının bulunduğu kısım ve altında yorumlar.x abimizin 1998de omuzlarına dayanan kapkara saçlarıyla çektirdiği fotonun yanında kime ait olduğu belli olmayan sonradan ona ait olduğunu öğrendiğimiz 'çat çat çat kel behzat' diyesi 2006 da çekilmiş fotosunun altındaki bizzat kendi ağzından yorumudur:

'tıp fakültesine gelmeden önce geleceğimin çok parlak olacağını söylediler.bu kadar parlak olacağını tahmin etmemiştim!!'
1 /