tnk

1 /
pudding pudding
2002 yılında düzenlenen "singyoursong" adlı yarışmada "genç yetenek" ünvanına layık görüldükten sonra çalışmalarına hızla devam edip; 2004 yılında "fanta genç yetenekler arıyor" adlı yarışmada türkiye birincisi seçilen gruptur.

müziklerinde duygusallık önplandadır.tnk'nin içindeki özgünlüğü farketmek zor değil.dinlenmelidir bu grup.

2005 yılında yayınlanan ilk 'ep'leri olan "sıra bizde"yi tüm müzik marketlerde bulabilirsiniz.

www.tnk.web.tr
troke troke
grup ismi tnk olarak lanse edilmesine rağmen kendileri teneke'yi tercih etmektedir. vokalist caner'in annesi grubun yaptığı müziği beğenmemiş ve 'bu ne teneke tıngırtısı gibi' demiş ve grup ismi teneke olarak kalmıştır.ayrietten peter murphy 'nin beğendiği bir gruptur.
dasein dasein
vokalde caner karamukluoğlu'nun yer aldığı güzel grup..ayrıca caner mükemmel sesinin yanısıra mükemmel de bir kişiliğe sahiptir..bilkent üniversitesi'ni renklendirmektedir kendisi..en son istanbul'a yolculuklar söz konusuydu albüm için lakin sıra ne zaman gerçekten onlara gelecek tam olarak bilememekteyiz..sonuç olarak şarkıları dinlenesidir açalım önlerini..
(bkz: elveda de)
(bkz: kalpsiz)
(bkz: sıra bizde çınar))
(bkz: sensiz olmuyor)
pupa pupa
2004 yılında fantanın düzenlediği genç yetenek yarışmasında birincilik kazanan grup.dördü de birbirinden güzel 4 şarkılık bir mini albüm çıkarmışlardı.az ama öz.
glenn glenn
dream tv sağolsun,günde 3oo kez kliplerini gösterince (bkz: elveda de) tanıdığım üstüne bir de sevdiğim grup,diğer şarkılarını da dinleyince tabii.kalpsiz'i günde 3oo kez dinleyebilirm.yine dream tv'deki röportajlarında "çok güzel bir albüm geliyor" demişlerdir.beklemekteyim.
carpathia carpathia
"elveda de" adında süper bi şarkıya sahiptirler, bunun haricinde başka hiç bir şarkılarını bilmesem de, haklarında başka hiç bir bilgiye sahip olmasam da, günümüz rock(!) gruplarının arasında güzel bir yer edineceğini düşündüğüm gruptur. (bkz: 6 his)

"sana açılan kalbim isterdi aşkı ve sevgiyi
sen sevmedin onu o geberdi."

diyebilecek kadar kelimelere takılmamışlar,

"sana kapılan kalbim isterdi yeniden kendine güvenmek
istemedin onu
elveda de!"

diyebilecek kadar da güzel hislerime tercüman olmuşlar, ne de iyi etmişler...
hypnotica hypnotica
müziklerini dinlerken ve kliplerini izlerken,"yurtdışına açılmalılar" diye düşündüğüm grup. çünkü amerika vb... yerlerde bu grubun yaptığı müzikten daha kötüsü altın/platinyum plak alıyor...
bitter sweet bitter sweet
son kliplerini 'elveda de' adlı şarkıya çektiler,belli ki çok eğlenmişler bu klibi çekerken.klibi de kendi arkadaşları çekmiş bildiğim kadarıyla.şarkı gayet güzel ama 'sıra bizde' ve 'kalpsiz' in eline su dökemez.
1 /