topkek

1 /
bermuda bermuda
uğruna 300 bin feda edip çayın yanında yediğim kakaolusu meyvelisi conconlu çeiştleri olan top biçimindeki domuz eti veya domuz yağı ihtiva etmeyen kek
nienna nienna
en has kektir kendisi. browni, pop kek, dan kek yokken minikken ufacıkken vardı eti top kek. ismi biraz falso ama o kadar kusur browni reklamındaki pasaklı kızda da var. kakaolusu sütle güzel olur meyvelisi zaten güzeldir başlı başına.
toxicalien toxicalien
kakaolusu,meyvalası,karamellisi ve portakallısı bulunmaktadır. ilkokul beslenme çantalarının olmazsa olmaz yiyeceklerindendir. kakaolu topkekin içindeki minik fındıklar genelde dişlerin arasına kaçar.
twinkle twinkle
30 adımda(mıydı?) yenmesi imkansız olan kekmiş. ben bugün bunu gördüm. "yerim olm o ne ki? el kadar şey." diyenlerin son sözleri genellikle "sou yoougg mu ooolm soouu veernnn, boooazmaa yabııışdı."(su yok mu oğlum su verin boğazıma yapıştı.) olmakta. yiyeni göremedik henüz.
eksiksizuyum eksiksizuyum
zamanında 30 ('du galiba; 40 da olabilir) adımda yiyerek ortalığı tarumar etmeyi başardığım kek türüdür. siz de yapabilirsiniz. sırrı şu:
1. sefil öğrenciliğinizde poğaça bulamadığınız sabahlarda iki adet topkek yemeyi kendinize adet (a uzun okunuyor-aadet-) edinin; bakın görün ki amuda kalktığınız zaman dahi yiyebiliyorsunuz.
2. ritm duygunuzu unutun. burada şaşırtmaca şu: her adımda bir defa çiğnemek gibi bir refleksle hareket ediyorsunuz. adımı önemsemeyin. bırakın yanınızdaki kişi adımlarınızı saysın. siz, adım atma işleminden bağımsız olarak çiğneme işlemini yürütün. göreceksiniz ki, 25 adımda dahi biter.
alternatif maliyet alternatif maliyet
hayvanlaştıran kek:

zamanında, paketin içinde "bedava" yazısını bulana - doğal olarak - bir tane topkek veriyorlardı. aldığım ilk pakette bedava yazısını bulduktan sonra gerisi geldi, zincirleme şekilde tam on iki bedava topkek sahibi oldum; kantin ve masa arasında arkadaşlarımın kahkahaları ve kantincinin "oha, yuh, çüş, yine mi bedava çıktı" nidalarını duyarak mekik dokudum. üç kişi kekleri biriktirip birkaç dakikada yedik. bir daha da o kadar şanslı bir hayvan olamadım. oh olsun.
1 /