toplu taşıma aracı

dna dna
kalabalık olduğunda sevgili çiftlerden erkek olanın kızı köşeye sıkıştırıp tahminen kimse dokunmasın diye elleri ile kızın iki yanındaki demirleri tutarak etrafına duvar ördüğü araçlardır.
slim slim
düşman başına denen ulaşım aracı. yurtiçi veya yurtdışı farketmez, her yerde uzak durulmalı cepte para varsa. çok biliyormuş gibi konuşanlar anlatırlar ya "hocam bunlar avrupa'da çok düzenli, tertemiz, hiç beklemiyorsun, valla arabadan iyi" şeklinde. onlara sözüm; genç zihinleri yalanlarla doldurmayın...
cyanide cyanide
otobüs versiyonunun, içindeki insanlar bakımından sıkıntı çektirebildiği oluşum. otobüs tıklım tıklım, ben de ineceğim durağa gelmek üzereyim. e haliyle toparlanmaya başlıyorum. benim mp3'ümü çıkarmamı, çantama koyduğumu gören yanımda, ayakta duran insan evladı hemen atağa geçmeye başlıyor ve önümdeki koltuğa sol, benim koltuğuma da sağ elini koyup, otobüsteki diğer ayaktakı insanlara "bu eleman buradan inecek, sonra ben geçeceğim" mesajı vermeye çalışıyor. tamam ver de, bir ben ineyim istersen? kendini kilitlemişsin lan koltuklara, nasıl kalkayım ben? "beyefendi/hanımefendi bir saniye..." yok, kilitlemiş kendini oraya. bin rica ayırıyorsun oradan, sonra öflüyüp püflemeye başlıyorlar.

(bkz: ya ben neyse lan bir şey demiyorum)
zd99 zd99
bu toplu taşıma araçları beni öldürür ya da ben içindeki birini öldürürüm.
sıcak,ter kokusu ve şoförün gözünde bir türlü dolmamış otobüsler.
cevaz veriyorum;balık istifi giderken dahi ''otobüs bomboş argadaşş'' diyen şoförün katli vaciptir !
actros actros
herkesin kullanması durumunda trafik belasından kurtulacağımız taşıtların genel adı. metrobüs gibi olsa hepsi süper olurdu.
listen to me hacı abi listen to me hacı abi
cam kenarına oturduysanız ve diğer yolculardan önce inecek iseniz şahsi arabanız olmadığı için küfredeceksiniz. çünkü araçtan inmeniz için yanınızda ki insanın kalkması, koridorda ki insanların size yer vermesi gerekmektedir. hele bir de boyunuz stop düğmesine yetişmiyorsa vay halinize.. şoföre seslenmekte öyle sandığınız kadar kolay değildir. sesinizin tonlamasını iyi yapmalı öyle seslenmelisiniz. sakin insanların azınlıkta olduğu bir yerde olduğunuzu unutmayın. gazanız mübarek olsun.
paranteziniçindekiünlem paranteziniçindekiünlem
malum araçları kullanmak zorunda olan teyzelerimiz vardır.
bu teyzelerin araca binmeleri ve inmeleri başlı başına bir olaydır.

teyzemiz binbir zorlukla paldır küldür araca binmeyi başarır.
ancak her şey yeni başlamıştır.
araç tekrar hareket etmeye başladığı an araçta bir panik havası bir kargaşa başlar.
bir çok yolcu teyzenin darbesine maruz kalır.
ayakta durmakta zorlanan teyze oradan oraya savrulur tutunacak bir yer arar.
işte bu zaman diliminde teyzenin istem dışı tacizine karşı tetikte olmakta fayda var.

ilk şok atlatıldıktan sonra teyzemiz oturmak için bir yer aramaya başlar.
oturan genç bir erkek kestirir gözüne ve onu gödüğü an ne kadar uzakta olursa olsun kalabalığı hunharca yararak avının yanında bitiverir.
işte söz konusu bu şanssız gencin teyzeye kendi isteğiyle yer vermesi onun için daha hayırlı olacaktır,zira vermek istemese dahi teyze,üzerine oturacakmış gibi bir hamle yaparak genci kalkmaya mecbur bırakacaktır.

ve teyzemiz ineceği yere geldiği zaman son aşamaya gelinir.
araç kalabalıksa bu aşama tam bir işkencedir yolcular ve teyzemiz için.bir kere araç durmadan teyze kesinlikle koltuğun kalkmaz.araba durur teyze yine kalabalığı birbirine katar ve nihayet iner.

yolcular rahat bir nefes alır...

işin şaka tarafı tabi bunlar.
tüm bunların yaşanmaması için canımız teyzelerimize her zaman yardımcı olup yer vermemiz en güzelidir...
road and trip road and trip
illaaaaaki otobüs, minibüs vb olmasina gerek olmayan tasima sekli. mesela ayni yone giden iki kisi de bir binek araci kullanip toplu tasima eylemi gerceklestirip karbon ayak izini azaltabilir. azaltiniz.

eksilemeyin kalbim kiriliyor.