torrent

2 /
keyif pezevengi keyif pezevengi
adamı paranoyak yapabilen hede. biliyorsunuz download hızı değişken. bu yüzden de arada bir at yarışı izleyen adam gibi buluyorum kendimi . "kop da gel!", "yürü be oğlum!" gibi nidalarla inen hıza sitem ediyorum. arada bir de peer listesine bakarak orada az hızdan upload eden ip'lere küfrediyorum, bonkör davrananlara "helal" çekiyorum. takıntı gibi bişi oldu, doktora görünsem yeridir.
jugador jugador
bence türkiye'de yeteri kadar destekçisi olmayan p2p sistemi. türkiye'de en çok kullanılan yöntem rapidshare. korsan bir dosyayı çekmek için para veriyorsun. bana göre değil açıkçası. iki dosya arası süresi var falan filan kullanmadığım için çok da bilmiyorum açıkçası.

torrent öyle mi? tamamiyle beleş. kuracağın utorrent adlı program küçücük boyutta sistemi bırakın zorlamayı, sistemin haberi bile yoktur varlığından. ama yaptıkları anlatmakla bitmez. illa bir yerlere üye de olman gerekmez. mininova gibi the pirate bay gibi btjunkie gibi daha birçok üyeliksiz torrent sunumu yapan site var. kimseye bağımlı değilsiniz. bilgisayarı kapatın programı tekrar açtığınız zaman download kaldığı yerden devam eder. program üstünden istediğiniz oynamaları yapabilirsiniz. uploadı kısmak veya istediğiniz bir dosyaya öncelik tanımak gibi.

rapidshare gibi o forum senin bu forum benim üye olmak zorunda bırakılmazsınız ayrıca. belirtilen sitelerden aratarak istediğiniz dosyaya rahatça ulaşabilirsiniz. ister program ister video ister müzik. ben şahsen 7 tane filmi birden download ediyorum hepsinin bitmesi 2 gün sürmüyor. bence makul bir zaman. bu internet hızlarında özellikle. arada dizileri atıyorum yeni bölümler yayınlanınca onlar 3-4 saat içinde iniyor. rapidshare'nin hızı nedir bilmiyorum ama torrentten daha verimli olabileceğini sanmıyorum. sonuçta internet hızı sabit. partlar arası geçişleri falan var rapid'in. kılı tüyü çok fazla.

bütün bu dezavantajlara rağmen hala para verilen rapid daha çok kullanılıyor. garip...
useful idiot useful idiot
mininovaya erişim engellenmişti ne yapacağımı bilemedim. ellerim ayaklarım titriyordu. çünkü o an hiçbir şey indiremiyordum. yaşamak için bir sebebim kalmamıştı artık.

hemen sağlık karnemi aldım ve hastaneye gittim. dahiliye bölümündeki download hastaları bölümünden sıra numarası aldım. doktora durumu anlattım. uzun süren sessizlikten sonra. doktor karnemi aldı 3 kutu bepantheneyazdı. düzenli kullandıktan sonra gerçekten geçmişti. artık hiçbir şey indirmeden de yaşayabiliyordum.
hector hector
torrent ne lan adlı sapkın tarikatı yola getirmek için bir takım ipuçları derledim. madem "abi torrent sik gibi bişey ben kurdum hiçbir şey indiremedim" diye dolananlar var piyasada, bu derlemeyi halka açmak da bizim boynumuzun borcu.

1) torrentte mühim olan router/modem'den port yönlendirme ayarlarının yapılmış olmasıdır. bunu yaptıktan sonra utorrentin sağ üst köşesindeki arama kutusundan torrent arayabilir, programın arama yaptığı siteyi büyüteç resminin yanındaki ok işaretinden değiştirebilirsin. ya da google'a torrent search yazıp karşına çıkan yerleri inceleyebilirsin.

eğer usb modem dediğimiz bilgisayarı açınca açılan/internete bağlanan sadece tek bilgisayarı destekleyen modemlerden kullanıyorsan port açmana gerek yok. güvenlik duvarını ayarlasan yetiyor. diğer her türlü modemden port yönlendirmene gerek var.

2) torrentte güvenilir site, güvenilmez site diye bir şey yoktur. güvenilir torrent güvenilmez torrent vardır. hangi torrente güvenip hangisine güvenmeyeceğini de torrenti indirdiğin sitede mevzubahis torrent ile ilgili yorumlardan anlayabilirsin. great ve thanks kelimeleri bolca bulunuyorsa abanın, fake, sucks, sux falan yazıyorsa kaçın.

3) modem yönlendirmen yapıldı, herkesin "great rip dude, thx" yorumları yaptığı bir torreni ekledin ama download yapamıyorsun veya yaptığın download tatminkar değil. o zaman iki şey olabilir;

1) (bkz: tracker) (bkz: private tracker)
2) (bkz: seed)* (bkz: leech)*
jugador jugador
yabancı torrent sitelerinde ve torrent dünyasında neler oluyor bitiyor öğrenmek için şu siteyi:

torrentfreak - breaking file-sharing, copyright and privacy news a claim by kim dotcom's estranged wife mona against 50% of assets seized following the raid on megaupload should be rejected, the u.s. government s... torrentfreak

yine torrent sitelerinden haberler artı olarak da üyelikleri açılan siteler vs için de şu siteyi:

fılenetworks blog as our long time readers would know (if any of you are still here), fılenetworks was primarily a blog revolved around bittorrent news. however, thi... filenetworks

takip edebilirsiniz. son derece faydalılardır.
lorenzen lorenzen
hastası olduğum inanılmaz bir şey.
şey diyorum çünkü sınıflandırma yapamıyorum bu şey için.
normalde lost'un bir bölümünü rapidshare'den 4-5 saate çekerdim. bazen 8'i bile bulurdu ki arada kopma falan yaşarsan tüm indirdiklerin boşa giderdi. ama bunda böyle mi? sağlam seedlerin olduğu bir lost bölümünü 25 dakikada indirebilirsiniz. evet, 350 mb- 25 dakika. aşığım sana torrent. senin gibi bir manita arıyorum. hem bağlantısı kopmasın hem de hızlı olsun.
partizane partizane
yeni başlayanlar için işkence olabilir. mesela indireceği dosyanın sitesine ve seed'lerine dikkat edilmeden indirilirse 1 ayda 3 gb'lık bir oyun indirilebilir ama sonra ustalaştıkça artık sizde en sonunda bir filmi 15 dakkada indirebilirsiniz.
thedewil thedewil
istemci pazarı şöyleymiş:

1 - utorrent-------56.81%------windows, mac
2 - vuze-----------18.13%------windows, mac, linux
3 - bittorrent-----11.79%------windows, mac, linux
4 - bitcomet-------4.71%-------windows
5 - bilinmiyor-----4.21%
6 - transmission --2.95%-------mac, linux
7 - diğer -----------1.40%
2 /