trekking

benign benign
doğa yürüyüşü, gerekli malzemeler edinildikten sonra ha babam de babam yürüyerek yapılan yorucu ama zevkli hede.
zobekci zobekci
tecrübeli tecrübesiz herkezin yapabildiği, sonunda yorgunluktan bolca küfür ettiği ama yıllarca erkeklerin askerlik anıları gibi anlattığı dikkat gerektiren ve asla tıbbi malzemesiz ve pusulasız yapılmaması gereken hafta sonu etkinliğidir.
itü sözlük airlines ın daimi yolcusu itü sözlük airlines ın daimi yolcusu
bölgeyi bilen bir öncünün arkasında belirli kural ve grup anlaşmasına dayalı spor aktivitesi. genelde günübirlik olarak düzenlenenleri dışında konaklamalı(camping) olarakta yapılabilmektedir. ilkbahar aylarında yapılması tavsiye edilir...yoksa yazın kavrulur, kışında götünüz donabilir.

uygun malzeme seçimi çok önemlidir. kalın tabanlı bir ayakkabı, yağmurluk, yedek çorap ve iç çamaşırı almadan kesinlikle katılmayınız. yiyecek işide genelde sarma dolma, haşlanmış yumurta gibi ilkokul gezisi beslenme çantasıi gibi değilde sandiviç tarzı taşıması kolay yemesi basit gıdalar olmalıdır.

fotoğraf makinası yoksa lütfen geri dönünüz. çünkü bir çok manzara fotoğrafını çekmediğiniz için sizi pişman edebilir..
cant do a thing with ashes cant do a thing with ashes
grup halinde yapılan aktivite. fotoğraf makinesi olayını pek dert etmeyin, çünkü hadiseyle amatör olarak ilgilenen, profesyonel olarak ilgilenen en az üç dört tane grup fotoğrafçısı muhteşem lensleriyle mikro, makro, profil her yola gelen fotoğrafları çekip dağıtıyor olacaktır. ayakkabı olayı önemli, az dikiş - çok gore tex, aşağı yukarı iki yüz - dört yüz lira arası değişen bi para. batonu filan siktir et; yola çık, gerisi gelir.
filhamdiye filhamdiye
yeni başlayanlara 'susadım kana kana su içeyim ile çişim gelirse ne yaparım'' ikilemi yaşatan doğa aktivitesi. garip bir jargon türetmişler. çiş yapmaya giden için 'çiçek toplamaya gitti' diyorlar.
beste çalan mahur beste çalan mahur
kesinlikle doğru ekipmanla yapılmasını önerdiğim güzel spordur.
dört mevsim içinde en çok kışın yapılanını severim. kar ve yağmur altında mükemmel olur. kar suyundan çay demlenir, püskevit çaya batırılır falan derken, yorgun ve mutlu bir şekilde akşam olur.
yaklaşık bir aydır yapamamanın özlemi var üstümde.
ila ila
yürümek güzeldir..ama spor haline gelince anlamsızlaşıyor o da. gına geldi yemin ediyorum bu içi boş popüler kelimelerden.