trenlere mescit yapılsın

2 /
transparan leopar transparan leopar
diğer arkadaşların dediklerini görüp arttırıyorum bence büyük camiler olsun onların içinde ise küçük camiler olsun onların içinde ise mescitler olsun sonrasında bu mescitlerde ufak ibadet alanları olsun o olanların içinde ise birer separatif zımbırtıyla oluşturulmuş ufak günah çıkarma kabinleri bulunsun herbirinin içinde ise umumi tuvaletler olsun abdest almak ücretsiz su dökmek ise parayla olsun hayatta bayram olsun değil mi evet müslümanlığı götünden anlayıp dini 5 kere namaz kılmaktan ibaret kılmak olsun hatta ve hatta bu umarsız çılgınlık sadece cumaları dinden çıkma korkusu ve imaj kaygılarıyla orda bulunan müminlerle dolarak giderek anlamsızlaşsın yeterince abes olmadıysa bu yapıların bir kısmıda cemaat adlı din istismarcılarının olsun dinimizi kendi bildiğimiz gibi ve rahatça yaşama kaygısıyla başlasın önce bu saçmalık durmasın kendilerinden olmayanları dışlasın kendi cemaatine yanmaz kefen satarak çıkış noktasından hafifçe kaysın ve bu kayma ülke siyasetini salahiyetini yönlendirecek sikip atıcak kadar da artsın neden olmasın değil mi gerçi böyle yazınca olmaz gibi ibne gibin mübalağa gibin geldi ama idare edin belkide tüm bu dediklerim olur
mimi chan mimi chan
birkaç giri öncesinde bir yazar açıkladığı için ben açmayacağım ama böyle bir şey var:
(bkz: seferilik)

aslında arkadaşlar anahat trenlerinde restaurant olduğu gibi mescit de olabilir hani. ne yani bi vagonu kapatır mescit yaparsın. ama bunun bi sonu yok. bu memlekette yaşayan hristiyan, musevi, budist yok mu yani? hristiyan da içinde isa heykeli, mumlar, önünde koyun postu konulmuş pirinçten bi haç olan ibadet odası ister. yahudi duvarda davud yıldızı ister, mezuzalar ister. budist de meditasyon yapacağı bi alan ister. hadi yalnız bi vagonu ibadete açalım de. onu da kabul etmezler. sonra bunun kadını erkeği olmasın mı? olsun tabi ayrı ayrı ibadet etsinler sdfds. yani ben direkt dinden girdim. mezheplere girsek çıkamayız. tüm bunları düşününce bakın trende yolcu alacak vagon kalmadı. din ve vicdan özgürlüğü diye bir şey var. çoğunlukçu düşünüp en çok inanı bulunan dine çalışmak ayrıştırıcılık olur. zaten biraz biraz hissediliyor. ama böyle seslerin gelmesi bile halkı kin ve nefrete sürükler.
alexandr petroviç goryançikov alexandr petroviç goryançikov
bence ülkenin ortasına devasa bir minare dikelim, ülkeyi komple mescit ilan edelim. ülkede abdestsiz gezmek yasaklansın. herkes yüzü güneye dönük hareket etsin. büyükler yolda gördükleri çocukları arasına alsın. herkes safları sık tutsun. ayakkabılar gümrüklerden girişte çıkarılsın. ülkenin gümrüklerine hacı dayılar dikelim "bin bereket bin bereket, camiye yardım" diye bağırsınlar.

hadi bakayım.
dumrul dumrul
bu arada kıble filan denerek reddedilmiş ama kıble çok da skinde sanki bunların.
www.hurriyet.com.tr

lan oğlum sürekli dine sallıyoruz ama ben bile bunlardan daha hassasım inanılan şeye sadakat manasında. inanç, ibadet filan salt bir demogoji aracı bunların elinde. kıbleyi napcaklar, onlara mescit yeter.
2 /