tüm gün oynanan bilgisayar oyununun rüyaya girmesi

1 /
ikiguzelhareketbirden ikiguzelhareketbirden
insanı delirtir, öldürür, piskopat yapar. yatağınızda bir sağa, bir sola dönüp durursunuz sabaha kadar artık. kabusun en hakikisidir.

bilgisayarın ilk alındığı günler... sene 99 yani... dxball diye bir oyun yükler arkadaş hemen. (hatırlamayanlar için
) aralıksız 5-6 saat manyaklar gibi oynarsın.

e haliyle yatağa girip de gözleri kapayınca, hala blokları parçalamaya çalışıyorsundur. 'anam 2x alayım, anam yarıp geçen bonus alayım' diye diye güzelim beyni bi güzel skiveriyosun. böyle böyle bi de uykuya dalıp rüya görüyorsun. çok feci. tam bir bilinçaltı şova dahil oluyorsun. topa vuruyorsun top gitmiyor, bloklar deli gibi yaklaşmaya başlıyor size, aralarından bi tane kopup, özgür bi şekilde size doğru geliyodur. birinden kaçmaya çalışıpta olduğunuz yerde saydığınız rüyalar gibidir. ateşler basar, süre daralır, puan artmaz.

aynı sendromlar daha sonra quake ve resident evil gibi oyunlarda da kaçınılmaz olacaktır.
first born unicorn first born unicorn
sabaha kadar fm2007 oynadıktan sonra yatakta sızma sonucu görülen rüya. bu rüyada deplasmanda chelsea ile yapılan şampiyonlar ligi yarı final müsabakası. maçtan önce mourinho'yla el sıkışma ve başarılar dileme. maç golsüz berabere biter... mourinho kaşlarını çatarak gider soyunma odasına. ben de öyle gideyim bari, öyle oluyo demek ki...
universalmind universalmind
falloutu keşfettiğim ilk zamanlarda başıma gelen olay. insan neden kendi rüyasında turn based hareket eder ki. action pointim bittikten sonra rüyamda hareket edemez olmuştum. o kadar rahatsız edici birşeydi ki, rüyada koşamamak veya bağıramamak kadar sıkıntıya sokmuştu. ama tabi turn bana geldiği zaman harikalar yaratır olmuştum tekrar.
azimlii azimlii
yapıcam diye bi taraflarımı yırttığım çift elle bile zorla yapılan çift minör kombo tek elle yapılmakta diğer elle ise çay kahve içilmektedir. bir de üstüne çarda dual shard +8(bir elde dw de olabilir), shell +8 set, +2 unique takılar oldumuydu tadından yenmeyen olay. leveli abartmaya gerek yok 70 yeter*

(bkz: knight online )
deathcomp deathcomp
günde 20 saat fm oynadıktan sonra yattığınızda franco costanzo'nun kurtarışlarını,mark kerr'in asistlerini,wael reyad'ın ortalarını sergey nikiforenko ve maxim tsigalko'nun gollerini rüyanızda görmeniz durumudur.bu durum çok vahimdir ayrıca,oyunu silip birkaç hafta bilgisayar ile ilişiğinizi kesmeniz ve sosyal aktivitelerde bulunmanız tavsiye edilir.
zaknafein zaknafein
+ kaiser* , düşman orduları staufen e yaklaştı , halk papaya olan inançsızlığınız yüzünden isyan etmeye başladı.şehrin güneyindeki yolu da asilerin ufak bir ordusu kapadı şu an onlara müdahale edemiyoruz ama şehirle bağlantılarımız tamamen kesildi.ne yapalım efendim ?

- hepsini öldürün.polonya ile anlaşma yapın batıdan tehtid gelmesin bari bir süre.haritamızı gösterin irkilsinler.venediği ben yarın ordumla çıkıp işgal ediyorum.van otto bismarcka bildir , hamburgdaki seçkin askerlerini alsın vergi vermekte direnen danimarkayı turlasın.krallarını ölü görmek istiyorum.assasinimizden bir haber var mı ?

+ evet efendim.görevini başarıyla yerine getirdi.konsey derhal toplandı yeni papa seçilecek.

zırrrrrrrr zırrrrrrrrrrrrrrrr

- alarmı kurmayın demiştim!!

hasiktir rüyaymış.
snitch snitch
- kırmızı 8'li, bakalııım, hassiktir kırmızı 7'li yok ya... (uyanılır) oh be rüyaymış!

solitaire gibisi yok.
horasco horasco
"la .mına kodumun hakemi o adam ofsayt öyle mi? şerefsizsin olum sen" diyerek yataktan kendinizi terler arasında, ancak ofsayt nedeniyle sonuca ulaşamadan uyanmış bulabilirsiniz.

(bkz: pes 2008)
ven ven
rüyaya girmesi iyidir. asıl daydream olayına girerse bir afallama yaşatır. örneğin en basitinden gün boyu same oynamış biri, gördüğü herşeyi, yaptığı her hamleyi, birleşen, kayan renkli kutucuklar olarak görmeye başlar. aynı şekilde solitaire oyuncusu, her hamlede bir kağıdı oynattığını görür hatta bir de "ulan kupa ikili bekliyoruz be hadi" diye de serzenişlere girebilir. enteresan durumlardır. biliyorum, çünkü yaşadım.
what is the matrix sorusunun cevabını ise henüz bulamadım.
1 /