tunç soyer

vittirivizzik vittirivizzik
seferihisar belediye başkanı.seferihisar'ın bu denli güzelleşmesinin nedeni sabah akşam uğruna çalıştığı çılgın projelerdir.kentin her kesimi tarafından beğenilir.hatta halk izmir büyükşehir için tunç soyer lütfen adında bir sivil kampanya başlattı fakat ceehaaapeeğ zihniyeti yine aziz kocaoğlundan yana durdu :/
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
chp'nin izmir büyükşehir belediye başkan adayı olan güzel insan. eski seferihisar belediye başkanıdır. izmire aday gösterilmesi muazzam oldu. yeni başkandır artık. hayırlı olsun. gülücük.
üç hürellerin dördüncüsü üç hürellerin dördüncüsü
her yeni aday, partinin o belediyede kalabilmesi için yeni bir risk almak demek. hayırlısı olsun izmir için.

bu giriyi yazarken, tunç başkan'ın izmir'de sandıkları haşat edeceğini hiç düşünmemiştim. acıdım lan denizli'den ithal dızonun haline.
slowmotion slowmotion
tam bir kariyer insanı, dinleyici ve anlayışlı biri. seferihisar'ı mahalle mahalle, köy köy gezen, konuşan, dinleyen ve uygulayan bir insandır. tanıyan birçok izmirli'nin gönlünden geçen biridir... yerel yönetimdeki ve uluslararası platformlardaki tecrubesini büyükşehirde pişirebilecek kapasitede, ileriki yıllar ülke yönetiminde söz sahibi olabilecek potansiyelde bir kişidir.

seferihisar'ın en güzel yerınde bir de tatil köyü var ama bunun konuyla alakası yok...
yeşil gölge yeşil gölge
kendisini ilk kez bir turizm konferansında tanıdığım başarılı şahsiyet.

turizm sektörünün önde gelen isimleriyle uzunca bir söyleşi gerçekleştirdiler. o konferans bitince bu adam nasıl belediye başkanı olur diye sormuştum kendime. konferanstan geriye sadece kendisini hatırlıyorum. hitabeti ve sorunlara yaklaşımı üst düzeydi.

demem o ki kendisi ülkemizin belediye başkanı profili için aşırıya kaçıyor. yaşı 60 olsa da umarım dinamikliğiyle daha uzun yıllar siyasette yer alır.
mafa mafa
kendisini pek tanımam, izmir'de de yaşamıyorum ama bugünkü sözcü gazetesinde verdiği bir röportajı okudum. içinden bir cümleye takıldım, aşağıda alıntılayacağım. aslına bakarsanız müthiş bir vizyon. fakat bunun da temeli bana kalırsa eğitim. umuyorum ki bu hayalini gerçekleştirir ve diğer kentlere de örnek olur.

"ben yoksulların özel arabaya binme hayali kuracağı bir izmir değil, zenginlerin metroya, dolmuşa binmek isteyeceği bir izmir yaratacağım. tıpkı viyana'da yaşayan insanların gece elbiseleri ile metroya binip operaya gitmesi gibi… benim de çılgın projem bu."
2
di mi ya di mi ya
jajsjdks ne diyim ki, fransızca tweet sonrası vurdu gol oldu. anamıza japonca söver bu cehapeliler ahskdkekdmd