türbanlı kız

1 /
strangelove strangelove
üniversite kapısında "özgürlüğümü kısıtlayamazsınız dinimi yaşıyorum ahanda 32 farz" diye böğürmeyip kendi bireysel tercihlerini ve özgürlüğünü bencilce ön planda tutmadıkça; büyük emeklerle, özverilerle ve pek çok şehitle kazanılan kendi ulusunun özgürlüğünü, bağımsızlığını, refahını hiçe saymadıkça saygı duyduğum, sevdiğim kardeşimdir, bacımdır.
perfect perfect
üstlerinden oy toplama politikası güdülürken ülkeyi kaosa sürükleyen politikacıların oyuncağı olmuş kişilerdir. ama onlar hala kafalarına örttükleri şeyin adına takılmaktadırlar.türban, başörtüsü...vs. zira ben sıkmabaş demeyi tercih ederim. tahminimce beyinlerine kan gitmez olmuş ve kullanıldıklarını göremez hale gelmişlerdir.
küller küller
şimdi, bu arkadaşlar benim bacımdır, canımdan çok sevdiğim kardeşlerimdir.

ammaa, öyle üniversiteye girecem, okuyup mühendis, doktor, avukat, ekonomist olacam derlerse, o olmaz işte. bacımsın dedik, bağrımıza bastık; ama şimdi gelmiş, üniversite okuyacağım, seninle aynı yaşam alanlarını paylaşacağım diyorsun, bizi üzüyorsun. olmadı be bacım, hadi sen köyüne geri dön; ne biliyim işçi ol, tarlada çalış, tütün topla falan.

yanlış anlamıyorsun demi beni, bak seni bağrıma basıyorum.
jenesaispas jenesaispas
aç güzelim saçını
güneş parıldatsın
aç güzelim saçını
savursun rüzgar
biliyorum seni saran o çemberi
biliyorum özgürlük emek ister
...
diye şarkılar söylediğim kızdır. bir bulutsuzluk konserinde bu şarkıda ağlayan bir türbanlı kız gördüm ben. türban özgürlükmüş. kimin özgürlüğü, ne özgürlüğü. gidin işinize !
baharda geldim baharda geldim
güzel makyajlı, estetikli, marka düşkünü, içinde bulunduğumuz hükümet rejiminin istediği, özgür kız modeli. ''nasılsa bu zamanda buna rağbet çok ben de türbanlanayım da istediğimi alırım'' diyen kız. nil karaibrahimgil'in özgür kızının tam tersi olan kız.
amerika seni bekliyor güzelim. hem orda okur, hem de zengin koca bulursun.
dengesek dengesek
senden benden farkı olmayan insandır. tek farkı başındaki örtüsüdür ki senin de öyle ayrıcalıkların vardır zaten. yeri gelir tırnaklarını uzatır oje sürersin yeri gelir saçlarını boyarsın,doğaldır. sen ne yapmak istersen yaparsın ama bunu bir başıörtülü yaptığı zaman ayıplarsın. bazen gazetelerin kaos çıkacak uyarılarına bilmeden kapılır ve o kaosa ortak olursun. hani derler ya bir kişiye elli defa deli dersen deli olur bu da aynen öyle işte. tarafım tarafından yadırganmayandır ve hatta bu kadar baskılara rağmen dimdik ayakta durabildiği için desteklenendir. hatta kendine sunulan düşman bakışlara sabredip tebessüm ederek cevap verendir. kendisi benim eşimdir, birtanemdir,güzel günlerimin tek sebebidir.
gebesh gebesh
saç köklerinin yeteri kadar hava alamamasından dolayı erken sağlıksızlaşma ihtimali daha yüksek kızdır. zaten kuran-ı kerim de boyna kadar örtmek tabiri bu nedenle geçer. o kadar sıkılmasına gerek yoktur halbuki ama sanırım bazı nedenlerden o şekilde örtülüyor.okuduğum surelerde kaçırdığım bir yerde olabilir.ama bu bana düşmez istediğini yapabilir en nihayetinde herkes kendi hesabını zamanı gelince kendi verecek.
fantastikkarakterleriolmasadanickimcokfantastik fantastikkarakterleriolmasadanickimcokfantastik
evet türbanlı kız. ne olmuş yani? nedir yani? sorgulanması gereken bir şey mi türbanlı kız? türbanlı kız ile ilgili başlıkları arayınca karşıma çıkan iğrençliklere bir bakın hele;

· evlenmeden önce cinsel ilişki yaşayan türbanlı kız (48)
· itü sözlük te fantezi unsuru olarak türbanlı kız (7)
· porno filmde oynayan türbanlı kız (12)
· türbanlı blackçi kız (5)
· türbanlı kız (26)
· x yapan türbanlı kız (2)

yeter lan artık. bırakın milletin inançlarını sorgulamayı, bırakın milletin inançlarıyla dalga geçmeyi. bırakın iğrençleşmeyi.
roxanne roxanne
o bir insandır. inançları doğlultusunda başını örtmeyi seçen bir "insan"! evet ben seçmedim, sen seçmedin ama "o" seçti. kolaymıdır acaba yazın sıcağında inandığı doğrular için başını ve boynunu örtmek uzun kollu giymek. türban budur ama başörtüsü şudur. ne yapacaktı genç kızken daha şık duran türban modeli dediğimiz ve illaki içinde siyasi bir fikir gizlediğini düşündüğümüz bağlama şekli yerine ananemizin bağladığı gibi yemeniylemi çıkacaktı sokağa. en büyük yanılgımız önyargımız ve genelleme yapmamız. her başı açığı laik her kapananı şeriatçimi zannettin. ailem sağ görüşlü hiç bir partiye oy vermez ama içlerinde kapalı olanlar ve ibadetlerini aksatmadan yapanlarda var. işte laiklik budur! "....şeyimsi" "...gibimsi varlık" "4 taneden biri" gibi benzetmeler yapıyoruz. biz insandan bahsediyoruz. hayvandan ya da bir yaratıktan değil. bu hoşgörüsüzlük insanlığın sonu olacak.
ve bizler kimlerizki insanları kategorize edebiliyoruz. türbanlı olan ve türbanlı olmayan diye. ve bu cesareti nerden buluyoruz inançları için bi insanı yargılayabiliyoruz. ne kimsenin beni başım açık diye yargılama hakkı var, ne de benim birisini sen nasıl kapanırsın diye. önemli olan birbirimizin görüşüne saygı duyarak hoşgörüyle yaşayabilmek.
jenesaispas jenesaispas
başını örtmekle inancı arasında nasıl bir bağlantı kurduğunu bilemediğimdir. ya da bunu hiç düşünmüş müdür, yoksa ailesinden gördüğünü sorgusuz sualsiz devam ettiren midir. bu soruları kendisine sorması gerekendir.
herşeyibırak herşeyibırak
üniversite içersinde, içeri türbanla alınmadığı için kafasına entersan şapkalar ve peruklar takan şahıs. yani şimdi peruk takınca o saç olmamış mı oluyo saç gibimi durmuyo onu çözemedim
1 /