türk tabipler birliği kapatılmalı

1 /
ljiljani ljiljani
"ülkemizin yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır. bunu görüyoruz, karanlık emel sahiplerini biliyoruz.

türk tabipler birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.

siyah kurdele takınca ne olacak? kovid-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar?

siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? türk tabipler birliği korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. üstelik, hükümete yönelik "yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz" eylemi haince bir tertiptir.

çağrım şudur: türk tabipler birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. bu nedenle sadece adında türk bulunan tabipler birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır.

virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. artık türk tabipler birliği'ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkânsızdır."

şeklinde sosyal medya hesabından açıklama yapmış devlet bahçeli. okudum. okudum. okudum. en sonunda ekrana "ne diyor lan bu?" bakışı attım.

içinde bulunduğu meclisin ve ittifakın aldığı beceriksiz kararlar nedeniyle türk tabipler birliği üyesi onlarca doktor hayatını kaybetti. sonra ekrem imamoğlu ve mansur yavaş'ın açıklamaları ile birlikte aslında türk tabipler birliğinin yaptığı açıklamaların doğru olduğu, asıl sayıların gizlendiği ortaya çıktı. ve bu şahıs şimdi canları pahasına çalışan doktorları hedef gösteriyor.

siz dua edin onların o hipokrat yemininden önce asla ağzınıza alamayacağınız kadar güzel kalpleri, merhametleri, işlerine olan sadakatleri var. şu an içinde bulunduğunuz ittifakın üyeleri korona olduklarında çamur atmaya çalıştığınız türk hekimlerinin ellerinde tedavi oluyorlar.

"siyah kurdele takınca ne olacak?" demiş kendileri. 15 temmuzu "demokrasi ve milli birlik günü" diye ilan edince ne oldu?
aslanmican aslanmican
çin'de bir tane doktor vardı hatırlarsanız virüsün ilk günleri herkesi uyarmaya çalıştı. sonrasında çin devletinin faşizmine maruz kaldı. sonra da ilk covid şehitlerinden oldu.
burada hepimiz romantizmini kastık rahmetlinin.

bugün ttb o güzel insanın on binlerce doktorluk halidir. bugün devlet taamüden her alan canımıza kastetmekte. covid bunlardan sadece biridir. devlet erkanının tüm çevresi 7/24 teste tabii tutuluyor. onların tuzları kuru. vatandaş ölsün tohumuna para mı saymışlar sanki.

ttb savunulacak son namus kalesidir. o kaleye sahip çıkmazssak yakınlarımızın kitleler haline kaybına döktüğümüz göz yaşları sadece maymun gözyaşları olacaktır.
blackdragon blackdragon
tabiplere hiç bir faydası olmadığı gibi olur olmaz zamandaki asılsız açıklamalarıyla ortamın enerjisini aşağıya çekmekten keyif alıyor gibi bir halleri var. kapatılmasın ama yönetim acilen aklı selim insanların eline geçsin. tabipler birliği siyasi bir taraf olmaktan vazgeçsin. hekimler arasında adil olsun. adam olsun canımı yesin.

edit:yanlış bir şey yazdığımı düşünmüyorum. siyasî semboller üzerinden düşünmeyi bir kenara bırakmak lâzım artık. çünkü size doğru diye çok yanlış şeyler anlatıyorlar. biri ikisi değil hepsi....
bitli piyade bitli piyade



farkında mısınız bilmiyorum ama bu tür söylemleri kimin söylediğini kaynak olmadan da anlayabiliyorsunuz. öyle ki gene şaşırmadık. ama gerçekten kabak tadı vermeye başladı. bu tür söylemleri tecavüzcü tarikatlar için söyleyememiştir, söylemeyecektir de. hayır şu adam söylediklerini başka ülkede söylese deli diye tımarhaneye kapatırlar. benim bu söyleme karşı önerim şu şekilde olacaktır.
(bkz: devlet bahçeli kapatılsın)
ofansif sol bek ofansif sol bek
bünyesinde tecavüzcüsünden esrarkeşine, hapçısından pezevengine, mafya tetikçisinden otopark değnekçisine kadar envai çeşit kriminal tipi barındıran faşist partinin genel başkanına ait açıklama. kendisinin genel başkanlığını yaptığı partinin eli silahlı militanları, zamanında ttb yöneticisinin evini basıp kurşun yağdırıyorlardı. ttb'ye o gün de düşmandılar, bugün de düşmanlar. zira ttb'yi kontrol edemiyorlar ve bu da onları çıldırtıyor.

faşist şefin açıklaması vesilesiyle, 23 mayıs 1980'de eli kanlı faşist katillerin katlettikleri doktor sevinç özgüner'i de anmış olalım.

(bkz: sevinç özgüner)
gulhane parkindaki ceviz agaci gulhane parkindaki ceviz agaci
"hoşşt orospunun evladı çomar!!" denilesi...

mhp denen gudubet, türkiye tarihinin en kanlı terör örgütüdür. silahlı kanadı olan ülkü ocakları ile birlikte kapatılmalı ve üyeleri yargılanmalıdır.

ttb'nin adını ağzınıza besmele ile almalısınız anadolu'nun soysuz itleri...
4
sihirlimantar sihirlimantar
sonra?
türk üfürükçü hocalar birliği açılsın.
ee?
kadınımıza, kızımıza taciz etsin onu pozisyondan pozisyona soksun!
oldu.
salak lan bunlar dedirten bir kapanma hikayesi daha.
bitli piyade bitli piyade
devlet bahçeli'nin bu söylemiyle beraber ne kadar hastalıklı beyin var bunu da görmüş olduk. millet salgınla mücadele etmeye çalışıyor bizim çomar sürüsü de salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarıyla mücadele ediyor. umarım ihtiyacınız kalmaz ama kendinizi türk tabipler bilrliği'ne mensup bir doktora gittiğinizde steteskopun ucunu hohlamadan soğuk soğuk basarlar böğrünüze.
sonuç olarak bunu savunanlar:

ölümsüz kelebek seyfi ölümsüz kelebek seyfi
vasıflı herkesten nefret eden bir cenahın önderinin ağzından dökülen bir avuç harf. söz ya da laf demeye dilim varmadı.

üst telden konuşmaya o kadar alışmışlar ki, kimin doğru ya da yanlış konuştuğunun bile bir önemi kalmıyor.

beriki çalıyor, bu da oynuyor işte. yazık halimize. cinci üfürükçülere üfletirsiniz artık kendinizi. ya da ösoya falan.
ofansif sol bek ofansif sol bek
açıklama saçma, açıklamanın savunması daha da saçma. neymiş, "ttb afrin operasyonu'na karşı çıkmış da, pkk tarafından öldürülen doktorlar için açıklama yapmamış da bilmem ne". kardeş, en son pkk'nin cezaevindeki liderinin ayağına gidip oy dileniyordunuz. sonra onun eski pkk silahlı kanat sorumlusu olan kardeşini ekranlara çıkarıp "nolur ekrem'e oy vermeyin" dedirtiyordunuz. hani ttb'ye "götü başı ayrı oynuyor" diyorsunuz ya, aynaya bakarsanız kimin neresi oynuyor görürsünüz. bir apocu oluyorsunuz, bir milliyetçi. iki dakika da delikanlı olun bari.

tanım: sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdiği için kapatılması istenen meslek kuruluşunu hedef alan açıklama. bu meslek kuruluşunun birçok üyesi, '80 öncesinde ülkücü faşist teröre kurban gitmişti.
1 /