türkçe rap

1 /
cyberboy cyberboy
türkçe rapden ziyade türk rapine dönüşen müzik türü. "respect, peace" gibi sıkça kullanılan kelimelerin biran önce atılması için elimden geleni yapacağım rap.
cyberboy cyberboy
şu anda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar kişi tarafından başarıyla icra edilen müzik türü. bunların haricindekiler insanlarımızın rapi yanlış tanımalarına neden olmuşlardır. oysa sorarsanız kendilerine suçu her zaman maddi olanaksızlıklara atarlar. son birkaç ayda cezanın radyoda mitsubishi lancer reklamlarında çıkmasıyla yeni bir boyut kazanmıştır.
diagonaleklem diagonaleklem
bir zamanlar bu türü icra eden grubun adının cartel olduğu, rock ve metal müzik dinleyen kesimin doğuştan on gelen bir switch'le yermeye çalıştığı müzik türü. buz dağı gibi, yeraltında olan kısmının, göz önünde olan örneklerinden daha başarılı ve özgün olduğu müzik türüdür ayrıca. hakkında en kaliteli ve güncel bilgi (bkz: hiphoplife ) ten alınabilir.
skyseroz skyseroz
aslında türkçe rap te en başarılı isim ceza sanılsa bile, gerçekte yapılan işlere ve hayran kitlesine bakıldığında, her ne kadar fazla duyulmamış bir isim bile olsa sagopa kajmer'in türkiye'de rapin kralı olduğu söylenebilir. sagopa kajmer o kadar çok bilinmemektedir ki; bilenlerden bile çoğu kişi sagopa kajmer'in bir grup olduğunu sanmaktadır. gerçek adı yunus özyavuz'dur ve samsunlu'dur. üniversite öğrenimi için geldiği istanbul'da kendini geliştirmiştir. zaten istanbul'a gelmeden önce samsun'da dj lik yapmaktadır. ilk başta kuvvetmira'yı daha sonra ise silahsız kuvveti kurar. en son haliyle sagopa kajmer olarak karşımıza çıkar. sagopa mısır'daki bir pramitin adı kajmer ise bu piramitin gizemini çözmeye çalışan bir arkeologun soyadıdır. en son askere gidip gelmişti daha sonra ise kafile adındaki yeni albümünü çıkardı.
sözlük bana nick bul lan allahsız sözlük bana nick bul lan allahsız
(bkz: ceza)
(bkz: fuat)
(bkz: mihenk taşı)
(bkz: emre baransel)
(bkz: sahtiyan)
(bkz: rapozof)
(bkz: giyotin)
(bkz: sayedar)
(bkz: patron)
(bkz: saian)
(bkz: şehinşah)
(bkz: karaçalı)
(bkz: gına)
(bkz: radyasyon)
(bkz: mirza)
(bkz: rahdan)
(bkz: da poet)
(bkz: raziel)
(bkz: ihtilal)
(bkz: yas)
(bkz: pit10)
(bkz: canka)
(bkz: sansar)
(bkz: emir)
(bkz: domino)
(bkz: cash flow)
(bkz: göçmen)
(bkz: tetik)
(bkz: salt empoze)
(bkz: u l a ş)
(bkz: mode xl)
(bkz: ako)
(bkz: kurşun)
(bkz: chernobil)
(bkz: siyanür ve sybra)
(bkz: knock out)
(bkz: kargaşa)
yaşlı çocuk yaşlı çocuk
eski rap tutkunlarını yavaş yavaş kendinden soğutan müzik türü. her yerde duyulan müzik her şeyden önce popüler müziktir, popülerlik müziğin ritmiyle veya sözüyle alakalı değildir zira. türkçe rap dinleyici kitlesinin (yıllar önceki esas ve az kitleden bahsediyorum) en büyük ortak yanıysa dinledikleri müziğin gerçekleri sert bir dille haykırması ve pek az kişi olmalarıydı. herkes dinlemeye başladıkça şarkıcılarında da herhangi bir protest duruş kalmadı zaten. ceza zaten herkesin diline ciklet oldu, sagopa kalitesini arttırdı ama şu da bir gerçek ki artık hiçbir şeye dokundurmadan edebi tatta şarkılar yapıyor.

tabii ki bu şarkıcılardan popülerleşmemesini istemek son derece bencilliktir, herkes sevdiği işi yaparak çok para kazanmak ister, onlar da mümkün mertebede onu yapıyor. kızmak yersiz, seven dinler sevmeyen dinlemez bu da zaten herkesin kendi tercihi.
1 /