turkish airlines euroleague

1 /
kyzikos kyzikos
euroleague organizasyonunun yeni adı. euroleague basketball ve türk hava yolları arasında imzalanan 5 yılı opsiyonlu 10 yıllık anlaşmaya göre organizayonun adı "turkish airlines euroleague" olacak ve aynı zamanda türk hava yolları isim hakkı dışında euroleague'in çeşitli tanıtım ve pazarlama haklarına da sahip olacak.

thy euroleague'e sponsor oldu - hürriyet ekonomi türk hava yolları(thy), avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonu euroleague basketball ile 5 yılı opsiyonlu olmak üzere 10 yıllık isim hakkı spo... hurriyet
kheldarxenon kheldarxenon
anlayamadığım şeylerden biri. cidden merak ediyorum bir markanın hem bir lige hem de o ligde mücadele eden bir kulübe sponsor olması ne kadar etiktir! aynı şey turkcell süper lig döneminde de vardı. ligin isim sahibi aynı zamanda 10 tane takımın da ana sponsoru.. bunun bir ara yolunu bulmak lazım aslında ama nasıl..
kalabaliklar icindeki yalniz adam kalabaliklar icindeki yalniz adam
top 16 turunda ilk iki maçlar bitti. kısa bir değerlendirme yaparsak uzun yıllar sonra iki takımımız da top 8 görecek gibi. büyük ihtimalle bir takımımız da final four görecek. çünkü iki takımımız da top 8e çıkarsa büyük ihtimal birbiriyle eşleşecek.

diğer takımlardan bahsedersek; oyun olarak favoriler dörde düştü. real madrid, barcelona, panathinaikos ve maccabi bu yıl euroleague'nin favorileri. olympiacos ise takım olmayı başaramayarak ve takım içi oyuncular arası sorunlarla favoriler arasında görülmüyor. elindeki yıldızlar ve büyük koçla sürprizler arasındalar. diğer sürpriz adayları ise fenerbahçe ülker, eğer grubundan çıkabilirse caja laboral ve yine grubundan çıkabilirse montepaschi siena.

takımlara detaylı eğilirsek:

e grubu:

panathinaikos: unicaja ve zalgiris ile oynadı. iki maçt ada 80 sayı üzerine çıktılar ve iklisinde de rakiplerini 60 sayı altında tuttular. tyakım içinde her maç farklı bir oyuncunun öne çıkması da takım içi bir ego savaşı olmadığının göstergesi. liderleri diamantidis ile birlikte fazla yıldız olmadan iyi iş çıkarıyorlar....


caja laboral:birkaç ismin sürüklediği bi rtakım oldular iyice. son dönemde takıma doksan üstü doğum tarihli isimler alarak gelecek planlaması yapmaya başladılar ayrıca.. yeni yıldızlarını çıkarma isteğini kovalayacaklar. bu yıldan ümit kesilmiş gibi dursa da ne yapacakları belli olmaz. unicaja'ya karşı galip gelip evlerinde rytas'a yenilmeleri pek de ümit vaat ettirmiyor.

unicaja malaga: grubun üçüncü torbadan gelen takımı. onların da durumu pek iç açıcı değil. iki maçtan da sahadan yenik ayrıldılar. grup sonunculuğuna adaylar.

lietuvos rytas: grubun dördüncü torbadan gelen parçası. ancak ilk maçta evlerinde aldıkları ağır yenilgiye karşılık caja laboral'i deplasmanda yenmeleri. ikincilik için onları avantajlı bir hale getirdi. eğer unicaja deplasmanından da bir galibiyet çıkarırlarsa top 8 görebilirler. euroleague'nin en büyük sürprizlerinden olabilir bu durum.

f grubu:

maccabi electra tel aviv: grubun birinci torbadan gelen takımı. barcelona bile birlikte bir kazaya uğramazlarsa gruptan çıkarlar. ancak barcelona'nın ardından ikinci olmaları muhtemel.

regal fc barcelona: union olimpija deplasmanında zorlansa da tek farklı bi rgalibiyet aldı. grubun zirvesinde. ilk maçta maccabi'yti de yenmişlerdi. bir aksilik olmaz ve gruptan çıkarlar.

union olimpija: avrupa basketboluna damga vurdular. çok zor maddi durumda olmalarına rağmen buraya kadar gelemeleri bir sürpriz ve büyük bir başarı. ayrıca zor bir top 16 grubuna düştüler. ikincilikleri onları koruyamadı. üçüncü torbadan barcellona'nın gelmesi morallerini bozmuştur ancak bu akşam kaybettikleri maç onları grup için hedefsiz bırakmış olabilir. macabi'yi yenmeyi deneyecekler sahalarında. başka bi ralternatifleri yok umutlarını kaybetmemek adına...

lottomatica roma:eğer son iki maçta kaderi belli olan bir takımla karşılaşabilirlerse galibiyet alabilirler... o kadar durumalrı kötü.


g grubu:

montepaschi siena: grubun birinci torbadan gelen takımı. ilk iki maç sonucunda pek de istedikleri yerde değiller. iki maç ve iki mağlubiyet. gruptan çıkabilirler ama bu tamamen efes pilsen'e bağlı.

real madrid baloncesto: grubun ikinci torba takımı olsa da favorisi. son dönemde artan form grafikleri onları euroleague'nin de favorilerinden yapıyor.

efes pilsen: ilk iki maçını kazandı. daha da önemlisi avrupa'nın en zor deplasmanından galibiyet çıkardı ve bu daha önce oyanna beş deplasmanın da mağlubiyetle kapatıldığı düşünülürse çok anlamlı. montepaschi karşısında evinde kazanırsa ve partizan'ı bir daha yenerse gruptan çıkması için yeterli olur diye düşünüyorum.

partizan belgrad: çok büyük oyuncuları yok ama takım oyunları ve seyircileri var. evlerinde alacakları galibiyetler onlar için tecrübe olacaktır. çok şey beklenmiyor. evlerindeki maçları kazanmaları efes pilsen adına çok önemli...


h grubu:

olympiacos: euroleague'in kağıt üzerindeki favorisi. ancak oynanan oyun kimseyi tatmin etmiyor. ilk aşamada maçları umursamıyorlar bahanesi öne sürülse de top 16 gibi ciddi bir aşamadaki umarsızlıkları ve takım içi sorunlar iplerini çekebilir. gruptan çıkamazlarsa çok büyük bir takım içi temizlik olabilir. daha kötüsü en önemli oyuncularından birini transfer ettikleri panathinaikos kupayı alırsa olacaktır. o zamn ageride kim kalır bilinmez.


fenerbahçe ülker: grubun ikinci torbadan gelen parçası ve büyük beklentilerimiz olan temsilcimiz. ilk iki maçı kazansalar da olympiacos'un umarsızlığı dışında gruptan çıkma ümitleri yok şimdilik. eğer valencia karşısında patlama yaparsa olympiacos bu sefer de olympiacos'un geri dönüşü onları top 8 e atacaktır. gruptan büyük olasılıkla çıkarlar. olympiacos'un durumu belirleyecek nasıl çıkacaklarını.

valencia bc: gruptan çıkmaları olympiacos'u ekarte etmeleri ile mümkün olacak ancak. ilk turda efes pilsen'in grubundaydılar. son dönemde onlarda da bir çıkış var. hep beraber göreceğiz neler yapacaklarını. gruptan olympiacos'u ekarte ederek çıkmaları ihtimal dahilinde ancak ivkovic'in buna müsade etmesi biraz zor.


zalgiris kaunas: grubun en zayıf halkası. avaraj takımı olurlar.


tahmini grup ilk ikileri şöyledir kafamda:

birinciler: panathianikos, regal fc barcelona, real madrid, fenerbahçe ülker
ikinciler: caja laboral, macabi tel aviv, efes pilsen, olympiacos
kalabaliklar icindeki yalniz adam kalabaliklar icindeki yalniz adam
top 16 turu sonuçlarına göre gruplar:

group e
*caja laboral
4-2
*panathinaikos
4-2
lietuvos rytas
3-3
unicaja
1-5

group f
*regal barcelona
6-0
*maccabi electra
3-3
lottomatica roma
2-4
union olimpija
1-5
group g
*real madrid
5-1
*montepaschi siena
4-2
efes pilsen
2-4
partizan mt:s
1-5

group h
*olympiacos
5-1
*power e. valencia
3-3
fenerbahce ulker
3-3
zalgiris kaunas
1-5

gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar final 8 turuna adım attılar. herhangi bir takımımızın bu turu görememesi ise üzücü oldu.

#6327153

e grubu:

caja laboral toparlanıp beni de şaşırtarak grup lideri oldu. ilginç buluyorum bu durumu. panathinaikos'un averajla ikinci olduğunu ve barcelona ile eşleşerek intihar ettiğini söylemek yanlış olmaz. eski güçlü dönemlerinden kadro olarak uzak olsalar da grup liderliğini vermelerini beklemezdim. rytas beklediğim üzere üçüncü oldu ve unicaja da sonunculuğunu uğraşmadan elde etti.
f grubu:

barcelona beklendiği gibi grubu lider tamamladı.
maccabi de ikinciliği çok rahat aldı.
lottomatica her ne kadar üçüncü olmuş olsa da beklediğim gibi son iki maçta hedefsiz bir grubun onlara hediyesi bu.
union olimpija bu kadar sempati toplamışken bu dördüncülük olmadı. kabul edilmeli ki ilk iki sıra mucizeler harici değişmezdi.

g grubu:

işlerin efes adına kötü gittiği grup. kendi elleri ile teslim ettiler final 8 biletini. karşılarındaki tkaım kalburüstü olsa da mücadele ve ruh eksikliği efes'e bu grupta üçüncülüğü uygun gördü diyebiliriz.
real madrid zaten grubun favorisi idi ve zorlanmadan lider olarak çıktılar.
montepaschi ise efes'in hediyesini geri çevirmedi.
efes'in bir diğer hediyesi ise galibiyetsiz elenmesini istemediği partizan'a oldu.

h grubu:

fenerbahçe ülker'in ilk iki sırada yer alacağını düşündüğümüz bir gruptu. ancak zalgiris'e kaybetmeleri ile kendilerini dar ağacına gerdiler. olympiacos ise yıldız isimleri ile takım olmadan liderliği aldı.
valencia için söylenecek tek şey svetislav pesic.
zalgiris de anılarda fenerbahçe ülker'i yakan takım olarak kalacak.

final 8 eşleşmelerine gelirsek.iki galibiyete ulaşan takım final-four organizasyonunda yer alacak. grup liderlerinin saha avantajı var.

eşleşmeler şöyle oldu:

caja laboral-maccabi tel aviv
barcelona-panathianikos
real madrid-valencia
olympiacos-montepaschi siena

caja laboral- maccabi tel aviv eşleşmesi

en zor eşleşme olarak bu eşleşmeyi görüyorum. dengesiz bir takım ve istikrarlı duran bir takım karşı karşıya. caja laboral'in saha avantajı ile bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. üçüncü maça taşınan bir heyecan bizi bekliyor gibi. maccabi dezavantajlı dursa da bu eşleşmede favorim maccabi.

regal fc barcelona- panathinaikos eşleşmesi

barcelona turu geçer ve kendi evindeki final four için hazırlıklara başlar. üçüncü maça taşması zor.

real madrid- power electronics valencia eşleşmesi

real madrid ezeli rakibinin elinden hem de barcelona'da bir kupa almak için valencia engelini geçmeli önce. üçüncü maç olmaz, real madrid messina'nın önderliğinde final-four'a kanatlanır.


olympiacos-montepaschi siena eşleşmesi
favori olympiacos olsa da montepaschi'nin takım oyunu sayesinde üçüncü maça heyecanı taşıyacağını düşünüyorum. siena'nın final four'a kalmasını istesem de olympiacos gider ve üçüncülük maçı oynar gibi geliyor.

edit: messina'nın real madrid'ten ayrılması sonucu real madrid- power elctronics valencia eşleşmesinde real madrid baskınlığının devam ettiğini düşünmüyorum. her şey yeni koçlarıyla yakalayacakları havaya bağlı. final four'a çıksalar bile dördüncülükten öteye gidemezler.
kalabaliklar icindeki yalniz adam kalabaliklar icindeki yalniz adam
bu yıl değişen play off kuralı ile final 8 turu beş maç üzerinden oynanmaktadır. ilk iki maç eşleşmenin biirnci takımının sahasında, sonraki iki maç ise ikinci takımın sahasında oynanıyor. eğer gerekirse beşinci maç birinci takımın sahasında oynanıyor.

not: final 8 turunda eşleşmeler iki grup arasında çapraz eşleşme şeklide oluyor. grup birincisi diğer grubun ikincisi ile eşleşiyor.
wildboy wildboy
çeyrek finallerin ikinci haftasında bütün deplasman takımlarının kazanarak home courtu almaları ile iyice enteresanlaşan lig oldu.5 maçlık seride her şey olabilir ama özellikle messinasız olsa bile real madridin evinde valenciaya maç vermesi en büyük süpriz. tabi bir de ilk maçta sienayla dalga geçen olimpiakosun çok fena aşağıladığı rakibinden fark yemesi bu düzeyde hiç bir şeyin garanti olmadığını gösterir cinsten.
kalabaliklar icindeki yalniz adam kalabaliklar icindeki yalniz adam
grup birincilerinin sahasındaki ilk maçlar yani play off turunun ilk iki maçları sona erdi, bütün seriler 1-1 eşitlikle tamamlandı iki maç sonunda. bugün üçüncü maçlar oynanacak.

eşleşmelere bakarsak:

caja laboral-maccabi tel aviv

caja laboral çok kısıtlı bir kadro ile oynuyor, bakıldığında ilk iki maçta da skor 7 kişilik bir dağılım göstermiş. brad oleson'un bu yılki en önemli sayı seçeneklerinden biri olduğu, bu oyuncunun iki maçta toplam 0 sayı ile oynadığı ve bu başarıyı hatırı sayılır bir sürede yaptığı düşünülürse maccabi kendi evinde iki gün arayla oynayacağı iki maçı da alır ve rahatça turu geçer diye düşünüyorumç özellikle caja laboral takımının pota altı sorununu ikinci maçta çözen bir maccabi varken caja laboral'in hiç şansı yok. nokia arena'da taraftar desteğiyle daha iyi oynayacağını düşündüğüm schortsanitis önümüzdeki iki maçı da maccabi'ye sunacak bir oyuncu.

1-3 maccabi tel aviv turu geçer.


regal barcelona- panathinaikos

basile gibi bir şutörün eksikliğini çok acı şekilde hissediyor barcelona. ricky rubio da tamamen moral oalrak çökmüş durumda. sürekli şut kaçırıyor. takım içinde pota altı besleme denen bi rşey de yok , üzeirne bir de obradovic ve yunan lobisinin baskıları eklenince panathinaikos görece zayıf kadrosuna rağmen bir adım öne çıkıyor.

gönlüm barcelona yanında olsa da barcelona'nın tek amacı olayı 5.maça götürmek. deplasmanda bir galibiyet almaları zor ama buna mecburlar.

pana cephesinde ise söylenecek pek bir şey yok. diamantidis iki kişilik değil sanki üç kişilik oynuyor. drew nicholas hâlâ teneke gibi, obradovic hakemle en zuun süre itiraz-sohbet tarzı ilişki kurup teknik faul almayan koç rekorunu kırmak üzere..


iki maç sonucu tahminim 2-2 olacağı yönünde. ancak bu biraz duygusal yaklaşım. keşke 3-1 barcelona alsa da obradovic sinirden patlasa ama görünürde yok gibi.


real madrid -valencia

messina ayrılmadan önce turnuvanın favorilerinden olan real madrid büyük ihtimalle elenecektir bu turda. pesic gibi bir antrenörün karşısında bir asistan koçun çok da başarılı olabileceğini sanmıyorum. bakıldığı zaman valencia kenid çarkları içinden skorer çıkarırken real madrid belli oyunculara mahkum bir tabloda.

3-1 valencia alır ve final four biletini kapar.


olympiacos-montepaschi siena


ne denebilir ki?

buradan 5. maça da kalabilir 3-1lik skorla iki takımdan biri de geçebilir. bütün ihtimalleri ortaya koyuyorum çünkü çok dengesizleşti bu eşleşme. salon oynatır ve montepaschi takım olmanın verdiği kenetlenmeyle turu geçer diye tahmin ediyorum. beşinci maça kalsa da siena bir adım önde...
bazen takımların kenetlenmesi için büyük darbeler gerekebiliyor. olympiacos'da ise güneş bir türlü gelmiyor. avrupa'nın en iyi oyun kurucu hattıyla sıradan bir takım görüntüsünde kalıyorlar. inanılır gibi değil...


siena turu geçer diye düşünüyorum..
kalabaliklar icindeki yalniz adam kalabaliklar icindeki yalniz adam
play off serisinde dördüncü maçlar tamamlandı. sadece bir eşleşme beşinci maça kaldı.

eşleşme sonuçlarındaki ilginç görüntü ise grup birincisi oalrak gelen takımların elenmiş olması. diğer eşleşmede büyük ihtimal aynı şekilde bitebilir.

barcelona-panathinaikos: 1-3
caja laboral-maccabi:1-3
olympiacos- montepaschi siena: 1-3
real madrid- valencia: 2-2 (5. maça kaldı. 5. maç real madrid'in sahasında oynanacak)

ilk turkish airlines euroleague final four'unda barcelona'da olması kesinleşen takımlar: maccabi tel aviv, montepaschi siena ve panathinaikos.
kalabaliklar icindeki yalniz adam kalabaliklar icindeki yalniz adam
final four yoluna dair...

maccabi tel aviv:

grup aşamasında a grubunda zalgiris, partizan, caja laboral, bc khimki, asseco prokom takımları ile eşleşti. grubu birinci olarak bitirdi. uzun yıllardır süren bir sessizlik dönemindeki takım bu yıla dair bir umut ışığı tuttu. top 16 turunda f grubunda union olimpija, barcelona ve lottomatica roma takımları ile eşleşti. grubu bearcelona'nın ardından ikinci olarak bitirdi. zaten beklenen bir durumdu.
final 8 turunda daha önce grup aşamasında karşılaştığı caja laboral ile eşleşti. caja laboral e grubunu panathinaikos'un önünde bitirme başarısı gösterse de pek direnemedi rakibine.
türkiye'de iki yayıncı kuruluş varken bu takımı izleyemedi türk seyircisi. schortsanitis'in pota altındaki farkı onlara final four'da şampiyonluk getirebilir. çünkü izlediğimiz rakipleri genel olarak pota altı aksiyonlar içindeler.

caja laboral eşleşmesinde bu kadar rahat olamları tamamen caja laboral'in pota altının kötülüğünden mi yoksa maccabi'nin çok iyi olmasından mı bunu final four'da göreceğiz.
ve bir not maccabi'yi eski efes koçu david blatt çalıştırıyor. kendisi bayağı bir sorunlu oalrak görülmüştü ülkemizde.


montepaschi siena:

kenetlenmek için büyük bir darbe gerekiyordu o da ilk maçtaki 48 sayı fark oldu. ilk maç öyle bitmemiş olsa büyük ihtimalle montepaschi turu geçemezdi.

siena grup aşamasında fenerbahçe ülker, barcelona, lietuvos rytas, cholet basket ve cibona zagreb ile c grubunda yer aldı. grubu fenerbahçe ülker ve barcelona'nın önünde lider bitirdi. top 16 turunda real madrid, efes pilsen ve partizan ile g grubunu paylaştı. efes pilsen'in o dönemki saçmalamaları ile grubunu ikinci tamamladı ve h grubunun lideri olympiacos ile eşleşti.

montepaschi'nin mucize olarak bahsedilen bu dönüşü bence hiç mucize gibi değildi. bunu da belirtmek lazım. ayrıca takım olgusunun bir örneğini de başka bir isimde görmek mümkün; bo mccalebb. 2008 yılında ülkemiizn orta sıra takımlarından mersin büyükşehir belediyesi'nde oynayan bu oyuncu önce partizan ve sonra montespaschi formaları ile kendini gösterdi. bizim takımlarımız uyurken geçen yıl takımın anlamı olan ve final four oynayan düşük bütçeli partizan takımında önemli oyunculardan biri olmuştu.

panathinaikos:

grup aşamasında d grubunda efes pilsen,union olimpija, a. j. milano, p. e. valencia ve cska moskova ile birlikt emücadele etti. grubunu lider tamamladı. grup aşamasında maalesef efes pilsen'e son dönemdeki en ağır yenilgilerden birini tattırdı. top 16 turunda caja laboral, unicaja ve lietuvos rytas ile e grubunda yer aldı. averajla caja laboral'in ardından ikinci sırada yer aldı. çok çekişmeli bir seri ile barcelona'yı eledi final 8 turunda. bu elemede hakemlerin rolü hiç de az değildi. eşleşmedeki obradovic'in rahat itirazları ve panathinaikos'un sert oyununa izin vermeleri eşleşmenin kaderini değiştirdi. son maçt adikkat edilirse atmosferin yardımı ile ve stres nedneiyle barcelona kendisine hazırlanan ortamı kullanamadı. evet son maçta hakemler barca için çalıştı, kolay fauller verip panathinaikos'un savunma direncini kırdılar ancak bu etkili olamadı.

bu maçı izleyip ne atmosferdi diyenlere 2005 yılındaki final 8 eşleşmesi olan panathianikos efes pilsen maçlrını öğrenmelerini tavsiye ediyorum. eğer bu atmosferse o savaştı kesinlikle.

ve bir not daha; panathinaikos dişlilerinden drew nicholas david blatt ile beraber efes'de idi. o dönem bayağı bir umut bulutvari biriydi. şimdi obradovic etkisiyle bayağı düzelmiş. obradovic'den nefret etsem de adam işini biliyor.

diğer eşleşme henüz bir fianl four bileti kesmedi. sadece o eşleşme kadlığı için canlı canlı göreceğiz sanırım kimin bileti alacağını.

beko basketbol ligi'ne bir eleştiri yapmak lazım. gözümüzün önündeki oyunculardan bihaber bir dünya nasıl oluyor anlamak zor. hep bakıp salyalarımız akıyor sonra gidenlere. bu yıl medical park trabzonspor'dan ayrılıp rytas'a giden aleksandar rasic için de gelecek yıl benzer şeyleri söyleyeceğiz. wisniewski'den iyi değil miydi?

efes pilsen ile ilgili iki örnek var; david blatt ve drew nicholas. her ne kadar nicholas'ın sorunu kendisiyle olsa da kullanabilen kullanıyor. biraz değişikliğe gitmeleri lazım kulüp yapısında. kimse nick calathes'in efes pilseni'n kadrosuna girebileceğini iddia edemez bence. ender arslan'dan daha iyi bir oyuncu değil. ancak panathinaikos'da serinin en etkili adamlarındandı. bunlar görülmeli, yoksa biz çok iyi takımız havaları ile gidip çok döneriz final four kapılarından.


şampiyonluk için bir aday vermek gerekirse; çok zor bir seçim bu. şampiyonluk için adayım olmayan panathinaikos.
kalabaliklar icindeki yalniz adam kalabaliklar icindeki yalniz adam
daha maçlar oynanmaya başlanmamışken, takımlar henüz kamplarla meşgulken kağıt üzerinde bir görünüm çizersek:

a grubu:

olympiacos bc, caja laboral, fenerbahçe ülker, bizkaia bilbao basket, cantu, nancy

çıkacak dört takım içinde nancy ve cantu'nun yer alması çok zor. iki bask ekibinin fenerbahçe ülker ile ilk iki mücadelesi yapmasını beklemekle birlikte olympiacos için ilk maçını beklemek gerektiğini düşünüyorum. eğer travmanın etkisinden kurtulamazlarsa en fazla gidecekleri yer top 16 olur ki bu da son iki takımın kolay lokma olma ihtimalinin yüksek olmasından.

b grubu:

panathinaikos, cska moskova, unicaja malaga, zalgiris kaunas, brose basket, kk zagreb

yine ilk dördün top 16 şansı çok yüksek. kk zagreb mütevazı kadrosu ile ne yapar bilinmez ama kadrolarında 1999-2000 sezonunda efes pilsen'de forma giymiş damir mulaomerovic var. son iki takım hakkında olumlu konuşmak zor aslında. zalgiris'in kadrosunda litvanya milli takımından tanıdık isimlerin yanı sıra ligimizde de oynamış popovic var, unicaja ise bir ekol takım olmasıyla son iki için çok uzak kalıyor. grup birincisi cska, ikincisi pana olur. unicaja büyük ihtimal zalgiris ile başbaşa mücadele eder ama zalgiris'in arkasında kalır. son iki takım birbirleriyle oynadıkalrı maçlar dışında zor galibiyet alır gibi.

grup c:

real madrid, maccabi, partizan, anadolu efes, emporio armani milan ve elemelerden gelecek bir takım

grubun favorisi real madrid olsa da liderlik için efes ve maccabi daha ön planda görünüyor. partizan ve armani milano top 16 yolundaki son bilet için mücadele edecek gibiler. ama bu grup bir ölüm grubu olarak nitelendirilebilir. çünkü elemelerden gelebilecek galatasaray, cholet ve dinamo zagreb takımları sürpriz bir takımı daha erken vedaya zorlayabilir.

dörtlü finalde bu gruptan iki takımı görebiliriz.


d grubu:

regal fc barcelona, montepaschi siena, unics kazan, asseco prokom, union olimpija ve elemelerden gelecek bir takım

grup lideri yılın en büyük favorilerinden barcelona olur, montepaschi ikinciliği alır. eğer elemelerden banvit buraya kalırsa top 16'ya kalması sürpriz olmaz. her ne kadar unics büyük bütçeli bir takım olsa da asseco prokom ve olimpija ile top 16 için mücadele edecektir. eleme turundaki bazı takımlar bu gruptaki son üç takımı geçebilecek düzeyde. grup c'nin tam tersi bir durum söz konusu.

bu gruptan ilk iki takım büyük bir sürpriz olmazsa son sekizde yer alır.


ntvspor'un haftada sadece iki maç yayınlaması halinde yine bir takımı yıl boyunca ilk kez dörtlü finalde izlemek zorunda kalmayız umarım.

banvit ve galatasaray umarım gruplara kalır. galatasaray için pek bir şey değişmeyecektir ama banvit rahatlıkla top 16 oynayabilir. iki takımımızın transfer durumlarına baktığımızda keşke eleme grupları farklı olsaydı demiyor değilim, tüm banvit sempatime rağmen.
osiloskop osiloskop
bu sezon üç türk takımının katılması, maçların ntvspor'dan yayınlanması ve nba'de ki lokavt nedeniyle izlenirliği hayli artacak ligdir.umarım ntvspor'da diğer spor dallarına yaptığı muameleyi euroleage'e yapmaz ve yayınladığı maçların hakkını verir.

ntvspor.net'te ilker acun grupları ve takımları değerlendirdiği bilgilendirici bir yazı kaleme almış;

thy euroleague'de yeni sezon heyecanı başlıyor thy euroleague'de yeni sezon heyecanı ntv spor ekranlarında başlıyor. yeni sezonun ilk maçında zalgiris kaunas ile cska moskova bugün saat 21:45'te... ntvspor
1 /