türkiye de insan olmak

1 /
gülümsün gülümsün
evde, sokakta, iş yerinde, okulda veya itü sözlükte insan olmak kavramından farkı olmayan. insan olan her yerde insandır, insan olan her yerde kendini belli eder. ha eğer insan görünümünde öteye beriye sataşan bir varlıksan ister türkiye'de istersen papua yeni gine de nefes al, ne farkeder?
25inci saat 25inci saat
çok da zor olmayan eylemdir. ne var canım dört tane taşşaklının dalını taşşağını yalar ve böylece bir yerlere gelirsin. geldikten sonra da gücü kullanmamak olur mu ezersin garibanı taşşaklılara blowjob aynen devam. ağzın artık iki şeye çok alışmıştır güçsüzleri azarlamaya horlamaya ve güçlülerin taşşağını yalamaya. ne var canım bu ülkede insan olmaya. sallarsın başını alırsın başını devam edersin insanlığına. sikine takmazsın mazluma ne olmuş? tek düşüncen vardır o da kendin. en duyarlılar bile sadece kendilerine duyarlıdır hep. feminist dernekler baskın hoca'ya dememişler miydi siz kadınları nasıl transeksül ve eşcinsellerle aynı başlık altında düşünürsünüz diye. peki başlık neydi türkiye'de cinsel yönden ezilenler. işte herkes kendine müslüman kendine feminist. insan olmak zor değil. iki kural var bencil ol, yağcı ol yeter.
onurene onurene
belki de başarılabilecek en zor hadisedir. türkiye'de kürt olunabilir, türkiye'de türk olunabilir, türkiye'de hristiyan olunabilir, türkiye'de müslüman olunabilir; fakat insan olmak en üst kimliktir, sadece türkiye'de değil dünya üzerinde en üst kimliktir. zaten insan olmanın değerini ve yüceliğini anladığımız zaman etnik sorunlar bir bir çözülecektir.
coughlin yasası coughlin yasası
kendimizden bahsedersek, yaşadığımız sokakları, bilemedik mahallemizi biliriz... memur desek, görev yaptığı yerin koridorlarını ya da varsa bahçesini bilir.. özel sektör desen ayrı dert... öğretmenler belki öğrencilerini ve evlerinin yolunu, ne bileyim doktorlar hastalarla boğuşmayı, onları iyi etmeyi, belki de onların ölümleriyle karşılaşmalarını bilirler ki.. işçi, çiftçi desen... hepimizin işi zor ... hep farklı mücadeleler... sadece bulunduğumuz alanı bilebiliriz koşuşturmaktan, o da belki.. hepimizin bildiği tek şey, varsa ailemiz ya da evimiz dediğimiz yer veya onların yerine koyarak oluşturduğumuz dostlarımız, arkadaşlarımız, kısacası çevremiz... sonuçta kan bağı var ya da yok, ailemiz... genelleme yapıyorum üzgünüm ama çok sayıda insan tanımı ya da meslek grubu var diyelim yazılabilecek... hepimiz sınırlı yaşantımızı süreriz, belki de süremeyiz bir şekilde, kim bilebilirki? sonuç olarak, haberleri izlerken çıktı bu yazı... kendi derdinin peşinde koşmaya mecbur kalan insan ordusuyla koşarken, kafam karıştı sanırım yine... çok uzatmayalım lafı, tanım demek gerekirse eğer, koşarken susamamak, tırmanırken ölmemek, halimize şükür etmek, elli metre ya da beş bin kilometrelik özgürlük boyu gezintilerle mutlu olmaktır kısacası türkiye de insan olmak...yağmur, çamur demeden insan olmaya çalışmaktır... kime göre, neye göre diye soramadan, istediklerimizi bilerek ya da bilmeyerek, hayatı yakalayamadan yaşamaya çalışmaktır belki de...
alkolikikon alkolikikon
kadınların çanta askısını omuzundan çapraz olarak astığında göğüslerin belirginliğinin fark edilme süresi evinden çıktıktan sonra ilk bir kaç dakikaya denk gelmektedir. türkiye' de insan olmak bu sürenin farkına varmadan kaldırımda dingin üç beş adıma tekabül eder. göğüslere 45 metreden muz orta yapan gözlerin fark edilmesiyle tabiat şartlarına uyum gösterebilme çabası başlar. ve bu da başlangıcın ilk evresidir. evrimi.. yani, "eteğini erkeğine göre uzat" faslının tarım bakanlığınca yorumudur.

(bkz: tespitte haya olmaz)
sarc sarc
varlığının ucuza olmasıdır. ne ekmek bedava, ne su bedava. "ama kelle fiyatına hurriyet bedava" . ahh "bir de ayrılık olmasaydı".
mericucu mericucu
yurdumda yaşıyor olmaktan mutluyum. son yıllarda olanlar insanların hakettiklerini unuttursa da doğduğum yerde nefes alıyor olmak gerçekten güzel.
vela vela
her halükarda kategorize edilmektir.türkiye'de sadece insan olunmaz.ten rengine,dünya görüşüne,dini yaşantına,giyimine kuşamına vb. şeylere göre belli kategorilerde birşey olunur.ya bu yüzden saygı görürsün,ya da sürüm sürüm sürünürsün.
bari bari
paranız kadar değer verilir . her hangi bir konalizasyon deliğine düşe bilir. herhangi bir eylemcinin kurşunuyla vurulabilirsiz. linç edile bilir . polisler tarafından dövülebilir . sokakta bir zengin oğlu tarafından öldürülebilir .parasızlığınız için hastaneden kovula bilir. başbakanınızdan azar işite bilir , sözün kısası türkiyede yaşıyosanız insan olamazsınız...
1 /