türkiye krallar ülkesi değil kurallar ülkesidir

dumrul dumrul
yolların kralı olmaz kuralı oluru nihayet çeşitlendirebilmiş bir beyefendinin sözüdür.
(parantezler bana ait)

bugün yapılması gereken en önemli iş fiili durumu yasal hale getirmek, anayasayı ve bu kafa karışıklığını sona erdirmektir. bunun yolu da yeni bir anayasadır ve anayasada başkanlık sistemidir. başkanlık sistemi bazen öyle (ses gitti) ödemişliler... ödemişliler... yooo... ödemişliler... yolların... kralı yookk (gülüyor) yoll... yol... (tribünden sloganlar) yollarınnn... yolların... yolların kralı yoookkk yolların kuralı vardır. onun için yolların kuralına riayet edeceğiz ve ....
deepdarkbluesea deepdarkbluesea
kesinlikle katılıyorum hatta desteğimi bi örnek ile pekiştiriyorum.


iş yeri kuralları
1 patron her zaman haklıdır
2 patronun haksız olduğu durumlarda 1nci kural geçerlidir.
sickgod sickgod
kendisini espri yapmak konusunda pek yetenekli görmüyorum fakat hakkını verelim bu iyi olmuş. bu ülke birkaç istisnai dönemler hariç sürekli krallar ülkesi olmuştur, tüm kurumlar buna göre düzenlenmiştir hâlâ da buna uygun pek çok örnek bulunur. örnek mi c.başkanı danışmanının eşinin dün thy yönetim kuruluna atanması, örnek mi fatma betül sayanın yaptıkları, örnek mi belediyelerde yerel işçilerin istisnasız torpille seçilmesi... osmanlı'dan gelir bu gelenek. kurumları belli bir zümreye ayrıcalıklı kılınmış tüm halklar da yoksulluğa mahkumdur.
di mi ama di mi ama
türkiye kurallar ülkesi olduğunda benzerini, hatta andıranını bile siyasette göremeyeceğiniz birinin latifesi olsa gerek.

iki kafiyeli slogan da biz atalımit: hıyarlar ülkesidir o, kurallar ülkesi olsa duramazsın.
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
kural 1: "kral ne derse o"

anayasada olmayan cumhurbaşkanlığı sistemini referanduma götürerek kuralları çiğneyen ve hatta anayassl düzeni bozan bir avuç insanın milletin akıyla dalga geçmesidir.