türklüğün yolunun islamdan geçtiğini sanmak

knightofinstagram knightofinstagram
hâlbuki uzaktan yakından alakası yok.ne yani islam öncesi atalarimiz türk degil miydi? ve atalarımız domuz yer şarap/kımız içerdi.islam arap kültürünün bir parçasıdır.biz islamdan öncede gayet medeni yaşardık.biz araplardan değil onlar bizden çok şeyi öğrenmeli.
dumrul dumrul
ismet özel ve fanlarının durumudur. buna göre ben müslüman olmadığım için türk olamıyorum. hadi beni siktir edin, mustafa kemal de oğuz kaan da dede korkut da müslüman olmadığı için türk olamıyor.

durun daha bitmedi. terörist olmayan da müslüman sayılmıyor aynı beylere göre. yani şu giriyi okuyanların yüzde doksanı... şimdi zinciri izleyelim: siz kendinizi hem türk hem müslüman sayan ama terörist olmayanlar müslüman sayılmıyorsunuz. müslüman değilseniz türk de sayılmıyorsunuz.

türk olarak geriye fetö, metö, retö üyesi arapçı teröristler kalıyor.
clitor eastwood clitor eastwood
tüm dünyayı geçtim, sadece rusya kadar kaliteli türkolog yetiştirebilseydik, bu adamlara bu lafları yedirecek onlarca adam çıkardı ekranlara. keyifle de izlerdik bakakalmalarını.

bir açıklamaya bakıyorsun, bir adama, bir aslolanlara... film izlerken, 20 saniye önden giden altyazı gibi, boktan.
elcordobez elcordobez
bilimsel olarak insanlar arasında ırk diye bir kavram yoktur. neden bu kadar fazla şeyyedersiniz böyle şeyleri hayatım boyunca anlamayacağım. bir de bazı insanlar ağızlarını bir açarlar yok uluslarının onuruymuş, kahramanlığıymış falan fişmekan.
ulusların şerefi diye bir şey olmaz. bireylerin şerefi olur. beyninizi böyle saçmalıklarla neden tütsülersiniz hiç anlamıyorum.

tanım: nüfus cüzdanında türk yazan biri olarak ilk gençliğimde yoğun bir islam itikatından sola döndüm mutlu ve huzurluyum.
mirgaliyev mirgaliyev
hatalı bir zandır. türk milletinin tarihi islamiyet'in çok öncesinde de mevcuttur. burada kurulan hatalı bağ belki de türklerin tarih boyunca genelde monoteist inanışlar sergilemesinden ileri gelebilir.