tuzla da hissedilen yoğun koku

dolphin1313 dolphin1313
akşam saatlerinden başlayan ve giderek yoğunluğu artan bir koku bütün tuzlayı kaplamış durumda .
pek çok kişi baş dönmesi, mide bulantısı ve çeşitli şikayetlerle acil servislere akın etmiş durumda şuan .
adeta kimyasal silah atılmış gibi bütün tuzlada sarımsak benzeri boğucu bir hava hakim.
kendim de eve ilk geldiğimde herhalde böcek ilaçlaması yapıldı o kokuyor dedim. ancak çevrede insanlarda ki panik havası görünce haberlere baktım ciddi bir sorun söz konusu. insanlar sokakta yürürken ağızlarını mendil ile kapatıyorlar. umarım şebeke sularına karışmış bir kimyasal madde söz konusu değildir çünkü en çok kanalizasyondan yayılıyor.
edit: kanalizasyondan şüphelenmiştim malesef ki yanılmamışım.pis su giderlerini de kapatmak lazım.

slowdiver slowdiver
tuzla'da yaşayan yazarlar var ise, lütfen, en azından şu lanet koku geçene kadar sokak hayvanlarını da evinize alın, yazık günah o canlara!
format at geçer format at geçer
bu kokunun tek bir sebebi var o da kimyasal atığını sırf para vermemek için belediyeye aldırtmak yerine kanalizasyona döken iş yerleri. bu tarz kokular çoğu kez oluyor ama bu sefer baya abartmışlar.
orions orions
herhangi bir bakanın, belediye başkanının, ilçenin eğitim seviyesine göre muhtarın gidip; "zehirli olmayan,nahoş bir koku." olarak açıkladığı ama ne hikmetse geniz yanmasına,mide bulantısına ya da göz yanmasına sebebiyet veren masum (!) koku.
dumrul dumrul
reis daha haftalar önce "istanbul'a ihanet ettik, ebesine hopladık, içine sıçtık" demiyor muydu?

o sıçışın kokusu işte böyle hafiften vurmuş, telaşa mahal yok.

yalnız bir kokunun kaynağını bulmaktan aciz bu adamlar daha nükleer santral falan yapacaklar. ben artık böyle şeylere muhalefet etmiyorum aga. millet olarak ebemizin örekesini görmeden hiçbir konuda akıllanacak insanlar değiliz.