tyler norton

dumrul dumrul
ilginç bir arkadaş. dinler hakkında yazdıklarım çok zoruna gidiyormuş. elinden bir şey yapmak gelmediği için de "buğz" ediyormuş. yakında kıyamet kopacakmış ve orada benim halimi görecekmiş. gerisi zaten malum. sonsuza kadar cehennemde işkence görecek ve çok pişman olacağım... bunu görmeyi dört gözle bekliyor ve bu onu mutlu edecek.
şimdi bu arkadaşa soracak olursak kafa kesmek, el, kol, bacak, dil kesmek iyi şeyler değil diyecek muhtemelen. islam barış dinidir diyecek. ama sonsuza kadar yakmak filan neden olmasın yani. çok eğlenceli...

pekii temelde ışid'le ne farkı var arkadaşın?

aradaki fark elverişlilik hali. toplumsal şartlar kafamı kesmeye müsaade etmiyor. şartların buna müsaade ettiği koşulların oluşması halinde belki elini kirletecek kadar cesur değildir ama kafamın kesilmesini de izlemekten zevk alır. sonsuza kadar yakılmam fikri zevk verebileceğine göre sizce aradaki fark nedir?

dinin temelde bir nefret ideolojisi olmasından bahsederken bunu anlatıyoruz.

bunun varsayımını hemen sınayalım. eğer herhangi bir varlık bana sonsuza kadar işkence edecekse ben de ona bir şey yapamıyorsam küfredebilirim. basit bir gerçek. sizi sürekli tehdit eden birilerine "eyvallah abi saygı duyuyorum" demezsiniz. biraz şerefi olan hiç kimse demez bunu.

varsayımı aşıp gerçeklere gelirsek, herkes ölür. şahsen çok uzun yaşamaya niyetli biri değilim. ancak sen benim yandığımı asla göremeyeceksin kardeş... senin gibi bütün hayatımı da bir takım hayali arkadaşlarımın gazabından korkarak da geçirmeyeceğim. hayatını korku içinde geçirenler başkalarının korkusuna bel bağlayabiliyorlar. terör olgusunu yaratan da temelde bu. dehşet saçarak kendi korkusunu başkalarına yayma çabası... ama korkmuyoruz. sizin fetöcüler senelerce hapse attı korkmadık. sizin el kaide levent'te annemi yaraladı. (ben içerdeydim o vakit) korkmadık. sizin ışid arkadaşlarımı öldürdü. korkmadık. bu ucuz geyiklerden niye korkalım?

ama çok erken gitmezsen ne göreceksin biliyor musun? bütün organize dinlerin köklü olarak, bir daha ortaya çıkmamak üzere yok olup gidişini göreceksin. zira gidişatı görüyorsunuz, sözde çokluğa rağmen sizi böyle agresif kılan şey de bu.

gözünüzü dilediğiniz kadar kapatıp minicik bir azınlık olduğumuzu hayal edebilirsiniz ama biz buradayız. siz tehditler savururken biz bu tehditlerle dalgamızı geçiyoruz. ne kadar korkunç değil mi? sen tehditler savururken birileri mavraya devam ediyor.

hasılı "buğz"a devam kardeş. ama takiye mevzularına pek fazla girmeden gerçekten ne istediğini açık seçik beyan edersen daha tatlı olur. çünkü net olmak iyidir. bizim kartlarımız açık. madem çoğunluk sizde, dahası madem haklısınız, pekii niye kartları açmaya cesaret edemiyorsunuz?
5
dumrul dumrul
kendisi hakkındaki son girimde "takiye mevzularına pek fazla girmeden gerçekten ne istediğini açık seçik beyan edersen daha tatlı olur." demiştim.

bu arada epey yol almış ve domuz bağı ile elini yükseltmiş. ha şöyle biraz açık sözlü olun güzel kardeşim. herkes görsün sizin itikadınız nedir, ameliniz nedir...
domuz bağından sonra kafa kesmeye de bekleriz.


ofansif sol bek ofansif sol bek
hizbullahçıların (lübnan'daki antiemperyalist ve anti-siyonist çizgideki hizbullah ile karıştırmayın, bu türkiye'deki hizbullah) işkenceyle insan öldürmesini çok matah bir şeymiş gibi burada savunan, bir de onun üzerinden milleti tehdit eden terör yandaşı. kendisine kemalist, laiklik yanlısı gibi sıfatlar yakıştıran sakil tiplerin bunu savunması da mide bulandırıyor.


ofansif sol bek ofansif sol bek
"ellerinden gelse müslümanları kıtır kıtır kesecek olanlara sadece domuz bağı dedim" diye abuk bir savunma geliştiren, bir anlık öfkeyle kendini teşhir edecek duruma gelince küçük emrah moduna giren kişi. ya arkadaş, bir sakin ol! kimse size bir şey yapmıyor. ama bu ülkede gerçekten "kıtır kıtır kesilenler" oldu. maraş'ta, çorum'da, sivas'ta aleviler, dersim'de, roboski'de kürtler, en vahşi şekillerde katledildiler. ermenilere, rumlara, yahudilere yapılmayan kalmadı. bilhassa ermeniliğin küfür olarak kullanıldığı bir ülkede yaşıyoruz. ve bunları yapanlar da hep senin methettiğin, iyi bir haltmış gibi burada propagandasını yaptığın tiplerdi. ama o insanların hiçbiri sizin kadar ağlamadı, hiçbiri sizin kadar mağdur edebiyatı yapmadı. 28 şubat'taki başörtüsü yasağının ekmeğini ye ye bitiremediniz, aynı cengiz ünder'in bonservisi gibi. velhasıl, iki dakika delikanlı ol. burada milleti domuz bağı ile tehdit edip sonra küçük emrah gibi ağlamayı kes!
the red queen the red queen
bu zat ve destekleyenler, siz iyi misiniz? kafadan sakatlığınız yok değil mi? paranoyadan muzdarip olabilir misiniz? "domuz bağı" ile birini tehdit etmek ve bunu birine yapabilmeyi düşünmek nasıl bir rahatsızlık? birilerinin sizi sırf inanıyorsunuz diye "yakabileceği" sanrısı nedir?

nasıl şiddet eğilimli insanlarsınız siz? karşı laf eden çıkınca da emrah mode on. bir dönüp ne dediğine baksın herkes. saçmalamanın dibini bulmuşsunuz.
zeitgeist zeitgeist
ulan azıcık imkan verilse ortalığın amına koyacak olan adamların, domuz bağı çok korkutucu kafaları ayrı bir soytarılık, çok iyi biliyorsunuz aslında öyle bir şey olmayacak, nefret dilinizi biraz daha körüklemek için tehdit aldım saldırganlaşmak hakkımdır tutumundasınız, fossunuz, boşsunuz.

hayatınızın tek gayesi bu mudur, hiç mi elle tutulacak bir yanınız yok sizin? geleyim biraz islama saydırayım eee sonrası yok! yok mk bütün elinizdeki şey, hayat damarınız buymuş gibi, nefretten başka hangi kozunuz var? hangi sike dermansınız da kınadıklarınızı adam etmenin peşine düştünüz.

hamurunuzu bilmiyoruz sanki? dumrul benzetme yaptı terörist olmadı evet, zaten olamaz, dumrul ve dumrul gibi ateşli söylemlerin sahipleri ele keleş alıp dağa çıkmayı, çatışmayı, gebermeyi falan göze alacak kalibrede insanlar değiller, ancak burada yazarlar ajsjdoıflkn

kendiniz çalıp kendiniz söylüyorsunuz, akşama kadar ateist, sempatizan, soytarı ekseninde birbirinize laf anlatıyorsunuz, acınacak bir sindirilmişlik, buradan başka bir alanınızın olmayışı evet acındırıyor. reel hayatta şurada sarf ettiklerinizin onda birini edemeyen kalibrede boş adamlarsınız, sizi kim sikene takar da domuz bağıyla öldürür sahi, gerçekliğiniz yarattığınız sanallıktan ibaretken, çocuk parkları sizden daha olgunlarla dolu neyse.
2
spacetusubozulanadamındramı spacetusubozulanadamındramı
kendisine destek çıkan müslüman evlatları, yarın öbür gün 'ortalık karışsa', kafir avına çıkacak zibidi tiplerdir.

potansiyel domuz bağcıları yani. eh, 1400 yıl önce kılıç, şimdi bu. bi'de evrim yok diyorlar(!)
tyler norton tyler norton
tarafımı tutup savunan da olmuş hizbullahcı diye kestirip atan da. 3-5 kişi derdimi anladıysa ne mutlu.
karıncayı bile incitmem deme bileden bile incinir karınca sözündeki inceliği hayatıma uygulamaya çalışan bir insanım. hayatımda ring hariç kimseyi incitmedim, ne fiziksel ne duygusal.

her insanın bir kirmizi çizgisi vardır. kiminin onuru, kiminin şöhreti, kiminin çocuğu, kiminin ailesi.
vardır illa ki. olmayanın karakteri oturduğunda olacaktır.

peygamberim, allah'ım benim kırmızı çizgim. kendimden, annem, babamdan çok sevdiğim, uğruna ölümü göze alacağım, yaşama kaynağım olan değerlere utanmadan, çekinmeden ağzından salyalar akıta akıta hakaret edenler bu nefret söyleminin bir neticesi. inanmadığı için değil kesinlikle, benim inanmayanlar ile bir derdim yok hidayet dilerim onlara.

benim derdim peygamberimin sırtına işkembe koyanlarla, benim derdim peygamberimin yoluna gece vakti diken taşıyanlarla, benim derdim peygamberimi taif'te taşlayıp dişini kıranlarla, o konuşurken yüzüne tükürenlerle, yıldızlara benzettiği ashabına, ailelerine sadece la ilahe illallah dedikleri için akıla mantığa sığmayacak işkenceler, zulümler yapanlarla. bunları yapanları 1400 sene öncesinde aramanıza gerek yok. evet bunlar sizlersiniz. devir değişti ama siz değişimediniz. evet siz ebu cehilin, lehebin yol arkadaşlarısınız.

benim niyetim peygamberimin yoluna koyulan dikenleri temizlemek, dikenleri alıp sahibinin yoluna tekrar koymak değil kesinlikle. tek hatam davama ters düşse de nefsime yenilip o koyduğunuz dikenlerin belki bir tutamını yolunuza koymamdır. evet yanlış yaptım.

nefret söylemi için allah'tan af diliyorum. bizim dinimiz bize bunu emretmiyor. belki bu sözler sebebiyle islama iftira atanlara fırsat verdim.

siz hakaret ediyorsunuz, zulüm ediyorsunuz bizim ne yapmamız lazım?
yine peygamberimi örnek alacağım, hz yakub'un da dediği gibi 'bana düşen artık, güzel bir sabırdır.'


sözlerimi ibrahim suresinin 42. ayeti ile sonlandırmak istiyorum.

sakın, allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! ancak, allah onları cezalandırmayı, korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.