typokiller kesköse

2 /
bitli piyade bitli piyade
insan tanıdıklarını bu şekilde görünce onlardan nasıl soğur bunu göstermiş yazar. twitter'da fenomen olmak için sıçıp batırmış.

edit: aranızda instagram adresini isteyen hırbolar var. eleştirdim diye kimseyi ifşa edecek değilim. insan olun amk.
birfincancay birfincancay
şimdi klasik, ben kendisini tanımam etmem. yazılarını üslup itibariyle kaliteli bulan ancak tavırlarını naçizane olarak desteklemeyen biriydim. ki şu güne kadar attığı herhangi bir fotoğrafa bakmışlığım ya da twitter hesabını görmüşlüğüm yoktu. olaylardan yeni haberim oldu.

neyse, ne diyordum: ha aynı zamanda zeki biri bana göre. o yüzden benim özellikle şaşırdığım, bu tongaya düşebilmesi oldu. yani uzun zamandır sözlüktür, sosyal medyadır bu tarz mecralarda bulunduğunu biliyorum. böyle bin defa: "bakın şu adam bana bahhtı!" eklemesiyle söz konusu adamları ifşalayan kadınların her şekilde lince uğradığını en başından biliyor olması gerekir. şahit olmuştur. bu durumda aklıma iki ihtimal gelir: ya reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla yoluna devam etmiştir ya da linçse linç canım amaaaan, bana ne diyerek bunu yapmıştır. ama o zaman da böyle işte geçici olarak da olsa hesap kapatırsın falan birsürü bok püsür... eğlencen çektiğini kurtarmaz. sıkıntı.

paylaşım yaparken adamın yüzünü gizlese bir şey demem. adama "sığır" demese yine bir şey demem. ama iki ofsayt hareket yan yana. ne tarafını ne kadar açmış, açana bakılır mı bakılmaz mı bu tartışmalara da girmem. umrumda değil açıkçası işin o kısmı. benim fikrim: vücudunun herhangi bir yerini kamuya açan kişiye bakan adam "sığır" değildir. halka ifşa edilmeyi de hak etmiyordur. berikine göre sığırdır, öbürüne göre özgürlük düşmanıdır vesair... hakikaten tartışmam.

burada birçok arkadaşı seveni şusu busu var onu da görüyorum. onlarla ya da kendisiyle dalga geçmek niyetinde de değilim. çünkü ben kendisi gibi bir yapıya sahip değilim ancak buradan görünen, kendi içinde uzun süredir ciddi sıkıntılar yaşadığı ve bu şekil olumsuz bir yapıya sahip olması. benim düşüncem bu. aynı yapıda kadın-erkek birçok insan var. buralarda da görüyorum. geçip gidiyorlar buralardan sıkça. hep söylüyorum: her ne eksiğiniz var ise böyle tamamlamanız mümkün değil. bu şekilde değil. böylesi size en fazla daha çok sıkıntı verir.

zeki kız. kapasitesi var. böyle kullanması yazık.
lorquet lorquet
sjdjdjfjdjd
şuan resmen ünlü birini tanıyan gayet ünsüz biri gibi gururlu hissediyorum. işin garibi yalnız değilmişim :/
sjdjdj.
yalnız iyi random güldüm.
sjdjdjdjdhjs
rose whisper rose whisper
meseleyi anlamadım çok okuyamam zaten ama twitter'da sözlükteki tarzımla takılıp, tanıdık kimseyi takip etmeden, sadece istediğim sayfaları takip ederek 6-7 takipçi arasında gezen bi insan olarak ne kadar elit biri olduğumu fark ettim. şu ünlülükte gözü olmama halime aşıkım. memem de küçük değil ona rağmen hem de. uzak dursun ama abazanlar.
the red queen the red queen
kesin bu çirkin diyenlerin hiçbiri ayna çatlatan cinsten değildir. gözlemlediğim kadarıyla çirkinler daha kolay yafta yapıştırıyor. bilemiyorum artık. insan en başta kendine yakıştırmaz yahu böyle laflar etmeyi. typo'yu savunmayacağım çünkü doğru bulmuyorum ama bu ağır laflar... herkes kendine yakışanı yapar. dönün sonra yazdıklarınızı okuyun da kalibrenizi görün.
pennsatucky pennsatucky
bu kadarı fazla yaa. twitter bu vb şeyleri yapan kimselerle dolu zaten, bekçilik yapıp herkesi ifşa etmeli o halde. ne oldu da patladı, büyüdü bu kadar amınakoyiim. adresi kalmış bi verilmedik sanıyorum. ne bileyiiim, mesela şu an burdaki kimseler de "uuu tanıyorum len bunu, iki kelam etmem gerek, uuuu tanıdığımı herkes bilmeli olm." ayağına yazıyo bence. uzatılmaması gereken.
selimciğim selimciğim
başkalarına zarar verme ihtmali yoksa insanların kusurlarının afişe edilmesi, yayılması, insanların üstüne gidlmesi, aman dileme şansı verilmemesi, suçu bildirildikten sonra bunun devam ettirilmesi bana göre adiliktir. ve buradaki personasıyla twitter parsonasını ayrı tutmuşsa bunu afişe etmek ve yaptığı hatayı burada davula vura vura sergilemek de hiç insanca değil.

günah, kusur örtülür meselesi geçtiğinde dalga geçen, meselenin özüne kulağını kapatan, meseleyi levent kırca-esk biçimde hemen yolsuzluk günceline bağlayan veya (sanki şeriate göre suç örtülür ve ceza iptal edilirmiş gibi) "ımı kırın kırslırındı ticıviz, tırikıtlırdı ticıviz" diye kendini yırtanlar umarım bu ifadeyle ne anlatılmak istediğini yukarıda sıkılarak yazdığım sarih açıklamadan kapabilirler. böyle bir incelik bu.

kendisi başkasını afişe etmiş olabilir, epey hatalı olabilir. hatalı. bu ayrı bir mesele. ama gözlemlenen bir hata, başka kimselere gönlüne göre hata yapma hakkı vermez. gerçi pek çok insan tecavüzcülere cezaevinde -muhtemelen eski tecavüzcüler tarafından- tecavüz edilmesini adaletin tesisi olarak görüyor. ne anlatıyoruz ki burada?

hani moda oldu ya, "duyar" muyar da kasmıyorum. ne kadar duyar kasmadığıma, alemin enayisi gibi linç pahasına, don kişot gibi bu ve benzeri tartışmalara ters şeritten girdiğim anlarda denk gelmiş olabilirsiniz bir ihtimal. kendisini de tanımam etmem. mesajlaşmışlığım olduğunu bile sanmıyorum.
revoluce revoluce
yaptıkları doğru olmayan ancak böyle tüm bilgileri ortalığa saçılmaması gereken kişidir. bu sosyal medya denilen baş belasının yarattığı travmatik ilgi açlığının nasıl vahim sonuçlara sebebiyet verdiğinin en net örneğidir kendisi. fazladan iki beğeni alacağım diye şekilden şekile giren bir dünya yaratık varken kendisine bu kadar saldırılması aşırı abartılı geliyor bana. ve @bitli piyade' ye bir konuda katılıyorum. kötü sözlük zamanından tanıyıp, takip ettiğim bir yazarı böyle bir konumda görmek can sıkıcı oluyor sadece. yoksa gömmek için sırada bekleyen sırtlan sürüsünden de aynı ölçüde tiksiniyorum. ucuzlaşmadan da eleştirebiliriz.
a good day to die a good day to die
bu arkadaşla vakti zamanında bir muhabbetimiz olmuştu. erkek zannediyordum. kadınmış. ilginç...
neyse bunu da kendisine söylemişim zaten. o da beni kadın zannediyormuş klasik olarak.
2 /