typokiller kesköse

3 /
the red queen the red queen
kesin bu çirkin diyenlerin hiçbiri ayna çatlatan cinsten değildir. gözlemlediğim kadarıyla çirkinler daha kolay yafta yapıştırıyor. bilemiyorum artık. insan en başta kendine yakıştırmaz yahu böyle laflar etmeyi. typo'yu savunmayacağım çünkü doğru bulmuyorum ama bu ağır laflar... herkes kendine yakışanı yapar. dönün sonra yazdıklarınızı okuyun da kalibrenizi görün.
pennsatucky pennsatucky
bu kadarı fazla yaa. twitter bu vb şeyleri yapan kimselerle dolu zaten, bekçilik yapıp herkesi ifşa etmeli o halde. ne oldu da patladı, büyüdü bu kadar amınakoyiim. adresi kalmış bi verilmedik sanıyorum. ne bileyiiim, mesela şu an burdaki kimseler de "uuu tanıyorum len bunu, iki kelam etmem gerek, uuuu tanıdığımı herkes bilmeli olm." ayağına yazıyo bence. uzatılmaması gereken.
selimciğim selimciğim
başkalarına zarar verme ihtmali yoksa insanların kusurlarının afişe edilmesi, yayılması, insanların üstüne gidlmesi, aman dileme şansı verilmemesi, suçu bildirildikten sonra bunun devam ettirilmesi bana göre adiliktir. ve buradaki personasıyla twitter parsonasını ayrı tutmuşsa bunu afişe etmek ve yaptığı hatayı burada davula vura vura sergilemek de hiç insanca değil.

günah, kusur örtülür meselesi geçtiğinde dalga geçen, meselenin özüne kulağını kapatan, meseleyi levent kırca-esk biçimde hemen yolsuzluk günceline bağlayan veya (sanki şeriate göre suç örtülür ve ceza iptal edilirmiş gibi) "ımı kırın kırslırındı ticıviz, tırikıtlırdı ticıviz" diye kendini yırtanlar umarım bu ifadeyle ne anlatılmak istediğini yukarıda sıkılarak yazdığım sarih açıklamadan kapabilirler. böyle bir incelik bu.

kendisi başkasını afişe etmiş olabilir, epey hatalı olabilir. hatalı. bu ayrı bir mesele. ama gözlemlenen bir hata, başka kimselere gönlüne göre hata yapma hakkı vermez. gerçi pek çok insan tecavüzcülere cezaevinde -muhtemelen eski tecavüzcüler tarafından- tecavüz edilmesini adaletin tesisi olarak görüyor. ne anlatıyoruz ki burada?

hani moda oldu ya, "duyar" muyar da kasmıyorum. ne kadar duyar kasmadığıma, alemin enayisi gibi linç pahasına, don kişot gibi bu ve benzeri tartışmalara ters şeritten girdiğim anlarda denk gelmiş olabilirsiniz bir ihtimal. kendisini de tanımam etmem. mesajlaşmışlığım olduğunu bile sanmıyorum.
müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
olaylar, olaylar...
almamız gereken dersler:

hiçbir sosyal medya hesabında aynı mahlasla ya da üslupla yazmıyoruz√

her kim olursa olsun gerçek bilgilerimizi asla paylaşmıyoruz√

bir yerde ekli ya da takipte olan bir arkadaşımızı diğer hesaplarımıza eklemiyoruz√


baksanıza bahsi geçenin, kendi kendine yaptığı bir ifşa varken millet, kızın her şeyini ortaya dökmüş.

iki yanlıştan bir doğru çıkmıyor ama typo, kendini ifşa edip fırsat düşkünlüğü yapanları şikayet etmeli derim.
4
revoluce revoluce
yaptıkları doğru olmayan ancak böyle tüm bilgileri ortalığa saçılmaması gereken kişidir. bu sosyal medya denilen baş belasının yarattığı travmatik ilgi açlığının nasıl vahim sonuçlara sebebiyet verdiğinin en net örneğidir kendisi. fazladan iki beğeni alacağım diye şekilden şekile giren bir dünya yaratık varken kendisine bu kadar saldırılması aşırı abartılı geliyor bana. ve @bitli piyade' ye bir konuda katılıyorum. kötü sözlük zamanından tanıyıp, takip ettiğim bir yazarı böyle bir konumda görmek can sıkıcı oluyor sadece. yoksa gömmek için sırada bekleyen sırtlan sürüsünden de aynı ölçüde tiksiniyorum. ucuzlaşmadan da eleştirebiliriz.
a good day to die a good day to die
bu arkadaşla vakti zamanında bir muhabbetimiz olmuştu. erkek zannediyordum. kadınmış. ilginç...
neyse bunu da kendisine söylemişim zaten. o da beni kadın zannediyormuş klasik olarak.
tekil kişilik tekil kişilik
tamam anladık köse biri değilmiş, bu zamanda pek çok insanda bulunan narsist kişilik sorunu varmış... eeee... yani?
sözlükte en çok yazı yazılan şey bu başlıkta...
hem siz zaten narsist biri olacaksınız hem de narsist birini görünce aaaaa narsist biri mi bu diye çığlık atacaksınız?
neyse fazla bile yazdım bu başlığa...
yazık yormayın kimseyi de kendinizi de...
vallahi şu başlığı tekrar başa taşıyacağım gönder deyince şimdi ve buna üzüldüm doğrusu...
başka başlıklar açın şuraya arkadaşım...
biraz geniş düşünün, daha söylenmeyen neler vardır kim bilir?
siz söyleyin hadi!
ganjaman ganjaman
aslında baya baya yargılanması ve yerin dibine sokulması, hatta bütün her şeyi ifşa edilmesi lazım. ekşideki tinder date'leri bunu zaten yapmış. böyle böyle azalarak bitecek saygısız, ruhsuz kevaşeler. bundan sonra tanımadığı insanların fotoğrafını sosyal medya hesaplarından paylaşıp hakaret etmeden önce iki kere düşünür tipsiz yaşlı gargamel.

bir de hala giri girenler var. ölmedi mi lan daha? vurmaktan elim acıdı amk :d.
3 /