uber

7 /
benim nickim benim kararım benim nickim benim kararım
desteklediğim uygulamadır. nedenini bir örnekle anlatacağım.

geçtiğimiz cuma günü, arkadaşlarla şöyle bir kafa dağıtalım diye, samatya'da bir meyhaneye gittik. rakılar, mezeler, fasıllar derken gece sonu hepimizin kafalar baya güzel durumdaydı. bir de o kafayla çıktık, iki bira alıp samatya sahilde onları da indirdik.

ulan şimdi eve dön falan bir sürü yol derken, aklımıza uber geldi. hem geniş araç, hem de bizim kahrımızı çekse çekse bu arkadaşlar çeker diyerek çağırdık aracı, 4 dakika sonra önümüzde durdu. bindik araca, "hoş geldiniz efendim" diyerek karşılandık. müzik talep ettik istediğimiz türde müzik açıldı, araçlar zaten tertemiz rahat rahat gidiyoruz. tüm arkadaşları evlerine dağıttıktan sonra en son ben kaldım. evin önüne gittiğimde 107 tl tuttuğunu gördüm. ilk 100'lük banknotu çıkardım verdim, üstüne 10 lira daha uzattım, "yeterli bu" dedi ve 10 lirayı almadı. şaşırdım, "olmaz öyle şey bozuk yoksa üstü kalsın" dedim. "gerçekten gerek yok teşekkür eder iyi geceler dilerim dedi." teşekkür ettim, helallik istedim, indim araçtan evime gittim.

parasında pulunda değilim, lakin taksiye 110 lira ver, sana geri 3 lira vermez. bozuk yok der, kavga edersin yine de alamazsın. uber hakkı olan parayı, bozuk parası olmadığı için, üstünü veremem diye düşünüp almazken, müşterisine bu kadar önem verirken, sittin sene taksi kullanmam.

aynı ücrete, iki seviye arasındaki fark everest kadar olursa, herkes kaliteyi tercih eder.
4
valiz süren alkollü adam valiz süren alkollü adam
"bu adamlar ne ara nakit çalışmaya başladı" diye sordurandır. ayrıca halkalı'dan atatürk havalimanı'na 100 lira fiyat çekmesi ile beni üzmüş uygulamadır. taksiye bindim gittim, 27 lira yazdı. tamam konforlu saygılı maygılı ama 70 lira farka da değecek kadar değil.
mars da okuyan öğrenci mars da okuyan öğrenci
yasaklandı diye duydum. umarım doğru değildir. eğer gerçekten yasaklandı ise, bu ülkede sikenin, dövenin, sövenin, vuranın her zaman haklı olduğunu görmüş oluruz. artık taksici dayılar malum yerlerine kına yakarak bunu kutlayabilirler.
valiz süren alkollü adam valiz süren alkollü adam
yargıtay, faaliyet sonlandırma kararı çıkana kadar faaliyetlerine devam edecek şirkettir. iki seçenek var: ya seçim geçene kadar polisler ubercileri sıkıştırıp taksicilere akp propogandası yapmaya devam edecek ve seçimden sonra her şey eskisine dönecek ya da uber faaliyetlerini-çin de dahil olmak üzere bir çok asya ülkesinde yaptığı gibi- yerli bir firmaya satacak ve taksicileri sikmeye başkaları devam edecek. umarım 2. seçenek olur ki uber'in hükümet ile baş edemediği yerlerde bunu yaptığı aşikar. tabii taksiciler inşallah uber yasaklanır diye dua ediyorlardır. çünkü ne zaman ki hükümete yakın birisi uber'in türkiye faaliyetlerini alırsa, işte o şirket taksicilerin götüne öyle bir kazık sokar ki skoda bacaklı karılar gibi çarpık çarpık yürümeye başlarlar. hele bir de ubercileri sıkıştırsınlar yiyorsa. o egzozu öyle bir monte ederler ki adama, ortalıkta modifiyeli şahin gibi bağıra bağıra gezerler.

haydi taksiciler! yine iyisiniz! 24 haziran'a götünüzün üzerine oturabileceksiniz!
7 /