unigarden

erolcant erolcant
sakarya'da bulunan bir öğrenci yurdu. 2 yılım geçmiştir kendisiyle. oldukça nezihtir. akla gelebilecek her türlü imkana sahiptir. bir de etrafı harika bir doğa ile çevrilidir. yurttan ziyade bir öğrenci köyünü andırır.


Anasayfa
alpago02 alpago02
kesinlikle önünden dahi geçirmemesi gereken sakarya' da bulunan öğrenci sitesi.
sosyal medyada okuyacağınız tüm olumlu yorumlar site yönetimi tarafından, iyi bir imaj yaratmak ve yeni kurbanlar kazanmak üzere bilinçli olarak yaptırılan reklamlardan ibaret. burada kalmış ve memnun kalan henüz kimseyle karşılaşmadım. bir kere kucaklarına düştüğünüz zaman maalesef cebinizden alabildiklerini alana kadar durmazlar. site yönetimindeki zeynur kan isimli kadın, şeytana pabucunu ters giydirir, şeytandan daha şeytandır. diğer yandan diğer site yönetimi için çalışanların da bu kadından farkları yoktur. tamamen çeteciliğin, tefeciliğin somut örnekleridir. önce yüzünüze gülerler, siz imzayı attıktan sonra işler değişir. aceleyle üretilmiş dairelerin eksiklerini her gün tek tek görmeye başlarsınız. hakkınızı aramaya çalışırken bitse de siktrolsam diye gün sayarken bitince eşya senedinizi vermezler. duvarda bi leke dahi görseler sadece o leke için 100 lira gibi fahiş bir rakam isterler aksi halde avukata vermekle tehdit ederler. aldıkları paralarla da tabii ki de gidip o bir iki lekeyi silmezler, paranızla açarlar bir 70'lik keyiflerine bakarlar. hizmet bedeli olarak herhangi bir fatura ibraz etmezler,
yani demem o ki projeye para yatıran yatırımcıların tüm emeklerini bu site yönetimi çok çok güzel kullanır. proje sahipleri niçin bu insanları orada tutuyor anlamak güç.

onun haricinde üniversiteye ulaşım servis ile yapılır. servis dediğime bakmayın metalden tabuttur. insanlar içlerine damızlık hayvan gibi ayakta istiflenerek giderler. geçen sene kaza olmuş, yan yatan servisten ağır yaralanan olmamıştı sanırsam ya da olduysa da hemen üstünü kapatmışlardır. servis arızalandığında sitede mahsur kalırsınız. allah'ın dağına taksi çağırsanız aşağı inmek en az 20 lira tutar. çoğu zaman kalabalıktan servise binemediğiniz için okula geç kalırsınız. evinizden aşağıya inip bir çay içmek isteseniz önce servise binip okula, oradan da ücret ödeyerek minibüsle inmeniz gerekir.
diğer yandan internet rezalettir, uydu net kullanıldığı ve tek bir hattan tüm dairelere paylaştırıldığı için google' ı açmak neredeyse imkansızdır. bütün yıl boyunca düzelteceklerini söyleyip seneyi geçiştirirler.
sitede sürekli yan dairenizden, alt dairenizden gecenin, sabahın körü sevişen insanların seslerini duyarsanız. herkesin özel hayatı kendine lakin günlük daire kiralayanlar çok fazladır. gözümüzle, kulağımızla şahit olduk.
market aşırı pahalı, zaten allah'ın dağındasınız. ihtiyacınız olan şey için nereye gideceksiniz? e tabii zike zike bize mantalitesiyle çarşıya göre alacağınız bir bisküvi bile en az %20 zamlıdır. ancak market işleteni iyi insandır kanımca, bir kere servise bilemediğimden sınavım olduğundan rica etmiştim aracıyla bırakmıştı. her neyse markete para vermeyip dışarıdan yemek söyleyelim deseniz koskoca sakarya'da bir ya da iki restoran buraya sipariş getirir. onlar da burası için minimum paket tutarı belirlemişlerdir, 30 40 liranın aşağısına getirmezler. çoğu zaman arkadaşlarla toplaşılarak girilir aksi halde aç kalınır.

sonuç olarak; sakaryada kalınacak onca muhit, ilçe varken gelip bunların kucağına bilerek düşmek gerçekten içler acısıdır. yalan dolan, dalavere, hukuksuzluk hat safhadır. reklamlarını sakarya'nın en büyük öğrenci kenti olarak yaparlar ancak burası sakarya' nın en büyük organize suç mahallidir
anasının, babasının parasıyla gurbetten gelip meslek sahibi olmak için çabalayan öğrenci kardeşim! düşme!
oluroyleseyler oluroyleseyler
okula başladığım ilk gün ders çıkışım akşam saatlerine denk gelmişti. kaldığım ev de mavi durak tarafındaydı ve serdivan'a ilk gelişim olduğu için ne nerede hiçbir şekilde bilmiyordum. yalnızca o saban şöyle bir konuşmaya dahil olmuştum. 'kampüs içerisindeki her minibüs mavi durak tarafına iner.' bende buna güvenerekten sallana sallana yürüyerek okul durağında bekleyen ve öğrencilerin de bindiği bir minibüse kendimi atmıştım. sabah derse geldiğim arabadan farklı gelmişti içi ama çok da dikkat etmemiştim. gittiğimiz yol da daha bir uzuyordu sanki derken minibüs durdu ve öğrenciler bir bir inmeye başladı. bende topluluğa ayak uyduraraktan indim ve geldiğim yerin evimin olduğu yerle hiç alakası yoktu. girişte bir 'unigarden' yazısı, sıra sıra apart tarzında evler, sağ taraftan güvenlik vardı. yavaşça güvenlik kapısına yaklaştım ve içerideki adama şunu dediğimi hatırlıyorum;
"mavi durak ne tarafta?"