us citta di palermo

fakespeare fakespeare
açılımı unione sportiva città di palermo olan italyan futbol klübü. 1900 yılında anglo panormitan athletic and football club ismiyle kurulmuşsa da 1987 yılında günümüzdei adını almıştır. júlio carlos santiago "ghito" vernazza gibi bir efsaneyi ağırlamıştır tarihinde. takımın başında stefano colantuono bulunmaktadır. cristian zaccardo, andrea barzagli, mark bresciano, fabio simplico, amauri carvalho de oliveira, giulio migliaccio , giuseppe biava an itibariyle takımın önemli yıldızlarıdır. edgar çani gibi geleceğin önemli forvetlerinden biri olabilecek futbolcuya sahiptir.

pek bilinmese de birkaç tane türk futbolcu da palermo forması giymiştir bunlar:

metin oktay
bülent eken
şükrü gülesin


metin oktay palermo formasıyla 12 maça çıkmış ve 3 gol atmıştır.
stocky2001 stocky2001
pembe siyah da renkleri olan takım. formalarını palermo hariç sokakta giyerseniz ya da atkısını takar insanlar ters ters size bakıyorlar. !:tecrübe ile sabit
deliriyorum bazen deliriyorum bazen
renklerinden dolayı sempati duyduğum italyan temsilcisi. bir ara şampiyonlar değil de avrupa liginde fenerbahçe ile eşleşmişti. bizde kezman falan vardı o zaman. neyse bu gece 1-0 geriye düştüğü frosinone karşılaşmasını 2-1 kazanmayı bilmiş böylece hem serie a için dev bir adım atmış hem de kuponumun tutmasını sağlayıp sempatime sempati katmıştır keratalar.