uyku problemi

1 /
crueldevil crueldevil
"insomnia" yeni nesil mühendislik öğrencisi hastalığı. uyumak ister uyuyamaz. biraz zaman geçer artık uyku nedir unutur; istemez. işte asıl uyku problemi burada başlar. ve en önemli soru da şudur: "uyku nedir?"
kartonkahraman kartonkahraman
45 dakika davanı şebelek gibi izlemek bu durumu yenmenizi sağlıyor; ama o uykuyla uyanıklık arasındaki yer acıtabiliyor uyarayım.

atharax denen lanet olası orospu cocuğu ilacı tavsiye ettiler, içtim falan bi sikim yaptığı yok uyutmuyor o, ben de dedim ulan şöyle yatsam davanı seyretsem efendime söyliyim 27ler kulübündeki abileri ablaları saysam falan didim, nitekim yaptım da.

efendime söyliyim, tam böyle uyuyacağım böyle gözüm gitti böyle tam kapanacak, duvar böyle depeme depeme inmesin mi, resmen sıçtım altıma, bilinçaltım döküldü yatağa o an, ağlamış da olabilirim bilmiyorum.

sonra uyumuşum.
tabula rasa tabula rasa
gece zar zor uyunduktan sonra sabahın 4ünde kendiliğinden uyanılabilir mesela. sonra da kolaysa uyu tekrar. önce biraz sessizlik dinlenmeye çalışılır, sonra tekrar uyumaya çalışılır akla gelen düşünceler kovularak. tam da uykunun tatlılığına kapılmışken çalan alarm ise uyku düşmanı gerçek kabustur.
reçelli kurabiye reçelli kurabiye
yorgunluktan ölür vaziyette yatağınıza düştüğünüzde; kol, bacak ve tüm iç organlar "rahat" pozisyonuna geçtiği halde beynin ısrarla "hazır ol"da durmasıdır. içilen tüm bitkisel çaylar, haplar, süt, yoğurt gibi uyku getirmesi beklenen umutlar suya düşmüş ve uykunuz sizi terketmiştir. bir kaç saati sağa sola dönerek, sinirlenerek geçirir, her dönüşünüzü farkedecek kadar uyanık bir uykuya dalarsınız. derin uyku dönemine geçişinizden kısa bir süre sonra çalan hain saat size sabah olduğunu müjdeler. altında halkalar oluşmuş balon gözlerle kalkmaya çabalayıp, içinizden tüm bildik küfürleri edersiniz. ve bu kısır döngü tüm çabalarınıza rağmen her gece tekrarlanır.
zakkuz zakkuz
uyku probleminiz mi var? sağa sola dönmekten bi' haller mi geldi? hemen amuda kalkın. 3 gün boyunca kalkın. üç gün sonra hiçbir şeyin değişmediğini göreceksiniz. en olmadı sıkılmazsınız. iyi yine.
cest tres excitant cest tres excitant
karar gecelerinde boy gösterendir. hayatınıza dair kararlar almak enine boyuna düşünmek gerekir ki neresinde bunun uyku. peh.

bir de anatomi finali gecesi, beynimde kemikler kaslar dolanırken açılmıştı bu problem.
düşün düşün boktur işin diye boşuna dememişler. tek başına nereye kadar? sızana kadar!
utimar utimar
hayattaki belki de en büyük problem. çünkü günümüzün iyi geçip geçmemesi hayatta başarılı olup olmamak erken uyuyup uyanmakla doğru orantılı. başarılı insanlar sabah erken uyanırlar diye boşa söylemiyor başarıya ulaşmış ceo'lar genel müdürler,yöneticiler. böyle söylediler diye geç uyuyup geç uyananlar başarısız demek te elbette yanlış olur. yaptığı iş geç saatteyse geç uyuyup-uyanmasi da normal bir durum ama genelleme yapacak olursak uyku problemi olanın hayatı da problemli olur diyebiliriz ( en azından benim durumum böyle malesef)
1 /