uykusuzluk

1 /
doaaa doaaa
her final dönemi başıma gelen ve 3 gün süren uykusuzluk nöbetlerinin ardından kenarda köşede bayılmama neden olan hoş olmayan hadise..
nobody nobody
her itü'lünün zaman içinde öğrendiği, çalışma hayatında sadece itü'lü olduğunuzdan dolayı sizden beklenen özveridir.
katil sincap katil sincap
güneşi doğuşunu izlerken sigara yakmak, yüzünü yıkayınca gözlerin yanması, başağrısı, asabiyet, bide kendini dünyanın en sofistike insanı zannetme durumu(ben sabahlara kadar düşünmekten-çalışmaktan uyumuyorum huleaaannn şeklinde).
anosias anosias
uykucu bir insanın başına geldiğinde kabusa dönen bir hayatın onu beklediği söylenebilir. öğlenin ortasında uyanmak yerine durduk yere sabahın 5inde uyanmak ve bir daha uyuyamak olarak başlar,sonra gece yatıldığında da uyunulamaz.sonunda akla okunan bir giri üstüne fight club izliyim ordaki doktor bir şeyler tavsiye ediyordu dersiniz
arkeopteriks arkeopteriks
2 yıldır eve geldiğimde uyuyamıyorum,yurtta kaldığım her gece ise deliksiz uyuyorum.doktor insomnia teşhisi koyduğunda uykusuzluktan o kadar delirmiştim ki yeşil reçete ilaçlar dünyamı şaşırttı,diğer anti depresanları da ben almadım.şimdi yaz geldi,önce insidon almaya başladım,alışkanlık yaptığını duyunca korktum,şimdi bir sürü bitkiden çay yapıp içiyorum.
unruly unruly
dünya en uzun süre uykusuz kalma rekoru * 11 gündür. o da uyku ile ilgili deneye gönüllü olarak katılan şahsa ait. deney grubundakilerden üstün azmi ile sıyrılan bu kişi, bunun faturasını altı ay kadar tedavi görerek ödeyecektir.
azureel azureel
hastalık değil de huy olarak edinilebilir pek ala. yakanıza yapışmışsa bir kez, yorgunluktan yarılsanız da yatağa giremezsiniz, girseniz de duramazsınız, kıvrılıp uyumaya zorlasanız da kendinizi iflah olmazsınız.

gerçi yüksek miktarda uykusuzluğun ardından, tınçımış bünye kendisini 15 ~ 20 saatlik bir uyku ile tamir edebilir. yani bir hafta boyunca gece uyumayıp, gündüz 4 ~ 5 saatlik uyku ile idare eden insanlar, 2 gün uyumayıp, sonradan normal bir saatte uyanacak şekilde kendilerini ayarlarlarsa, hiç bir şeycikleri kalmazmış isviçreli bilim adamlarına göre.

- benjamin, bu akşam saat 1700 de yatıp, yarın saat 0730'da uyanalım
+ dün de böyle demiştin
- dün ayın 24'üydü di mi, öğretmenler günü.
+ yok abi 24'ü yarından sonra, karıştırdın sen
- uykum var, üstüme gelme.
+ peki abi...*
neverland neverland
bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden biri.
günde ancak 2-3 saat uyuyabilirsiniz. o uyku hiçbir zaman size yetmez. uyandığınız andan itibaren tekrar uyumak istersiniz ama yatsanız da uyuyamazsınız. ayakta olduğunuz dönemlerde yorgun ve tembel olursunuz, hiçbir iş yapamaz ders çalışamazsınız. sadece oturup bir noktaya kitlenerek saatler geçirdiğiniz olabilir. uyku ilaçları sorunun uyuma kısmını halleder ama uyanık olduğunuz zamanların uykusuz kaldığınız zamanlardan bir farkı kalmaz, bu yüzden yararsızdırlar. geceler sizindir. bari kahve içip en azından ayık bir şekilde uyanık olan saatlerimi geçireyim dersiniz ama akşam yemeğinin üzerinden saatler geçtiği için tekrar acıkmışsınızdır. o kahve midenizi bulandırır. dışarıya bakıp herkesin uyuduğunu görürsünüz ancak sizin ayakta olmanız sinirinizi bozar. benim ne eksiğim var bu insanlardan der tekrar yatar uyuyamazsınız. zaman, gün, saat birbirine karışır. çok sıkılırsınız...
yıpranırsınız...
felakettir uykusuzluk. allah düşmanımın başına vermesin..
marooned marooned
hiçbir şey için uykusuz kalmaya değmez diye bir söz vardır,konuyu uykucu açıdan ele alan.halbuki uykusuz kaldığında insan,o sağa sola çarpa çarpa ilerlediği dehlizde bir tek şey düşünür,bazı şeyleri bırak kendi haline.ki her şey kendiliğinden uyar ya da uymaz;kendiliğinden uyur ya da uyumaz.doğrusu hiçbir şeyi kafaya takmamaktır.konuyu yorgun ve artık bencilce ele alıştır belki ama uykucu açıdan daha iyidir..çünkü uykusuzluğun onların uykusunda rüyalarına dahi girmemiştir.
zoko zoko
insanın sarhoş gibi davranmasına, konuşurken daldan dala atlamasına, cümleler arasında gözleri uzlaklara dikip 3-4 saniye dalmasına vb. yol açabilecek, diğer yandan bu kişinin çok eğenceli konuşmasına yol açabilecek durum. aptalca hatalar yapmak için birebirdir.
1 /