varyant

rahatsız rahatsız
konak'ta kredi yurtlar kurumuna ve dehşet leziz kokoreç satan bi amcaya ev sahipliği yapar. yolunuz düşerse sayısız merdivenlerinden inmek kabul edilebilirsede, özellikle 5 yıldan fazla sigara içen insanlar için çıkmak akıl karı değildir, otobüse bininiz.
nikmikyok nikmikyok
birbirinin yerini tutabilecek şeyler için kullanılan ortak ad. isim olan bu kelimenin olumsuzu invariant. başka hiç birşeyin yerini tutamayacağı o şeye verilen ad anlamında sanırsam. eski sevgili gibi bir şey yani. şarkısı da vardı hani yerine koyamam diye. veya "hiç kimsenin yeri doldurulamaz değildir" sözündeki gibi mesela. "hiç kimse invariant değildir." veya "kimsenin yerini tutamayacak olan" anlamına da gelebilir. bir varyant dahi olamamak, bir baltaya sap olamamak gibi.
melmüg melmüg
antalya konyaaltı caddesinin bitiminden plajlar bölgesine (en başta beach park denilen ucube kompleks, ardından upuzun meşhur konyaaltı plajı ki aslında beach park da konyalaltından bağımsız değildir coğrafi olarak) inen virajlı yokuşun halk arasındaki adı.

akşamın başladığı saatlerden itibaren iki üç saat boyunca arabayı çeken iki üç bira içip arkadaşı ile sohbet eder ve eve kaçar. manzara eşssizdir. güneşin batışını deniz kokusu eşliğinde izlemek isteyenler arabasından çıkıp kaldırımlara yayılırlar. varyantın denize yakın virajında olanları manzara açısından daha şanslıdırlar. üstelik, korkuluk amacıyla yapılan duvar hem masa hem de sandalye vazifesi gördüğünden biraz erken gelip bu kısımda konuşlanmak akıllıca olur.
apaçisinden şirket müdürüne her türden insanı görürsünüz varyant'ta. aynı işyerinden topluca gelenler arasında kadınlar (ya da eşiyle, sevgilisile başbaşa gelenler) da olur ki bu topraklarda normal karşılanır bu durum. olması gerektiği gibi.
(ama başta söylediğim zaman dilimi içinde yaşanır bunlar, sonrasını pek bilmem).

yasak olmasına rağmen polis karışmaz. arada bi gezer giderler şöyle. ama bi defasında millete baya bi ceza kösmüşler diye duydum 3-4 yıl önce. zaten uğraşsalar nereye kadar? nerdeyse tüm konyaaltı plajı normal insan gibi iki üç bira içip eve dağılanlarla doludur yılın büyük bi bölümünde. nadiren olay çıkar.

burada ciddi bi tuvalet sıkıntısı olması tek derttir. aşağıya beach park'a inmekten üşenir çoğu. belediye'nin bi kaç modern portatif tuvalet yapması akıllıca olur. hem hizmet hem gelir işte.

varyant manzarasında iki tek atmak (içmeniz de şart değil elbette) en babasından bi psikiyatriste servet ödeyerek alacağınız dandik terapiden daha çok işe yarar.
tavsiye ederim. beklerim.