varys

otobüsteplatonikaşıkolupininceaşkacısıçekeninsan otobüsteplatonikaşıkolupininceaşkacısıçekeninsan
daima güzel kokan ve elleri her zaman pudralı bir arkadaş. kendisinden çok hoşlanıyorum. bazen petyr baelish mi varys mi diye düşünüyorum. daha sonra aklıma tyrion geliyor. genelde birinciliği orospu çocukluğunda sınır tanımamış petyr alıyor. kendisinin son derece acıklı bır hikayesi var. ayrıca tyrion'la güç hakkında yaptığı konuşma çok ibretlik. büyük ihtimalle seri sona erdiğinde hayatta kalacak ender karakterlerden birisi. öyle olmasını umuyorum aslında.
valky valky
aslında çok da büyük bir özelliği yok. çalıştırdığı birçok insan var, sağda solda duran ''minik kuş''lar. onlar söylüyor ona her şeyi, o yüzden bilebiliyor.

e bunu isteyen herkes yapabilir zaten.
de git vampir tiskincsin de git vampir tiskincsin
kendisi sadece küçük kuşlara sahip bir hadım muhbir değildir. ayrıca kendisini öyle bir kamufle eder ki; 3 dakika önce adeta hacı yağı sürünmüş bir pudralıyken bir anda karşınıza bit çukurundan çıkmış bir kaçak gibi görünebilir. kim güçlüyse, kim onu yaşatacaksa varys onun yanındadır. ama aynı anda başka birinin de yanında olabilir. muhtemelen seri biterken hodor, varys ve sansa'dan başka kimse yaşıyor olmayacak diyerek üstüne bahisleri de açar.
damnum fatale damnum fatale
fırtınalar gelir gider,dalgalar vurur,büyük balık küçük balığı yutar ve ben kürek çekmeye devam ederim.

diyerek siz istediğinizi yapın oyunu yöneten benim diyen karakter.
kızıl kurt kızıl kurt
bir game of thrones karakteri.

-bütün kitapları okumayanlar için ciddi spoiler-

bu adama targaryen hanesinin tam olarak nasıl bir iyiliği dokundu da hiç karşılıksız dany için yaptıkları olsun, rhaegar'ın öldü sanılan fakat ölmeyen oğlu aegon için yaptığı planlar olsun, targaryen hanesine bu nasıl bir bağlılıktır ki o kadar olaya, o kadar krala ve haneye rağmen ısrarla targaryenleri destekliyor. demek ki varys iyilik yapılacak adammış, iyiliği karşılıksız bırakmazmış.

stark-lannister kızışmasını sağlamak için yaptığı planlar neticesinde eddard stark'ın ölümüne sebep olduysa da, kurtarmak için elinden geleni yapmıştır fakat gururundan çevirememiştir.

-bütün kitapları okumayanlar için ciddi spoiler-
yes he is yes he is
kime hizmet ettiği asla bilinmeyen dizinin sonuna kadar çözülmesi mümkün olmayan favori karakterlerimden biri. lannister'lar için çalışıyor gibi görünürken aslında stark için çalışıyor olabilir, targaryen için de çalışıyor olabilir. bu örnek sadece.. littlefinger'ın aksine neyin peşinde olduğunu kimse bilemez. bu yüzden kendisi ondan daha akıllıdır. ikisi arasında ortada bir satranç varsa eğer kazanan varys'tir.
mgun mgun
her daim olması gerekeni savundu, kendi yolunu buldu, vadesi dolunca da kaderine razı oldu...

viserys, daenerys, varys... tarkan gibi soyadını kullanmadan işini yaptı... bizzat taşaksızdı ama taşaklı bir abimizdi... kimi kesimlerce sevilmese de her zaman saygıyla anılacak...

gotlar!
5