vatansever

1 /
fantastik karakter fantastik karakter
yeni yeni görüş ayrılıklarını fırsat kollayıp yıllardır anamızı ağlatanlara "dur" diyen, demeye başlamış asil duygunun insanı. yine de duyguların somut davranışlara dönüşmediğinde bir hiç olduğunu, "seni eşekler gibi seviyorum canan" diye hönkürmekten farkı olmadığını söylemek yanlış olmaz kanaatindeyim.

"sabaha kadar tartışabiliriz, son kişi ölünceye kadar birbirimizin kanını akıtabiliriz ama hemfikir olduğumuz hiç bir duygu, fikir yok mu?" sorusuna en güzel cevap vatanseverlik. vatanseverlik, aynı coğrafyadaki binlerce görüş kümesinin ortak kümesi. bir de neyin vatanseverlik olduğunda hemfikir olunduğunda tadından yenmeyecek davranış biçimi. ülkemizde henüz bebek ve sağlıklı beslenip büyüdüğü vakit çok can yakacak aslan gibi delikanlı adayı. kollamak, sahip çıkmak gerek.
kingpin68 kingpin68
taşıdığı kanlı bayrağın üstündeki kanın atalarına ait olduğunu bilen insandır vatansever.o bayrağı taşımaz ise evlatlarının gelecekte o kanlı bayrağı,herhangi bir toprak parçasına dikemeyeceğinin de farkında olan insandır..
idiot idiot
mel gibsonun başrol aldığı amerika bağımsızlık mücadelesini konu alan güzel bir filmdir. sonu getirilememiştir ancak o da olacaktır.
ahmak ı hayal ahmak ı hayal
türkiye'yi düşününce erekte olmak da bir tür aşırılaştırılmış vatanseverlik olarak düşünülebilir. (yazar burada türkiye manzaralarına bakmaya başlıyor)
ahmak ı hayal ahmak ı hayal
anomalinin ilerleyen safhalarında vatanın taşına toprağına, kuşuna ağacına, bakkalına manavına sürtünmeye başlıyor. daraltılmış panteizm olarak da okunabilir. doğayı ve küçük esnafı seviyor. hümanist.
in der karambolage in der karambolage
tarih kendini vatansever olarak tanımlayıp (buna benzer bir ifade de olabilir) hukuksuzluk, canılık, hatta katliam yapan çok adam; bu adamların peşinden koşan çok kitle görmüştür. yanı güvenilmez bir tanımdır.
tekil kişilik tekil kişilik
bütün terör örgütlerini destekleyip ondan sonra da ama ben yapmadım ki diyen insanlar vardır böyle...
vatansever diyorlar bunlar kendine...
vatansever, her durumda ülkesinin yanında olana denir...
milletine, halkına sevgi duyan insanlardır onlar...
ama hep muhalefet olsun diye konuşur bazıları...
vatan, millet de sakarya da bizimdir, vatanseverlerindir arkadaş...
giyimi kuşamı değil, kalbinin rengi kırmızı beyaz atanlardır onlar...
ama kime konuşuyorum ki...
hangi bayrağın, hangi ülkenin, hangi milletin, halkın adamı kim bilir bunlar!
kısa yolu söyleyeyim ben size... iğneyi kendine çuvaldızı sonra yine kendi...
neyse...
1 /